במד"א כרמל מסכמים את אירועי יום הכיפורים תשע"ד

התעלפויות, נפילות מאופניים וצמים רבים שחשו ברע

ידיהם של צוותי מד"א כרמל מלאות עבודה. ילדים ובני נוער שנפלו מאופניים וגלגיליות, יולדות שפונו לבית חולים, התעלפויות וצמים שחשו ברע היו חלק מהקריאות אליהם הוזעקו צוותי מד"א. היום בשעות הצהריים טופלה ילדה בת 10 שנפגעה באורח בינוני-קשה לאחר שנפלה מאופניה בשכונת כרמליה בחיפה.
מנהל_מדא_כרמל_מגן_שמעון_ביטון.jpg

מנהל מדא כרמל מגן שמעון ביטון
174 אזרחים שחשו ברע או נפצעו טופלו בידי צוותי מד"א כרמל ביום הכיפורים תשע"ד. 5 מתוכם טופלו בתחומי בתי הכנסת, 7 אזרחים התעלפו עקב הצום, 10 יולדות הועברו לבתי החולים כשחלקן עם צירי לידה, ונפגעת אחת שנפצעה באורח קל בקטטה בחיפה. צוותי מד"א טיפלו ב 11 ילדים ובני-נוער שנפגעו עקב רכיבה על אופנים, החלקה על גלגיליות, סקטבורד ורולר-בליידס ברחבי חיפה, הקריות, טירת הכרמל וקרית טבעון. בנוסף, טופלו בשני אירועים שונים שתי נפגעות בנות 9 אשר נפלו תוך כדי משחק בחיפה ובקרית מוצקין. מעל 140 חולים צעירים ומבוגרים הזעיקו את שירותי מד"א כי חשו ברע עקב הצום או טופלו עקב מצבים מסכנים חיים כגון: התייבשות, פרכוסים, חוסר הכרה, תעוקה בלב וקוצר נשימה. זו השנה השנייה שלא נרשמו אירועים של תאונות דרכים והפרעות לניידות מד"א שנעו בכבישים.

היום (ש') בשעה 13:42 נמסר למד"א על ילדה שנפלה מאופניה לאחר שהתנגשה ברכב חונה ברחוב אלכסנדר ינאי בחיפה. צוות אמבולנס וניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזעקו למקום טיפלו בנפגעת בת 10 ופינו אותה במצב בינוני-קשה לבית החולים רמב"ם כשהיא סובלת מחבלת ראש. הפרמדיק דודו קזמוז שטיפל בנפגעת סיפר כי בקרבתה של הנפגעת נמצאו ילדים נוספים מבוהלים מהמאורע. "עקב החבלה המשמעותית בראשה נאלצנו להרדים ולהנשים אותה על מנת לייצב את מצבה, והיא פונתה בהקדם האפשרי לחדר ההלם בבית החולים רמב"ם".

מגן שמעון ביטון, מנהל מד"א כרמל מספר כי ההיערכות המוקדמת, פריסת ניידות מד"א בשכונות השונות בערים הוכיחה את עצמה גם השנה. "פריסת הכוחות המוגברת שלנו בשכונות השונות סייעה לנו להגיע במהירות לכל אירוע על מנת לתת מענה מקצועי, ולצערי גם השנה נאלצנו לטפל במקרים רבים של ילדים ובני נוער שנפגעו מרכיבה לא זהירה על אופניים וגלגיליות, שבמזל לא עלה בחייהם".

לא ניתן להגיב