“עצרו את קידוחי הנפט!” • פעילי סביבה מחיפה והצפון עלו לכנסת

ארגוני הסביבה בדרישה להפסיק את קידוחי הגז - מול הכנסת (צילום: ארגון מגמה ירוקה)

ארגוני הסביבה עלו לכנסת בדרישה לעצור את קידוחי הגז והנפט

עשרות פעילי סביבה מחיפה והצפון עלו לירושלים היום (ג’ 8/6/21) החל משעות הבוקר, אל רחבת הכנסת, בקריאה לשרות המיועדות – קארין אלהרר ותמר זנדברג – להוביל יחד למפנה במדיניות הסביבתית, ובראשה עצירת קידוחי הגז והנפט במים הכלכליים.

את המחאה מוביל ארגון מגמה ירוקה ברקע יום האוקיינוסים הבינלאומי המתקיים היום, ובקריאה לשרת האנרגיה ולשרה להגנת הסביבה המיועדות – “הכדור כעת בידיים שלכן, עצרו בדחיפות עליונה את הקידוחים למציאת גז ונפט בים”.

ד’ר יובל ארבל, רכז ים וקשרי ממשל בעמותת ‘צלול‘:

החלטת ועדת מנכ”לים לסגור את בית הזיקוק והתעשיה הפטרוכימית מסמנת את קיצו של עידן הנפט גם בישראל. בכל העולם מבינים שחייבים להיגמל מדלקים פוסיליים, ולכן אין התכנות כלכלית לפתיחה של שדות גז ונפט חדשים במים הכלכליים של ישראל. חייבים לעצור את השיווק המטורף של רישיונות חיפוש הפוגעים בחי הימי, ללא כל תוחלת. קידוחים נוספים רק יסכנו את חופי ישראל ללא תמורה נראית לעין.
ארגוני הסביבה בדרישה להפסיק את קידוחי הגז – מול הכנסת (צילום: ארגון מגמה ירוקה)

ישי וולפוביץ פעיל ‘מגמה ירוקה’ מפרץ חיפה:

אתמול ראינו שוב כיצד משרד האנרגיה דוחה מעליו את המלצות ועדת המנכלים לעתיד מפרץ חיפה. אם לא די בכך, ובמקביל, המשרד מקדם מכרזים לקידוחי גז מזהמים נוספים. נראה שמשרד האנרגיה והמנכ”ל אודי אדירי עושים כל צעד כדי לתקוע את מדינת ישראל עם אנרגיה מתיישנת ויקרה, זיהום ותחלואה. אנו קוראים לשרים הנכנסים, האמונים על האוצר והאנרגיה: אביגדור ליברמן וקארין אלהרר לתקן את העוול בטרם יהיה מאוחר ולהתחיל מהבראת מפרץ חיפה, כדי להצעיד את ישראל אל עבר עתיד נקי מאנרגיות מזהמות.
ארגוני הסביבה בדרישה להפסיק את קידוחי הגז – מול הכנסת (צילום: ארגון מגמה ירוקה)

שי דנון מקריית ביאליק, פעיל חברתי-סביבתי ב’מנקים את מפרץ חיפה’:

משרד האנרגיה צריך לשנות את האסטרטגיה שלו ב-180 מעלות באופן מידי ולהתאימה למציאות העכשווית הצופה לעתיד ולהפסיק באופן מידי מתן רישיונות להפקת דלקים פוסיליים. לקדם ולהשקיע במקורות אנרגיה מתחדשת שאינה משאירה חותם סביבתי וגוררת סיכון ממשי בריאותי כלכלי ישיר ועקיף, כתוצאה הן מההפקה והן מהשימוש.

לצד המחאה חתמו שורת ארגוני סביבה על מכתב חריף שהופנה לשר האנרגיה יובל שטייניץ, בעקבות פרסום הדלפת מסקנות ועדת אדירי 2 בנוגע לעתיד משק הגז. במכתב מביעים הארגונים חשש מפני מחטף שיאשר הרחבת קידוחים במים הכלכליים של ישראל, וזאת בטרם קמה ממשלה חדשה.

לקריאת המכתב ששגרו ארגוני הסביבה לשטייניץ, היכנסו לקישור:


הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו