סיכום נפגעי יום כיפור. חיפה 04/10/2014

במד"א כרמל מסכמים את אירועי יום הכיפורים תשע"ה:
עליה של 15% בכמות ההזעקות להתעלפויות, נפילות מאופניים וצמים רבים שחשו ברע לעומת אותה תקופה אשתקד.

רוכבי_אופניים_ביום_כיפור_-_הכרמל_הצרפתי_-_חיפה_2014.JPG

רוכבי אופניים ביום כיפור – הכרמל הצרפתי – חיפה 2014
צילום: חי פה בשטח
ידיהם של צוותי מד"א כרמל היו מלאות בעבודה במיוחד השנה. ילדים ובני נוער שנפלו מאופניים וגלגיליות, יולדות שפונו לבית חולים, התעלפויות וצמים שחשו ברע היו חלק מהקריאות אליהם הוזעקו צוותי מד"א. נער בן 12 שרכב על אופניו בדרך חנקין מחיפה נפל מהגשר ונפצע באורח קשה. נער בן 17 נפגע באורח בינוני מגדר שננעצה בו בגבו עת שטיפס עליה בשדרות ירושלים בקרית ים.

עליה של 15% באירועים באזור חיפה


מתוך נתוני מד"א כרמל נרשמה עליה של 15% בכמות האירועים אליהם הוזעקו צוותי מד"א. 204 אזרחים שחשו ברע או נפצעו טופלו בידי צוותי מד"א ביום הכיפורים תשע"ה. 4 מתוכם טופלו בתחומי בתי הכנסת, 9 אזרחים התעלפו עקב הצום, 10 יולדות הועברו לבתי החולים כשחלקן עם צירי לידה, ונפגע אחד שנפצע באורח קל בקטטה ברחוב יל"ג בחיפה.

צוותי מד"א טיפלו ב 17 (לעומת 11 ביום כיפור אשתקד) ילדים ובני-נוער שנפגעו עקב רכיבה על אופנים, החלקה על גלגיליות, סקטבורד ורולר-בליידס ברחבי חיפה, הקריות, טירת הכרמל, יקנעם עלית וקרית טבעון. מתוכם, נער בן 12 שנפגע באורח קשה לאחר שנפל מגשר ובת 15 שנפלה מאופניה. בשעות הלילה פונה נער בן 17 משדרות ירושלים בקריית ים לבית החולים רמב"ם כשמצבו בינוני לאחר שנחבל בגבו לאחר שטיפס על גדר וזו ננעצה בו.

מעל 180 חולים צעירים ומבוגרים הזעיקו את שירותי מד"א כי חשו ברע עקב הצום או טופלו עקב מצבים מסכנים חיים כגון: התייבשות, פרכוסים, חוסר הכרה, תעוקה בלב וקוצר נשימה. לאחר שנתיים בהם לא נרשמו תאונות דרכים, הוזעקו צוותי מד"א כרמל ל-4 תאונות דרכים בהם טופלו 10 נפגעים באורח קל.

ממלאים_אוויר_בתחנת_פז_בכרמל_הצרפתי_-_יום_הכיפורים_-_2014.JPG

ממלאים אוויר בתחנת פז בכרמל הצרפתי – יום הכיפורים – חיפה – 2014
צילום: חי פה בשטח
היום (שבת) נמסר בשעה 11:42 למד"א על נער שנפל מגשר חנקין בחיפה עת שרכב על אופניו, מגובה משוער של כ-5 מטרים. צוות ניידת טיפול נמרץ שהוזעק למקום טיפל בנפגע בן 12 ופינה אותו במצב קשה לבית החולים רמב"ם כשהוא סובל מחבלות קשות בכל חלקי גופו. החובש הבכיר יניב הויגר שטיפל בנפגע מסר כי הוא נמצא מוטל על הקרקע כשהוא סובל מכאבים ומחבלות משמעותיות בכל גופו. "הנפגע סבל משברים מרובים בגופו ומחבלה משמעותית בראשו. הענקנו לו טיפול מציל חיים ופינינו אותו לבית חולים". זמן קצר לאחר מכן בשעה 12:37 נמסר למד"א על נערה שנפלה מאופניה ברחוב טשרניחובסקי פינת שדרות הציונות בחיפה. צוות אמבולנס של מד"א טיפל בנפגע בת 15 ופינה אותה במצב בינוני לבית החולי ם רמב"ם כשהיא סובלת מחבלה בגב ובראש.

תת_מגן_שמעון_ביטון.jpgמגן שמעון ביטון, מנהל מד"א כרמל מספר כי ההיערכות המוקדמת, פריסת ניידות מד"א בשכונות השונות בערים הוכיחה את עצמה גם השנה. "השנה נצפתה עליה בכמות האירועים שטופלו על ידי צוותי מד"א כרמל. אך פריסת הכוחות המוגברת שלנו בשכונות השונותא סייעה לנו להגיע במהירות לכל אירוע על מנת לתת מענה מקצועי, ולצערי גם השנה נאלצנו לטפל במקרים רבים של ילדים ובני נוער שנפגעו מרכיבה לא זהירה על אופניים וגלגיליות".

לא ניתן להגיב