שושי ורה "ורוז" חוגגת 70 • מימושה של תשוקה

החיפאית שושי ורה, יבואנית ומשווקת אופנה עילית, חוגגת 70.
שושי נשואה לטומי שהוא חלק בלתי נפרד ממנה ומהצלחתה, יש לה 2 ילדים ו-5 נכדים.

ילדות חיפאית

שושי ורה נולדה בחיפה בתאריך 13/2/50. היא למדה בבית ספר "עממי א'" ואחר כך ב"תיכון חדש". את שירותה הצבאי ביצעה בחיל הים. את התשוקה לתחום האופנה גילתה עוד בילדותה, עוד מהימים בהם אימה, טוני שוורץ ז"ל, שהייתה תופרת עילית, הייתה תופרת לה שמלה חדשה מדי שבוע, בה התהדרה שושי, בכל יום שישי, ועוררה את קנאת הבנות.  

עיריית טירת כרמל – רחב

מימושה של תשוקה   

שושי ורה שימשה במשך כ 15 שנים כראש לשכתו של דיקן הסטודנטים באוניברסיטת חיפה. בגיל 39 החליטה להתפטר ולצאת לדרך עצמאית בעולם העסקים בתחום ייבוא ושיווק אופנה עילית, "הוט קוטור" (Haute couture) מרחבי אירופה, מבירות האופנה: פריז, מילאנו ודילסדרוף.    

שושי "ורוז" ורה

בתחילת דרכה המקצועית, בחרה שושי, החיפאית, לפנות בעיקר ללקוחות במרכז הארץ, כאשר לקוחותיה החיפאיות המשיכו ליהנות מיחס אישי ומיוחד. הן הראשונות שהעריכו את טעמה האישי באופנה ואיכות הייבוא של הדגמים בהם בחרה ותמכו באמונתה הגדולה ביכולותיה. כאדם חדור מטרה ובדרך למימוש חזונה, הקימה שושי, בתמיכת משפחתה, בוטיק בן 3 קומות בכיכר המדינה בתל  אביב, אותו ניהל בנה במשך 4 שנים.

כשנה אחרי פתיחת העסק, קיבל בעלה טומי הצעת עבודה מרובי שפירא ז"ל, שהיה איש עסקים ובעליה של קבוצת הכדורגל הפועל חיפה, והרבה בנסיעות לניגריה. שושי מספרת שהיו תקופות בזמן שכשהטלפון בבית היה מצלצל, הילדים היו עונים: "אמא בפריז ואבא בניגריה". החל משנת 1996, שושי וטומי מנהלים את העסק יחד.

שושי וטומי ורה

את הכישרון תמיד היה ל"ורוז", אך השנים הראשונות של הקמת עסק, בניית שם וביסוסו, לוו בקשיים ומורכבויות, הקשורים בצבירת מיומנויות וניסיון בניהול, ייבוא, שיווק, משא ומתן, משלוחים ואספקה ואף בצבירת מיילים בטיסות מרובות. עם הזמן, התמחותה של שושי ושמה הלכו לפניה בכל הנוגע לייבוא דגמים של ביגוד קלאסי בקו אחיד ונקי עם טויסט אופנתי ואף בתחום ההנעלה, לאחר שלמדה ייצור נעליים באיטליה.

מותגי על, דוגמניות צמרת, מלכות יופי ומפיקת האופנה שלווה בן גל ז"ל:

לאורך שנים רבות, שושי הוזמנה ונסעה לתצוגות אופנה של גדולי מעצבי אופנה עילית, ביניהם קרל לגרפלד, קוקו שאנל וגאראווני ולנטינו. מהם קיבלה השראה לאמירותיה ובחירותיה האופנתיות. את שלווה בן גל ז"ל, מפיקת תצוגות האופנה, הכירה דרך ממליצים והחיבור המקצועי בין השתיים היה מיידי. שושי ושלווה הידקו שיתוף הפעולה ושושי השתתפה, עם הקולקציות שלה, בתצוגות אופנה רבות, שערכה שלווה. דוגמניות צמרת ומלכות יופי צעדו על המסלול עם פריטי האופנה של שושי, בהן תמי בן עמי ז"ל, ניקול הלפרין שירלי מרדכי, רוית אסף, רוית ירקוני וענת אנגל. שושי מוקירה את הזכות שהייתה לה ללמוד משלווה ולעבוד לצדה.

שושי ורה ושלווה בן גל ז"ל (אלבום פרטי)
שושי ורה ושלווה בן גל ז"ל

על שיק וקלאסה

שושי משתלמת ומזמינה קולקציות בתערוכות אופנה בחו"ל – חצי שנה מראש. היא מייבאת מספר קולקציות של מעצבים, באופן בלעדי, ועובדת עם בוטיקים קבועים מזה 30 שנה. לדבריה, תחום האופנה פרוץ. התחרות, בשנים האחרונות, גדולה מאוד. הפקעות המחירים שולחות ומעודדות קנייה של ביגוד זול באינטרנט וההיצע המגוון בו לא מעיד, בהכרח, על איכות וטעם. נשים רבות בוחרות בדגם לבוש שאינו הולם אותן.

דוגמנית בתצוגת אופנה - הקולקציה של ירון מינקובסקי (צילום: ירון כרמי)
דוגמנית בתצוגת אופנה בהפקת שושי ורה – הקולקציה של ירון מינקובסקי (צילום: ירון כרמי)

בוטיקאית שנקשרת ללקוחה תתן לה בגד שמתאים לה. חייבים להבין כי האופנה באינטרנט מיועדת, בעיקר, לצעירות. כל אישה חייבת לכבד את גילה, אישיותה, עשייתה וממדיה, בכל נקודה בזמן. יש להבין שבגד הוא, אמנם, כסותה של אישה אך משמש מראה הכל: היא לובשת איתו גם את השדרים שמעוניינת להעביר לסביבות עבודתה, מכריה ומשפחתה. כששושי מייעצת ומלבישה אישה או מכוונת ומנחה בוטיקאיות, שקונות ממנה קולקציות עבור לקוחותיהן, היא נוהגת ללמוד מראש מי האישיות, אופייה ונתוניה כדי להתאים את הדגם המחמיא, ההולם והנוח ביותר עבורה. הכל מגולם בבגד וכך אישה יוצאת החוצה עם מסרים כמו: "אני קלאסית", "אני אשת עסקים."

תצוגת אופנה - ירון מינקובסקי - רוטרי הוד הכרמל (צילום: ירון כרמי)
תצוגת אופנה בהפקת שושי ורה – המעצב ירון מינקובסקי – רוטרי הוד הכרמל (צילום: ירון כרמי)

החומרים המרכיבים את קולקציות הבגדים, אותם מייבאת שושי, נבחרים על ידה בקפידה. התחממות כדור הארץ ותנאי האקלים בישראל מביאים אותה לבחור בעונת הקיץ בדים העשויים כותנה 100%, פשתן 100% ומשי 100%. בעונת החורף, שושי נוהגת לעבוד עם חומרים כמו קשמיר 100% , יק מבאפלו ואלפקה. כל אלו מחממים מאוד. במבו הוא בד שניתן לשלבו בביגוד גם בקיץ וגם בחורף. שושי ממעטת לרכוש צמר ואם אכן עושה זאת, הוא יהיה 100%. שילוב קל של לייקרה בבדים הנבחרים, מאפשר לאישה להרגיש נוח יותר בבגד. שושי פוסלת על הסף כל בגד שמרכיב אותו פוליאסטר.

נגה כרמי, מנהלת חי פה, לובשת את הקולקציה שהביאה שושי ורה - חורף 2019-20 (צילום: ירון כרמי)
נגה כרמי, מנהלת חי פה, לובשת את הקולקציה שהביאה שושי ורה – חורף 2019-20 (צילום: ירון כרמי)

הקולקציות של שושי בעלות מנעד מידות רחב, החל ממידה 36 ועד מידה 48. קהל היעד הוא נשים מגיל 30 ומעלה שיש להן אמירה משל עצמן: מובילות, עצמאיות, דעתניות, מנהלות, חזקות, מצליחות בתחומן ובזכות עצמן.

אותו הבגד יכול להוליך לקוחה משעות הבוקר אל תוך שעות הערב, עם שינוי קל של תיק או נעליים ומשם להמשיך לבילוי בשעות הפנאי. לקוחותיה של שושי מעידות כי הבגדים האיכותיים שהן רוכשות אצלה, נשמרים, למשך שנים ארוכות ואינם מתבלים. שושי לא מתפתה לטרנדים ומעבירה אמירה אופנתית ברורה לנשים – קווים נקיים אופנתיים עכשוויים.

תצוגת אופנה

רגע שיא ורגע שפל

רגע שיא • שושי בוחרת כרגע שיא בקריירה המקצועית שלה את העובדה שהצליחה להשיג בלעדיות של חברות אופנה בעלות שם בינלאומי והכניסה אותם לישראל וסללה והכתיבה לבוטיקאיות רבות קו אופנה איכותי, מעניין ואחר.

רגע שפל • מספר בוטיקאיות שפנו בעבר, ישירות לספקים והעתיקו דגמים שלה. הדבר פגע בה מאוד

אופנה ומודעות תוצרת הארץ

לפי שושי, מותגים ישראלים מותאמים לרוח ולאקלים המקומי. כמובן שיש צרכניות אופנה, שמעדיפות לרכוש מעצבים ישראלים.
"סאקס" הצליחה מאוד בינלאומית וגם "גוטקס" גאווה ענקית בעולם.

טיפים של שושי בתחום האופנה

 • רכישה נכונה היא זו שאת זקוקה לה
 • לעולם אל תהי חלק מעדר טרנדי או קורבן אופנה
 • בדקי את טיב הבגד
 • עדיף שתקני מעט ואיכותי מהרבה וזול שאינו הולם אותך
 • התאימי "קוד לבוש" למקום בו את נוכחת
שושי ורה (צילום: ירון כרמי)
שושי ורה (צילום: ירון כרמי)

תרומה לקהילה

שושי ארגנה בעבר תצוגות אופנה לארגונים שונים, דוגמת: "רוטרי", בתי חולים "בני ציון", "כרמל" ו"רמב"ם", "אוניברסיטת חיפה" ו"האגודה למלחמה בסרטן". תצוגות אלו היוו במה לאיסוף תרומות עבור קהילות נזקקות, ללא מטרות רווח. כיום, שושי ורה משתדלת למלא את הזמן בנתינה לקהילה אך גם למשפחתה, בעלה, ילדיה ונכדיה. דואגת לערוך קבלות שבת וחגים ומעשירה את זמנה בהרצאות, אופרה, הצגות וקריאה וממשיכה להצטרף לבעלה טומי בעשייתו במסגרת ארגון "רוטרי", ארגון בינלאומי הפועל למען הקהילה בתחומים חברתיים שונים.

שושי לא נלחצת מגילה ולכבוד יום הולדת 70 היא מאחלת לעצמה בריאות וכוח להמשיך לתת כדי לראות עולם יפה ולממש תכניות נוספות בתחום האופנה.

יום הולדת שמח ורה יקרה

שושי ורה
שושי ורה
5 תגובות
 1. גילה ילוז אמר/ה

  שנים רבות לא פגשתי את שושי, ושמחתי לקרוא על הצלחתה בעסקיה ועל עשייתה החברתית, מברכת אותך, שושי, ביום הולדתך, ומאחלת לך לחגוג עוד עשורים רבים בבריאות, באהבה, בשמחה ובהצלחה ביחד עם טומי.. מזל טוב❤️.

  1. יהודית זוסמנוביץ אמר/ה

   כתבה נהדרת על שושי ורה -היפהפייה תרתי משמע.שושי הינה אושיית אופנה,סטייל ותרבות.עשייתה המופלאה ,נסיונה העשיר ,רב השנים בתחום זה עושה אותה למה שהיא : הכוהנת הגדולה של האופנה,היודעת מה מתאים ומה יאה לכל אשה וארוע.לשושי ראיה ויכולת מדהימה להלביש אותנו הנשים באופן המיטיב והיפה ביותר.להתלבש ולהתחדש אצל שושי זאת חוויה איכותית ונהדרת.
   בהכירי את שושי שנים רבות, אני מתרגשת בכל פעם מחדש לראות את מעשי החסד והטוב הרבים ,שהיא וטומי עושים למען החברה והקהילה.
   ביום חגך שושי אהובה,מאחלת לך בריאות טובה,המשך עשייה מוצלחת,יחד עם טומי אישך והמשפחה כולה,אושר,נחת ושמחת עולם.מזל טוב שושי אהובה !
   שלך בהערכה ובאהבה,
   יהודית זוסמנוביץ

  2. שושי ורה אמר/ה

   יהודית חברה יקרה בכל רמח עבריה
   חברות אמת ואהבה אין סופית
   מעריכה אותך מאד.
   אוהבת ומודה לאל שיש אנשים כמוך
   טהורים ואצילי נפש.
   גדולתך היא אישיותך המקרינה
   חום ופירגון. חכמה ונתינה.
   מי יתן ותדעי בריאות טובה
   וחיים מאושרים .

 2. דר אנגל רות אמר/ה

  יישר כוחך שושי
  ראיתי מוצר אחד שלך על נגה ולפני שידעתי אמרתי.. וואו לא ראיתי חולצה כזו ..והבד.. ואז פתחה נגה את סיפור שושי שהכרתי בחטף כחיפאית לשעבר ..והיום!!!!
  ועם נגה הנפלאה ואוהבייך זו הברכה שזכית בה
  ההצלחה תוצאה
  ברכותיי

 3. חני משקטונ אמר/ה

  קראתי בענין רב את הכתבה על שושי ורה .
  שנכתבה על ידי אתר חי פה .
  מאוד מענינת , מלמדת מה זה איכות ורמה של בגדים .
  בדיוק מה שכתבה , שלצערי היום הצעירים מחפשים
  בגדים זולים ולא איכותים , והעיקר להחליף כל יום בגד חדש ברמה נמוכה .

לא ניתן להגיב