האן: המשך הבנייה ברמת הנשיא פוגע בתושבים הגרים בסמוך

אביהו האן - יו"ד הירוקים של חיפה וחבר מועצת העיר (צילום: נגה כרמי)

לטענתו של יו"ר סיעת הירוקים וחבר מועצת העיר אביהו האן, גריסת האבנים בשטח, מעלה ענני אבק הפוגעים באיכות חייהם של התושבים ובבריאותם. המשך הבנייה ברמת הנשיא יוצר מחצבה שפוגעת באיכות החיים של התושבים הגרים בסמוך ובבריאותם. יש אפשרות לא לטפל בסלעים בשטח ולמנוע ענני אבק.

העבודות במחצבת רמת הנשיא (צילום: איציק סייג)
העבודות במחצבת רמת הנשיא (צילום: איציק סייג)

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים וחבר מועצת העיר:

פנו אליי תושבי כרמל מערבי ותושבי רחוב שונית לגבי חפירות ומגרסה, שהיזמים של רמת הנשיא מפעילים בשטח. זה יוצר ענני אבק, שממררים להם את החיים. הם לא מסוגלים לפתוח חלונות, איכות החיים שלהם נפגעה קשות.
אביהו האן (צילום: ירון כרמי)
אביהו האן (צילום: ירון כרמי)

עוד מוסיף לומר, כי ראה שמבצעים חפירות לתשתיות להמשך הבנייה של רמת הנשיא. בנוסף, מפעילים מגרסה שגורסת את הסלעים ויוצרת ענני אבק. אביהו פנה לראש העיר עינת קליש רותם, למ"מ ראש העיר נחשון צוק ולמהנדס העיר אריאל וטרמן וביקש שיטפלו בנושא. "אין סיבה שתהיה שם מגרסה, אפשר לגרוס את האבנים במקום אחר". לדעתו, צריך לייצר שם הרטבה בשטח. להביא תותחי מים ולהרטיב את כל אזור החפירות ולא לאפשר לאבק לעלות לבתי התושבים. אביהו טרם קיבל תשובה מהמערכת ומודיע כי יחד עם התושבים יפעלו כדי להפסיק את המפגע.

האן מסביר כי התופעה הזו היא לא ייחודית לכרמל מערבי:

פנו אליי גם תושבים ממעונות גאולה, מוורדיה, מהעיר התחתית ומרחוב עבאס וכולם מתלוננים על חוסר התחשבות בזמנים של חפירות והקמת תשתיות עירוניות וזלזול טוטאלי בחיי התושבים.
דודי מיבלום – פורום אדם וסביבה

הפעיל הסביבתי דודי מייבלום המתגורר בסמוך ציין גם הוא כי הוא סובל מאוד מענני האבק. "עיריית חיפה במסגרת בניית הכביש של רמת הנשים הביאה קבלן, שהקים במקום מגרסה, כדי שיהיו לו מצעים. הקבלן הזה התחיל להביא משאיות ולשפוך אותן שם, בלי להתחשב בכיוון של הרוח ובלי להפעיל זרנוקים של מים. נוצר מצב, שהבניינים של הרחובות שונית, דרך הים ורמת הנשים התחילו לחטוף כמויות של אבק באופן רציני. הייתה פניה לעיריית חיפה ושום דבר לא השתנה. הקבלן ממשיך לעבוד בלי להרטיב וזה יוצר מצב לא נורמלי. יש שם פארק עם הרבה ילדים קטנים, ואם הרוח לכיוון הפארק, אז זה נהפך לסיוט".

• תגובת העירייה תצורף כשתתקבל •

תגובה
  1. דוד אמר/ה

    מספיק להתנגד לכל דבר בירוקרטיה כזו רק מעקבים כל דבר

לא ניתן להגיב