מורים לעתיד: סטודנטים במכללת אורנים נבחנו ללא שמירה

מכללת אורנים (צילום: גיל שפירא)

לטענת סטודנטים הלומדים במכללת אורנים, הקיצוצים במכללה להכשרת מורים מורגשים מאוד והם חוששים שיפגעו מכך. מדוברות אורנים נמסר בתגובה כי מקרים בהם לא הייתה השגחה במשך כל הבחינה ייבדקו ויטופלו באופן פרטני.

סטודנטים במכללת אורנים להוראה בקריית טבעון נבחנו ללא השגחה במבחנים בסוף הסמסטר. לטענת סטודנטים, בחלק מהמבחנים בתואר הראשון, בוחנים היו בכיתה בחלק הראשון של הבחינה וחילקו את הבחינות ולאחר מכן יצאו מהכיתה והשאירו את הסטודנטים ללא שמירה. במהלך הבחינה נכנס, על פי רוב, המרצה בקורס לכמה דקות וענה על שאלות של הסטודנטים. בחלק האחרון של הבחינה חזר משגיח לכיתה והוא אסף את המבחנים.

מכללת אורנים (צילום: גיל שפירא)
מכללת אורנים (צילום: גיל שפירא)

סטודנט שנה שניה: זה לא אמיתי שנותנים לי להבחן ואף אחד לא משגיח עליי

“ברור שאני כסטודנט מרוויח מזה שבחלק מהבחינות האחרונות היינו בכיתה ללא השגחה”, אמר סטודנט שנה ב’ לתואר ראשון, “זה פשוט היה לא ייאמן. ב-15 הדקות הראשונות הייתה איתנו משגיחה ואז היא פשוט יצאה מהכיתה והשאירה אותנו לבד. מה שאנחנו הצלחנו להבין הוא שלא היו מספיק משגיחים ולכן חלק מהכיתות נשארו ללא משגיח. לקראת סוף המבחן חזרה משגיחה והיא זו שלקחה מאיתנו את המבחנים. אני לא סתם הלכתי לאורנים, באתי לפה כי זו מכללה מעולה ואני לא מבין איזו התנהלות זו. כשאני אהיה מורה, זה בסדר שחלק מהבחינות שלי עשיתי בלי השגחה? כי אם זה בסדר ונותנים בי אמון, אולי צריך לעשות ככה את כל הבחינות. כשהעלו את המחיר של החנייה והמעונות בגלל המצב פה, את זה אני עוד יכול להבין, אבל אני משלם על התואר שלי, אני רוצה להיות בטוח שהרמה האקדמית פה נשמרת”.


“קשה לראות את השינויים במכללה ואת הפרצופים המודאגים של העובדים פה”

קשיים תקציביים ועליית מחירים:
יש לציין כי לצד העדר המשגיחים, גם המחיר בחניון של המכללה עלה ואותו דבר קרה גם למחירי המעונות. בחודשים האחרונים פורסם כי למכללת אורנים יש בעיה תקציבית והמכללה לא מסתירה את הקושי.

הסטודנטים קושרים בין השינויים והעלאת המחירים, לבין הבעיה התקציבית לכאורה:

“מי שנמצא באורנים מרגיש את המצב בצורה מאוד ברורה”, אומר סטודנט נוסף, “וכולנו מאוד מקווים שימצא פתרון גם בשבילנו, גם בשביל העובדים פה וגם בשביל אלפי הסטודנטים, שיגיעו לכאן בשנים הקרובות על מנת להיות המורים של הדורות הבאים. לא באנו לכאן סתם, אורנים הכשירה מורים מעולים שלוקחים את בתי הספר קדימה וזה רווח נקי לכולם, אבל אנחנו לא רוצים להגיע למצב שיש קיצוצים בתכנית הלימודים שלנו או יותר סטודנטים בכל הרצאה. מספיק בעייתי לראות את כל העובדים פה מאוד מודאגים ממה שעלול לקרות, וזה משליך גם על התחושה שלנו. אנחנו מאוד היינו רוצים לראות את המדינה או משרד החינוך מושיטים יד למכללה, משרד החינוך צריך את המכללות להכשרת מורים, אבל מי יודע מה יהיה”.


מדוברות אורנים נמסר לחי פה בתגובה:

אכן הייתה התייקרות במחירי החניה והמעונות, בהתאמה למחירים באזור.
בעניין ההשגחה בבחינות – מקרים בהם לא הייתה השגחה במשך כל הבחינה ייבדקו ויטופלו באופן פרטני. אנו מודים על הפניית תשומת הלב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.