חיפאים עם תשוקה • אבישי כפיר • במאי, תסריטאי ומפיק

אבישי כפיר - במאי, תסריטאי ומפיק. כותב הטור חיפאים עם תשוקה בחי פה חיפה

אבישי כפיר – במאי, תסריטאי ומפיק את לימודי הטלוויזיה והקולנוע סיים בניו יורק לפני למעלה משלושים וחמש שנה (1978-1982). כשחזר לארץ התעקש לחזור לגור בחיפה, למרות שהתחיל את הקריירה בערוץ הראשון בירושלים בתכנית הטלוויזיה 'תצפית'. במקביל הוא הקים חברת הפקה שעובדת עד היום עם כל תעשיות ההייטק, הביו-טק בכל רחבי הארץ. הסרטים הדוקומנטריים שאבישי הפיק וביים שודרו בתחנות הטלוויזיה בארץ ובכל העולם והוקרנו גם בפסטיבלים רבים בחו"ל. אבישי היה יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים, מנהל התכניות של 'ערוץ ההיסטוריה הישראלי', מנהל הסינמטק חיפה והפיק את פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה (2007-2005).

בתחילת הקריירה בתכנית 'תצפית' בערוץ הראשון (צלם: בניה בן-נון)
בתחילת הקריירה בתכנית 'תצפית' בערוץ הראשון (צלם: בניה בן-נון)

בימים אלה עובד אבישי על שתי סדרות טלוויזיה: האחת היא דרמת מתח המתמקדת ביחסים שבין תעשיות המפרץ המזהמות לתושבי העיר והשנייה סדרה דוקו על יזמים ישראלים שהצליחו בגדול במקומות מרוחקים מאד מישראל. אבישי גם סיים לכתוב בימים אלה תסריט לקומדיה המתרחשת בבת גלים של שנות התשעים שהפקתה תתחיל בקרוב.

באולפן טלוויזיה עם המגישה הדס סיני (צלם: דרור בכור)
באולפן טלוויזיה עם המגישה הדס סיני (צלם: דרור בכור)

בטור באתר חי-פה, יציג אבישי סיפורים קצרים על אנשים ומקומות בחיפה שעושים את העיר המיוחדת שלנו למה שהיא. כמו למשל הסדרה 'חיפאים עם תשוקה'.

כמו חיפאים רבים אני משוגע על העיר הזאת ומכיר היטב את מעלותיה וחסרונותיה. מעבר לכרמל ולמפרץ היפים, ההון האנושי של חיפה הוא בעיני הנכס הכי משמעותי שלנו והוא שעושה אותה לעיר מיוחדת כל כך. מכיוון שמה שאני יודע לעשות זה לספר סיפורים בכלים שאני מכיר, אשמח מאד לשתף את הציבור באמצעות אתר חי-פה ולספר את סיפורם של חיפאיים שאני חושב שראוי לספרם ומכאן נזרום ביחד…

אבישי כפיר - במאי, תסריטאי ומפיק. כותב הטור 'חיפאים עם תשוקה' באתר חי פה חיפה
אבישי כפיר – במאי, תסריטאי ומפיק. כותב הטור 'חיפאים עם תשוקה' באתר חי פה – חדשות חיפה

איש מוכשר אחד שכותב ומעניין עיר שלמה. כדאי ויש למה לצפות.


לא ניתן להגיב