קליש רותם: נגמר העידן, שמי שצועק יותר חזק מקבל כסף • קריטריונים לחלוקת התקציב

כך אמרה ראש העיר לגבי השאלה האם להוסיף תקציב לקבוצת כדורסל הנשים, שעלתה ליגה. חברות המועצה חדווה אלמוג ושרית גולן שטיינברג ביקשו לקבוע פגישה בהולה על מנת שההזדמנות לא תתפספס, אך לא נענו.

בישיבת המועצה שלא מן המניין אתמול חברת המועצה חדווה אלמוג העלתה לדיון את נושא תקצוב כדורסל הנשים, בעקבות עליית הקבוצה ליגה. "אם לא יהיה תקציב לקבוצה עד לתאריך 25/08/2019, לא תהיה בחיפה קבוצת נשים. אי אפשר לאשר את התקציב כמו שהוא, צריך מחר בבוקר להפגש עם מנהלי מכבי חיפה. אסור להגיע לסיטואציה, שבה מכבי חיפה לא מקבלת את התמיכה, שהיא מבקשת. הם מבקשים 560,000 ש"ח לשנה. צריכה להיות הצהרה של ראש העיר ופניה לגזבר, לקרוא להם מחר בבוקר ולמצוא פתרון. ברמלה, למשל, קבוצת הנשים מקבלת תקציב של מעל שני מיליון ש"ח".

ישיבת המועצה. צילום: מיכל ירון

מזכירת העיר ברכה סלע הסבירה כי קבוצת הנשים קיבלה מענק עלייה של 200,000 ש"ח על ההישג יוצא הדופן. בנוסף, בשנת 2019 היא גם קיבלה 112,000 ש"ח במסגרת התקציב.

מ"מ ראש העיר נחשון צוק ציין כי יש כרגע שני מכרזים בתחום הספורט לתפקיד מנהל רשות הספורט במקום שמואל זגגי שפרש ולתפקיד איש ספורט במנהלת חיפה 2030. "ביקשתי מברכה לדחות את וועדת התמיכות. כששני התפקידים יאויישו, שני בעלי התפקידים ישבו ויגבשו מסגרת תקציבית ל – 2020. אני מחזיק את תיק הספורט, ואני לא אפגש עם קבוצות".

חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג אמרה, שהיא גם התכוונה להעלות את נושא קבוצת הכדורסל והיא רוצה להוסיף על דבריה של אלמוג. "כולם יסכימו, שחשוב, שהקבוצה תגיע לספורט תחרותי. הגאווה היא גדולה מאוד כשכל קבוצה מצליחה וכמובן, כשנשים מצליחות. קבוצות נשים לא זוכות לספונסרים, לכן תמיכת העירייה כל כך חשובה. אנחנו לא צריכים לתת יד למצב, שקבוצה לא עולה לליגת העל בגלל תקציב. תקציב התמיכות של שנת 2020 רחוק מדי".

"אני מסכימה שצריך לעודד נשים ולתת עדיפות לקבוצות של נשים", טענה ראש העיר עינת קליש רותם, אבל אין לנו מקורות תקציביים. אנחנו נמצאים בחוסרים. חייבים להכניס מערכת קריטריונים ברורים. זה לא שבשנים הקודמות הקבוצות קיבלו יותר תקציב".

בתגובה אמרה גולן שטיינברג כי רק לאחרונה העירייה תקצבה תחרות שחמט בסכום של כ-350,000 ש"ח וצוק השיב לה, שאפשר לבטל את מרוץ הלילה בספטמבר שהעירייה מעבירה לו סכום דומה.

קליש חתמה את הדיון באומרה שנגמר העידן שמי שצועק יותר חזק, מקבל כסף והדברים צריכים להיעשות בצורה מסודרת.


כזכור, בסוף יולי סיקרנו כאן את ההפגנה שנערכה למען תיקצוב הקבוצה, מול היכל עיריית חיפה, בכתבה המצורפת:

8 תגובות
 1. אושרי דותן אמר/ה

  לא מבין מה חובה לתקצב את זה , כמה ספורטאיות שמשחקות כדורסל זה לא גאוות העיר …

 2. שרה מלכה אמר/ה

  ראש העיר עינת צודקת , צריך לעשות את הדברים בצורה מסודרת , לא שזה לא חשוב לתמוך אך צריך להיות חלוקה הוגנת ולהתחשב בתקציב שיש לעירייה.

 3. אלון גרינפלד אמר/ה

  רק לסבר את האוזן – הסכום שהם דורשים הוא כל כך גבוה שהוא מהווה לבדו יותר מ-10% מכלל התמיכה בכל הספורטאים בחיפה. וזה כולל את כל האתלטים, שחמטאים, חוגי ספורט בשכונות חלשות ועוד.
  גם ככה הם מקבלים השנה, בהתאם לקריטריונים, 200,000 ש"ח יותר ממה שקבלו בשנה שעברה. לא מספיקה להם התוספת? הם רוצים הכל?

 4. חיים אמר/ה

  נחשון צודק !! שיבטל את מרוץ הלילה .
  תבטלו הכל. מרוץ לילה /מירוץ יום /מדרגות … הכל !!

 5. חילוני אמר/ה

  900 אלף ש"ח תומכת עיריית חיפה בשנה!!! בישיבות וכוללים.
  רוצים לדעת איזה הבלים נלמדים שם?
  כנסו לדף הפייסבוק של "דעת אמת" או בטוויטר…

  1. Sara אמר/ה

   22 רצים אחרי כדור אחד זה דעת וחוכמה
   10 רצים אחרי כדור אחד זה ? מה זה ,?

 6. Sara אמר/ה

  22 רצים אחרי כדור אחד זה דעת וחוכמה
  10 רצים אחרי כדור אחד זה ? מה זה ,?

 7. אלונה אמר/ה

  אז לשם הכסף שלנו בורח ??
  3 מיליון שח בשנה ל 9 שחקניות !!! מה ניסגר עם העיר שלנו .

לא ניתן להגיב