נשיאת מכללת אורנים פרופ’ יערה בר-און שוקלת להתפטר • גירעון של 7 מיליון ש”ח

הנהלת מכללת אורנים מתמודדת בחודשים האחרונים עם גירעון של 7 מיליון ש"ח, שמקשה מאוד על הניהול התקין. בימים הקרובים נדע האם בר-און מסיימת את תפקידה לאחר 5 שנים

מירית הנדסה – עתלית – רחב

נשיאת מכללת אורנים פרופ’ יערה בר-און שוקלת להתפטר מתפקידה מסיבות אישיות. בשבועות האחרונים יש ניסיון להתמודד במכללה עם גירעון גדול, שמקשה על ניהול הלימודים במכללה.
נשיאת מכללת אורנים לחינוך, פרופ’ יערה בר-און, הכחישה את הפרסומים לפיה היא כבר הודיעה על התפטרותה. יחד עם זאת, מדוברות  מכללת אורנים התקבל אישור כי בר-און שוקלת להתפטר מתפקידה. בימים הקרובים נדע האם היא מסיימת את התפקיד אותו מילאה ב-5 השנים האחרונות.

מכללת אורנים (צילום: גיל שפירא)
מכללת אורנים (צילום: גיל שפירא)

בחודשים האחרונים התברר כי במכללת אורנים קיים גירעון של 7 מיליון ש”ח, המקשה מאוד על ניהול המכללה. במכלל אורנים אומרים כי הגירעון הוא תוצאה של פער בין התכנון לתקציב ובין התקצוב בפועל של משרד החינוך. על מנת לאזן את הגירעון היה צורך בצמצום משרות בכירות במכללה, מה שגרם לזעזוע במוסד האקדמי. הוועד המנהל הוזמן לפגישה דחופה עם הדיקנים והתקבלה החלטה שתתחיל התדיינות בין כל הגורמים.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

בחודש אוגוסט 2018, התראיינה פרופ’ בר-און, יחד עם שני נשיאי מכללה נוספים לחינוך בעיתון כלכליסט לגבי השינויים הצפויים במכללות המכשירות סטודנטים לעבודה כמורים. בריאיון טענה בר-און כי הכוונה להעביר את המכללות להוראה עד שנת 2022 מתקצוב ופיקוח של משרד החינוך לתקצוב ופיקוח של הות”ת (הוועדה לתכנון ותקצוב),  לא תיטיב עם המכללות ותביא לקיצוץ בתקציבן.

בנוסף, היא התייחסה לכך שמשרד החינוך התחיל לתקצב באופן מופחת פקולטות להוראת מקצועות פחות נדרשים כיום בבתי הספר וטענה שהדבר עלול לפגוע בהוראת המקצוע.

נשיאת אורנים פרופ’ יערה בר-און הכחישה את הפרסומים לפיה היא כבר הודיעה על התפטרותה.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תאטרון חיפה – רחב
תאטרון חיפה – רחב
הסטודיו – אירועי החודש
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB