שני אלוני נבחרה לתפקיד מנכ”לית ארגון מגמה ירוקה

על רקע דו”ח מבקר המדינה הקשה שפורסם אתמול על הזיהום במפרץ חיפה, הודיע הבוקר (שלישי 25/06/19) ארגון מגמה ירוקה, על חילופים בצמרת הארגון. שני אלוני, תושבת חיפה, עורכת דין ועובדת סוציאלית בהכשרתה, נבחרה על ידי ועדת איתור לתפקיד מנכ”לית הארגון. שני תחליף את מור גלבוע שכיהן בתפקיד 8 שנים ולאחרונה הודיע על רצונו לפרוש.

אלוני, בת 36, היא פעילה חברתית מוכרת במאבק באלימות מינית בארץ בשנים האחרונות. בתפקידה האחרון שימשה מנכ”לית מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית באזור חיפה והצפון. אלוני חברה בוועד המנהל של מנהיגות אזרחית, ארגון הגג של המגזר השלישי ובפורום Vital Voices האמריקאי שמקדם מנהיגות נשית ברחבי העולם. בשנת 2018 נבחרה לאחת מ-10 הנשים הבולטות והמשפיעות בעיר חיפה, בזכות עבודתה במרכז הסיוע.

שני אלוני:

כחיפאית אני מכירה היטב את המאבק המדהים שמגמה ירוקה מנהלת במשך שנים עבור תושבי המפרץ, עבורי ועבור משפחתי. המאבק של מגמה ירוקה הוא על “החיים עצמם” של תושבי מדינת ישראל. בעיני זהו האתגר הגדול ביותר של בני הדור שלי. אני מתרגשת להצטרף לקבוצה אמיצה של אנשים שמשנים כאן יום-יום סדרי עדיפויות.
מור גלבוע מנכ”ל ארגון מגמה ירוקה היוצא

מור גלבוע, מנכ”ל מגמה ירוקה היוצא, שמשאיר אחריו ארגון ששמו הולך לפניו בארץ ובעולם, עם פעילות ענפה ורחבה לקידום מדיניות סביבתית צודקת:

אחרי שמונה שנים של עשייה משמעותית ופורצת דרך במגמה ירוקה אני ממשיך בדרכי המקצועית לטובת הרחבת ההשפעה שלי על המציאות הסביבתית והחברתית בישראל. בהובלתה של שני, מגמה ירוקה תמשיך להוביל את המאבק האזרחי הנחוש והחשוב, לקידום מדיניות סביבתית צודקת ובת קיימא לטובת כלל תושבי המדינה והדורות הבאים.

מגמה ירוקה הוא ארגון שטח אקטיביסטי הפועל במטרה לקדם מדיניות סביבתית צודקת ובת קיימא, ובמטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות לפעול למען הרחבת מעגלי הצדק הסביבתי והחברתי בישראל. מגמה ירוקה פועלת כדי למנוע מרשויות המדינה, מתאגידים ומבני האדם לפגוע במשאבי הטבע ובכל המערכות התומכות בהמשכיות ובתפקוד התקין של החברה והסביבה הטבעית. בימים אלה מוביל ארגון מגמה ירוקה מאבקים סביבתיים וחברתיים במספר תחומים, ביניהם: הזיהום במפרץ חיפה, אקלים ואנרגיה, ים וחופים, קידום תחבורה ציבורית, חיזוק ערי הנגב ועוד.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.