'צעדת הסרטן' • מחאת מפרץ חיפה עולה למשרדי הממשלה בירושלים | יום ד' 3/2/21 • דיווחים מהשטח | צפו

צעדת הסרטן בקריית הממשלה בירושלים (צילום: עינת גרליץ)

"חיפה מובילה בתחלואת הסרטן בישראל – הגורם המרכזי לכך הוא זיהום סביבתי מהתעשייה הפטרוכימית הממוקמת בלב האוכלוסייה במפרץ חיפה" • המחאה עולה לירושלים

ארגון 'מגמה ירוקה' מוביל ברגעים אלו (יום ד' 3/2/21 אחה"צ) את 'צעדת הסרטן', ומביא את המאבק לסגירת המפעלים המזהמים במפרץ חיפה היישר אל קריית הממשלה בירושלים, ואל המשרדים שתוקעים את פינוי בז"ן.

צעדת הסרטן בקריית הממשלה בירושלים (צילום: עינת גרליץ)
צעדת הסרטן בקריית הממשלה בירושלים (צילום: עינת גרליץ)

הצעדה המטלטלת כוללת עשרות דמויות מחופשות המדמות את נזקי מחלת הסרטן. באירוע נושאים דברים תושבי מפרץ חיפה שהתמודדו עם מחלת הסרטן, כמו גם כאלו שאיבדו את יקיריהם. הצעדה עוברת בין משרדי האוצר, האנרגיה ולבסוף מחוץ לרמ"י. האירוע מתרחש סמוך ליום הסרטן הבינלאומי (4/2/21) ובזמן שוועדת המנכ"לים מתכנסת לדון בעתיד מפרץ חיפה.

מרים פראנק מובילת המחאה בארגון 'מגמה ירוקה':

הצעדה נועדה לזעזע ולשלוח מסר חד לשרים, למנכ"לים ולמשרדי הממשלה – לא נרפה, אנחנו כאן בשביל שתתסכלו בעיניים של תושבי חיפה, הסובלים מרמות הסרטן והתחלואה הגבוהות במדינה. תפסיקו למסמס את ההחלטה, מגיע לתושבי חיפה והקריות לנשום אוויר נקי. הגיע הזמן לסגור את בז"ן.

מרים פראנק מובילת המחאה בארגון 'מגמה ירוקה' • צפו

לרגל יום הסרטן הבינלאומי ולקראת הכרעת ועדת המנכ"לים על עתיד מפרץ חיפה • מחאת מפרץ חיפה עולה לקריית הממשלה בירושלים | ד' 3/2/21 בשעה 15:30

זהו אירוע השיא, לרגל יום המודעות הבינלאומי למחלת הסרטן וימים ספורים לפני המלצת ועדת המנכ"לים שתכריע את עתיד מפרץ חיפה.

צעדת הסרטן – מחאת מפרץ חיפה • צפו

צעדת הסרטן – מחאת מפרץ חיפה • צפו

חיפה מובילה בתחלואת הסרטן בישראל והגורם המרכזי לכך הוא זיהום סביבתי הנגרם מהתעשייה הפטרוכימית הממוקמת בלב האוכלוסייה במפרץ חיפה. ולכן נקיים היום – יום ד' 3/2/21 – צעדת מחאה זועמת בהובלת ארגון "מגמה ירוקה". הצעדה תתקיים במקביל להתכנסות ועדת המנכ"לים שבה יקבעו המסקנות שיעברו לממשלה.

צעדת הסרטן בקריית הממשלה בירושלים (צילום: עינת גרליץ)

צעדת הסרטן עוברת בין משרדי הממשלה המעכבים את סגירת בז"ן, הבולטים מביניהם: משרד האוצר ומשרד האנרגיה ובחודש האחרון עם כניסת ינקי קוינט כמנכ"ל רשות
מקרקעי ישראל, התווספו גם הם לרשימת המתנגדים.

לסגור את בתי הזיקוק ואת המפעלים המזהמים!

הצעדה יוצאת בקריאה נחרצת הפונה לשרים, למנכ"לים ולמשרדי הממשלה, לנצל את הזמן שנותר בוועדת המנכ"לים ולהמליץ לממשלה לאמץ תכנית ברוח "מפרץ החדשנות" ולסגור את בתי הזיקוק עד 2025!

צעדת הסרטן עולה לירושלים
יום ד' 3/2/21 | 15:30
לסגור את המפעלים המזהמים במפרץ חיפה!

האירוע כולל צעדה בקריית הממשלה, מייצג עוצמתי של דמויות חולות בסרטן ונאומים של תושבי מפרץ חיפה שהתמודדו עם מחלת הסרטן. דרישתם של הפעילים מממשלת ישראל ומוועדת המנכ"לים – לא להיכנע ללחצי הטייקונים ולהמליץ על קבלת תכנית ברוח 'מפרץ החדשנות', להבראת מפרץ חיפה ולהוצאת המפעלים המזהמים עד 2025.

אלברט עזימי – פעיל סביבתי מוביל במחאת תש"ן ותושב קרית חיים:
"יום הסרטן זה יום זיכרון לכל קורבנות התעשיה הפטרוכימית המזהמת במפרץ חיפה. עוד יקרה פה אסון גדול – ואני רוצה לדעת מי יקח את האחריות? בחמש השנים האחרונות הייתי במאות לוויות כולל של הבן שלי. חייבים לעצור את האסון. כמו שאמר מנחם בגין: יהודים תתעוררו…."

מרים פראנק – מנהלת תחום מפרץ חיפה במגמה ירוקה: "מיליון תושבים, נושמים 24 שעות ביממה חומרים מזהמים חריפים אשר נפלטים מהפעילות הפטרוכימית בבז"ן וגורמים לתחלואה ותמותה בהיקפים גדולים ובאחוזים שאין כמותם בארץ. די לאטימות! זה בידיים שלכם לעצור את המוות והחולי! סגרו את המפעלים הפטרוכימיים המזהמים לאלתר!"

דפנה ביגון – ממובילות מחאת הנוער למען האקלים: "באנו לכאן בקריאה ברורה לועדת המנכ"לים – סוגרים את בז"ן, ועכשיו! ההחלטה הזו תכריע את העתיד של מפרץ חיפה והחיים של כולנו. לא נשתוק על החלטה כה משמעותית, התעשייה המזהמת שייכת לעבר!"

תגובה
  1. שמואליק גלבהרט אמר/ה

    פינוי בז"ן ומיפעלי המיפרץ – בהחלט! הייתי הראשון להוביל את המאבק הזה. אבל "מיפרץ החדשנות" – רעיון מופרך חסר כל היתכנות והיגיון! רק יעכב, יסכן, אפילו ימנע את פינוי המיפעלים. מספיק כבר עם האשליה הילדותית הזו. רק המיתווה שלי יפנה את המיפעלים: החמרת התקינה הפיקוח והאכיפה, תעביר את המיפעלים להפסד, והם יעדיפו להתפנות מיוזמתם, בהקדם, ועל חשבונם!

לא ניתן להגיב