נובמבר מיוחד ומלהיב בסינמטק בחיפה, עם יצירות מפסטיבל הסרטים הבינלאומי

קרנבל בסינמטק

ספיישל נובמבר בסינמטק חיפה, עם 14 סרטים מפסטיבל הסרטים הבינלאומישהתקיים בסוכות

הסינמטק יקרין תוכנית מקיפה של 14 מסרטי פסטיבל הסרטים הבינלאומי שהתקיים בסוכות בחיפה

לאור הצלחת פסטיבל הסרטים הבינלאומי שהתקיים בסוכות השנה, החליטו לקיים בסינמטק חיפה, ספיישל נובמבר, במהלכו תוקרן תכנית מקיפה של 14 מסרטי הפסטיבל.

בין הסרטים שיוקרנו:

"האירוע"-  זוכה פרס אריה הזהב לסרט הטוב ביותר בפסטיבל ונציה
"ילד יקר שלי" – זוכה פרס חבר השופטים, פסטיבל אנסי
"ללא עקבות" – מועמד פולין לפרס האוסקר
"המפרץ הכחול"- סרט הנעילה של הפסטיבל


הסרטים ומועדי ההקרנה:

חמישי 11/11/21

18:30 אולם רפפורט – חיפה קלאסיקס:

חייה הכפולים של ורוניק – THE DOUBLE LIFE OF VÉRONIQUE

צרפת/פולין 1991 
בימוי: קז'ישטוף קישלובסקי
משחק: אירן ז'אקוב, פיליפ וולטר, סנדרין דומא

חייה הכפולים של ורוניק בסינמטק

לפני עשרים שנה, בשתי ערים שונות, אחת בצרפת ואחת בפולין, נולדו שתי תינוקות זהות. לשתיהן קראו ורוניקה. שתיהן איטרות יד ימין, שתיהן אוהבות להלך יחפות ומעל לכל, לשתיהן קול נפלא וחוש מוסיקלי יוצא דופן… שתי הנשים לא נפגשו מעולם, אבל כשוורוניקה מתמוטטת בזמן הופעה על הבמה, חשה ורוניק שחייה השתנו לחלוטין.


שישי, 12/11/21

16:30 אולם סינמטק

המעונות – THE DORM

רוסיה 2021 
בימוי: רומן וסיאנוב 
משחק: גנאדי ויריפאייב, ניקיטה אפרמוב, מרינה ואסילייבה, איליה מלאנין

השנה היא 1984 ואי שם בברית המועצות, קבוצה של ידידים מנסה לחיות בשקט וקצת כבוד אנושי בתוך מערכת אטומה ומושחתת, מערכת שכוללת גם את האנשים שמנהלים את מעונות הסטודנטים. החבורה חולקת את המצוקות והשמחות של חיי היומיום, כולם למען אחד ואחד למען כולם, עד שאירוע נורא מזעזע את המעונות – אחת הסטודנטיות מתאבדת. הטרגדיה יוצרת תגובת שרשרת שתעמיד במבחן את הידידות והאידאלים של החבורה. וסיאנוב מעבד למסך את ספרו של אלכסיי איוואנוב ומגיש דרמה מרתקת, סגרירית, מלאת אווירה.

96 דקות, רוסית, תרגום לעברית ולאנגלית.


שני 15/11/21

19:00 אולם סינמטק

ללא עקבות – LEAVE NO TRACES

פולין/צרפת/צ'כיה 2021
בימוי: יאן פ. מאטושינסקי
משחק: תומאש ז'אוטק, מתאוש גורסקי, יאצק בראצ'אק, אניישקה גרוחובסקה, רוברט ויינצקייביץ'

ללא עקבות בסינמטק

פולין, 1983. המדינה כולה סוערת עקב מותו של סטודנט צעיר בשם גרגור פז'מיק – בנה של משוררת מתנגדת לשלטון – שהוכה למוות בידי המשטרה. העד היחיד לארוע הוא יורק פופייל, ידיד של גרגור, והוא נחוש לעשות משהו. הרשויות מנסות בתחילה להמעיט מחשיבות המקרה, אך כאשר עשרים אלף איש צועדים אחר ארונו של גרגור ברחובות ורשה, מתקבלת החלטה להשתמש בכל האמצעים של המשטר הקומוניסטי כדי למנוע מיורק להעיד בבית המשפט. הדרמה המהפנטת, רבת העוצמה מבוססת על סיפור אמיתי, מיטיבה להעביר את רוח התקופה ועוסקת במחיר האנושי של לעשות את הדבר הנכון. הסרט מייצג את פולין בתחרות האוסקר.

160 דקות, פולנית, תרגום לעברית ולאנגלית.חמישי 18/11/21

18:30 אולם סינמטק 

גן עדן לטווסים – PEACOCK'S PARADISE

איטליה/גרמניה 2021
בימוי: לאורה ביספורי
משחק: דומיניק סנדה, אלבה רורוואכר, מאיה סנסה, קרלו צ'רסיילו, פבריציו פראקאנה, לאונרדו לידי.

גן עדן לטווסים בסינמטק

ביום חורף אחד מתכנסת כל משפחתה של ננה בבית שלחוף הים לחגוג את יום הולדתה. כולם שם – הבעל, הילדים, בת דודה, העוזרת ובתה, וגם הטווס של הנכדה אלמה. פאקו הטווס מתאהב במפתיע ביונה שמצוירת על תמונה בסלון: אהבה בלתי אפשרית שגורמת למשפחה כולה לבחון את רגשותיה. הסרט הוא דרמה משפחתית יפה, נבונה ורבת הקסם, בכיכובם של כמה מן הכוכבים הגדולים של הקולנוע האיטלקי.

89 דקות, איטלקית, תרגום לעברית ולאנגלית.
באדיבות TLVFest


שבת 20/11/21

17:30 אולם סינמטק

ילד יקר שלי – MY SUNNY MAAD

צ'כיה/סלובקיה/צרפת 2021 
בימוי: מיכאלה פבלטובה

כולם הזהירו אותי: את לא יודעת למה את נכנסת". כאשר הלנה, סטודנטית צ'כית, פוגשת בנאזיר, גבר אפגני, היא מתאהבת בו עד מעל לראש. אין לה שום מושג עם איזו משפחה היא מתחתנת או איזה חיים ממתינים לה באפגניסטן של אחרי הטאליבן.

ילד יקר שלי

זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל אנסי 2021, סרט האנימציה רב הקסם "ילד יקר שלי" מציע מסר אנושי ואוניברסלי של כבוד והבנה בין תרבויות. סרטה של מיכאלה פבלאטובה – שביימה מספר סרטי אנימציה קצרים ומצליחים, כולל "חשמלית" – זורח על המסך בזכות ההומור העדין, הפרטים הקטנים מחיי היומיום של המשפחה, המקוריות, הפשטות והפסקול המצוין.

81 דקות, צ'כית, תרגום לעברית ולאנגלית.


שני 22/11/21

20:15 אולם רפפורט • 25/11/21 – 18:00 אולם רפפורט

וונדי – WENDY

ארה"ב/בלגיה 2020 
בימוי: בן צייטלין 
משחק: דווין פרנס, יאשוע מאק, גייג' נאקווין, גאווין נאקווין, אחמד קייג', קז'ישטוף מיין

סרטו הראשון של הבמאי בן צייטלין מאז ההצלחה הסוחפת של "חיות הדרום הפראי" מעבד מחדש את סיפור הקלאסי והאהוב על פיטר פן, הילד שסרב לגדול, אך הפעם מן הזווית של חברתו הדעתנית וונדי. וונדי באה מעיר קטנה בדרום ארצות הברית. יום אחד היא רואה ילד קופץ על רכבת ומוקסמת מן המיסתורין, תחושת ההרפתקה והאפשרות לברוח מן השגרה. וונדי קופצת גם היא על הרכבת ואחריה שני אחיה. עד מהרה היא פוגשת בפיטר, בחבריו השובבים, באי הירוק, וביצור תת מימי ענק בשם 'אמא'. הסיפור רב הדמיון, הצילום שטוף השמש, הפסקול המקסים, המשחק הנהדר והנושא הרלוונטי, כל אלה יפתו את הצופה כל הדרך לנוורלנד.

שימו לב – לא מדובר בסרט לילדים!

112 דקות, אנגלית, תרגום לעברית.


שישי 26/11/21

19:30 אולם רפפורט

הכלוב שבפנים – THE INNER CAGE

איטליה/שווייץ 2021 
בימוי: לאונרדו די קוסטנזו 
משחק: טוני סרווילו, סילביו אורלנדו, פבריציו פראקאנה

הכלוב שבפנים בסינמטק

בית כלא בסרדיניה עומד בפני סגירה ורק קומץ של סוהרים ואסירים עוד נותר במקום, ממתין להנחיות לקראת המעבר למתקן חדש. במציאות הזו החוקים הנוקשים של מתקן הכליאה נראים פחות ופחות הגיוניים, ובין האנשים שנותרו מאחור הולכת ונרקמת תחושה שברירית ולא צפויה של קהילה, נוצרות חברויות ורגעים אינטימיים ומרגשים נרקמים על המסך. הסרט הוא מפגש פסגה של שניים מן הכוכבים הגדולים של הקולנוע האיטלקי: טוני סרווילו וסילביו אורלנדו. שניהם מעשירים, כצפוי, בתצוגת משחק מרשימה ורגישה את הדרמה המרתקת אודות המורכבות של יחסי אנוש וההפתעות שמספקים לנו החיים.

117 דקות איטלקית, תרגום לעברית ולאנגלית.


שבת 27/11/21

11:00 אולם רפפורט

המפרץ הכחול – BLUE BAYOU

ארה"ב 2021
בימוי: ג'סטין צ'ון
משחק: ג'סטין צ'ון, אליסיה ויקאנדר, סידני קובאלסקי, מארק אובריאן, לין-דאן פהאם

המפרץ הכחול

אנטוניו לה-בלנק, אמריקאי ממוצא קוריאני, אומץ כתינוק וחי כל חייו באזור הביצות של לואיזיאנה. הוא נשוי באושר ומגדל משפחה, עובד קשה לבנות עתיד טוב עבורם. ואז, יום אחד, הוא נדהם לגלות שהוא מועמד לגירוש מן המדינה שהיא הבית היחיד שהוא מכיר. הסרט נכתב בהשראת סיפור אמיתי ומשלב רגש ושברון לב בנושא רלוונטי, כשהוא בוחן את המורכבות של זהות תרבותית ואי הצדק של מערכת ההגירה האמריקאית. הבמאי ג'סטין צ'ון, שהחל את דרכו כשחקן (אריק בסדרת "דמדומים"), מגלם את דמותו של אנטוניו.

119 דקות, אנגלית, תרגום לעברית.
באדיבות טוליפ אנטרטיינמנט17:00 אולם סינמטק | קולנוע ישראלי – סרט ומפגש

פתח תקווה – PROMISED LAND

בימוי: יעל ראובני
ישראל 2021

בשנת 1988 ישראל היתה בת ארבעים ואנחנו בני שמונה. בטקס בית ספרי חגגנו יום הולדת למדינה שהיתה צעירה ומלאת תקווה בדיוק כמונו. עכשיו, כשאנחנו עצמנו בני ארבעים, אני חוזרת לבני כיתתי שהתחילו את החיים באותו זמן ומקום כמוני כדי לפגוש אותם מחדש ולספר את ההיסטוריה הקולקטיבית שלנו. מתוך הקולאז׳ שנוצר במעברים בין מפגש למפגש עולה דיוקן קבוצתי של דור: אמצע ישראל, אמצע החיים. הילדים שהתבגרו בשנות התשעים, עשור שהתחיל באופטימיות של שיחות שלום ונגמר בשבר של האינתיפאדה השנייה. הדור הראשון שידע תקווה בישראל, וגם, אולי, הדור שאיבד אותה.

84 דקות עברית וגרמנית, תרגום לעברית ולאנגלית.
לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית יעל ראובני19:30 אולם סינמטק

קרנבל – KARNAWAL

ארגנטינה/ברזיל/צ'ילה/מקסיקו/נורבגיה/בוליביה/צרפת 2020
בימוי: חואן פבלו פליקס 
משחק: אלפרדו קאסטרו, מרטין לופז לאצ'י, מוניקה לאירנה

בכפר בצפון ארגנטינה, סמוך לגבול עם בוליביה, כולם עסוקים בהכנות לקרנבל. לב החגיגות יהיה תחרות ריקודי מלמבו – ריקוד סטפס פולקלוריסטי שמקורו בגאוצ'וס. קאברה, בחור צעיר ומרדן, משקיע את כל כולו באימונים, מתכונן לרגע החשוב בחייו. אבל הקרנבל מעורר מרבצם שדים ישנים; אביו משוחרר מן הכלא, גורר אחריו את קאברה לעולם הפשע, ומשנה את מסלול חייו של הנער.

קרנבל בסינמטק

סרט הביכורים הבוטח של חואן פבלו פליקס מקרין את אותם אנרגיה, צבע ויופי שמאפיינים את הריקוד. מרטין לופז לאצ'י הצעיר – רקדן מקצועי ואלוף העולם במלמבו – מרשים בתפקידו הראשון בקולנוע כבחור צעיר שנקרע בין המשפחה לחלומות.

97 דקות, ספרדית, תרגום לעברית ולאנגלית.


שלישי 30/11/21

19:00 אולם סינמטק

הלאפ דאנס האחרון – THE LAST LAPDANCE

ישראל 2021
בימוי: ישראל (ישרי) הלפרן 

הסרט חושף לראשונה את המאבק לסגירת מועדוני החשפנות בתל אביב, מנקודת המבט של החשפניות עצמן, ומתעד את המאבק הציבורי הראשון של עובדות מין בישראל, מאבק שזכה להתעלמות כמעט מלאה מהתקשורת. סרט מעקב שחושף בפני הקהל מבט שונה ולא מוכר של עובדות מין בישראל ושל הארגונים שנאבקים בהן.

הלאפ דאנס האחרון (צילום: ישראל הלפרן)

80 דקות, עברית, תרגום לאנגלית.
לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאי ישרי הלפרן


No Fields Found.
הגיבו כאן לכתבה