תכנית המרפסות בהדר אושרה בוועדת המשנה לתכנון ובניה

תכנית המרפסות בשכונת הדר בחיפה אושרה בוועדת המשנה לתכנון ובנייה ברוב של חמישה כנגד ארבעה

מדובר בתכנית מסודרת של אגף ההנדסה, שמאפשרת בניית מרפסות כשהתנאי הוא שאין מדובר בבתים לשימור או בתים בעלי ערך אדריכלי. זאת על מנת למנוע בנייה פיראטית או חורגת. יש להבהיר כי לא מדובר בתכנית שמכשירה מרפסות שנבנו, אלא שמעתה, מי שירצה לבנות מרפסת יחויב להגיש בקשה תחת התכנית שאושרה.

ראג’א זעאתרה, מיכי אלפר, נעמה לזימי, אלי לנדאו ויואב רמתי הצבעיו בעד. מוטי בליצבלאו, שרית גולן, ברבי, וסופי נקש הצביעו נגד.

אביהו האן (צילום: ירון כרמי)
אביהו האן (צילום: ירון כרמי)

חבר מועצת העיר אביהו האן שמתנגד לתוכנית, מסר לחי פה:

אנו סיעת הירוקים מתנגדים לתכנית המרפסות שהעירייה בראשות קליש, מקדמת בהדר ובשכונת וויז’ניץ. התכנית רעה לעיר, התכנית אינה לוקחת בחשבון את הבניינים המיוחדים לשימור בהדר. התכנית תאפשר בניה ללא בקרות של אלפי מרפסות שייצרו “סלמס” נוראי בשכונת הדר ויהרסו את הצביון המיוחד שאבותינו בנו בשכונה מיוחדת זו.

סיעת הירוקים תגיש התנגדות נוספת לתכנית ונביא אותה לדיון מחודש במועצת העיר חיפה. בנוסף תכנית המרפסות תפגע קשות במרווחים הנדרשים בין הבתים באופן שיפגע בתושבים רבים ללא זכות התנגדות.
נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)
נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

חברת מועצת העיר וחברת הוועדה נעמה לזימי, שהצביעה בעד התוכנית מסרה לחי פה:

בהדר, בה גרתי תקופה, בבניינים ללא מרפסות, לא תמיד יש גג או רחבת בניין המאפשרת בניית סוכה או בכלל לשבת בה, בשל ההזנחה של בעלי הבניין בשטח הפרטי, שלא לדבר על מיעוט מקומות ומרחבים לישיבה, מה שהופך אל הצורך במרפסות כחיוני.

הסדרה של תכנית עירונית שמסבירה בדיוק איך ניתן לקיים בניית מרפסות בבניינים שאינם לשימור או ללא ערך אדריכלי מיוחד, עם כללים ברורים של גדלים וכו’, תאפשר הן מימוש רצון במרפסת, והן פיקוח על בנייה פיראטית, חורגת, לא מותאמת. מאד מקווה שמהר נראה תכניות כאלו לעוד שכונות בעיר הזקוקות לזה מאד.
הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. מיכל אמר/ה

  רק בהדר?

 2. איש+יהודי+בשושן+הבירה אמר/ה

  מהלך נהדר ונבון.

  1. אזרחית שאיכפת לה! אמר/ה

   אז תחזור לשושן הבירה! הרסתם את המדינה!

 3. אסון מוחלט אמר/ה

  המשך הרס מואץ של הדר
  כל התוכנית משרתת השתלטות חרדית

 4. אייל אמר/ה

  התוכנית ההזויה הזאת אושרה בדיוק כשבת 60 נהרגה מנפילה מקריסת מרפסת כזו שנוספה בלי שום אכיפה הנה התוצאה של תוכניות פופוליסטיות. א ס ו ן

 5. מיכאל אמר/ה

  האם כול המבקשים מהמגזר ?

 6. גילי אמר/ה

  תןכנית רעה . אוכלוסיה של הדר ברובה דתית עם המוון ילדים. המרפסות יהיו מקום לתליית טונות של כביסה וככה ייראה הסלאמס. נורא.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור נדל"ן בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו