נאבקים על הגדלת התקציב לקבוצת הנשים של מכבי חיפה בכדורסל

נאבקים על הגדלת התקציב לקבוצת הנשים של מכבי חיפה בכדורסל (צילום: מיכל ירון)

בהפגנה שנערכה היום, ב’, 29/7/19, ברחבת עיריית חיפה, קראו המפגינים לראש העיר עינת קליש רותם להגדיל את התקציב של קבוצת הנשים של מכבי חיפה בכדורסל, על מנת שהקבוצה תוכל לעלות לליגת העל. מהעירייה נמסר בתגובה כי ״בהתערבות מחזיק תיק הספורט וממלא מקום ראש העיר, נחשון צוק, מענק העלייה לקבוצת מכבי חיפה נשים בכדורסל יועבר בשבועות הקרובים”

המפגינות ברחבת העירייה. צילום: מיכל ירון

שחקניות של מכבי חיפה כדורסל ואנשי צוות הגיעו היום בצהריים לרחבת העירייה כדי לקרוא לראש העיר עינת קליש רותם לתמוך בקבוצת הנשים של מכבי חיפה, שעלתה לליגת העל לנשים. בהפגנה קראו המפגינים לקליש רותם לתת לקבוצה את התמיכה הנדרשת על מנת שהקבוצה תוכל לשחק בליגת העל וציינו את העובדה, שקליש רותם היא ספורטאית בעצמה ולכן מודעת לחשיבות הקבוצה.

“בשנה שעברה התקציב שלנו עמד על 111,000 ש”ח, כשהיינו בלידה הלאומית לנשים”, אמר בהפגנה מנהל קבוצת הנשים בליגת העל אילן פייגנבאום, “ובכל מקרה מגיע לנו מענק עלייה של 200,000 ש”ח מהעירייה. התקציבים האלהלא מספיקים לליגת העל. קבוצה בליגת העל צריכה שדרוג של המתקנים ושכר לשחקניות ושחקניות זרות ולכן צריך תקציב גדול יותר. יש 9 רשויות עם קבוצות בליגת העל, והתקציב הנמוך ביותר הוא 550,000 וקבוצות גדולות מגיעות עד 2-3 מיליון”.

הפגנה – הגדלת התקציב לקבוצת הנשים של מכבי חיפה בכדורסל (צילום: מיכל ירון)

פייגנבאום ציין עוד כי הקבוצה נמצאת בימים אלה בנקודה קריטית כי הליגה מתחילה בנובמבר. “אם לא נקבל את התקציב, לא נוכל לעלות לליגת העל וכל קבוצת השחקניות לא תוכל לשחק, כיון שכולן חתמו בליגת העל. תרבות בנויה על אמנות, חינוך וספורט ולכן הספורט כל כך חשוב. 18 שנה של עבודה להעלות את הקבוצה לליגת העל עלולות לרדת לטמיון”.

זיוה בק, שחקנית עבר בנבחרת ישראל, אחראית על מחלקת הנשים

בהפגנה קראו המפגינים לקליש רותם לא לשכוח את הדרישה שלה, כשהייתה חברת אופוזיציה, להגדיל את התמיכה בספורט בצורה משמעותית. “אף אחד לא עוצר אותך עכשיו מלהגדיל את התמיכה”, הם קראו לה.
על השלטים, שנשאו המפגינים, נכתב, בין השאר: “בבקשה לא לזרוק לנו פירורים!”, “כספורטאית לספורטאית תני הזדמנות”, “לא מגיע למכבי חיפה קבוצה בליגת העל?”, “כולן תומכות בכדורסל הנשים, 9 ערים לא טועות”.

חברת המועצה חדווה אלמוג הגיעה לתמוך במפגינים. אלמוג הגישה שאילתא לישיבת מועצת העיר הקרובה, שאמורה להיערך בשבוע הבא, לגבי תקצוב הקבוצה.

חדוה אלמוג בראיון לחי פה

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

״בהתערבות מחזיק תיק הספורט וממלא מקום ראש העיר, מר נחשון צוק, נמצא פתרון: מענק העלייה לקבוצת מכבי חיפה נשים בכדורסל יועבר בשבועות הקרובים לאחר אישור מועצת העיר. בנוסף ועדת התמיכות של העירייה במסגרת תקציב 2019 ובהתאם לקריטריונים אשרה תמיכה נוספת של כ115,000 ש״ח.״

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.