מאיה קזביאנקה 1941-2018 | הזמרת הישראלית, הבינלאומית והחיפאית מאיה קזביאנקה הלכה לעולמה

מאיה קזביאנקה: אלבום אישי בשם המשפחה
קייטנות בחיפה

מאיה קזביאנקה ז”ל

הלכה לעולמה הזמרת הישראלית הבינלאומית חיפאית מאיה קזביאנקה

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

הזמרת הישראלית שזכתה להערצה של מיליוני אנשים במדינות ערב, בצרפת וברחבי אירופה – נפטרה הבוקר ונטמנה היום (יום שני, 31/12/2018) אחר הצהריים בבית העלמין של כפר תבור.

הבית של מאיה קזביאנקה שנים התגוררה בו בצניעות רבה !
הבית של מאיה קזביאנקה שנים התגוררה בו בצניעות רבה !

הקריירה הבינלאומית המפוארת שלה נקטעה לאחר שהופיעה בדמשק ונאלצה לנוס על נפשה מפני אנשי המודיעין הסורים.

הבוקר (שני 31/12/18) הלכה לעולמה הזמרת הישראלית הבינלאומית מאיה קזביאנקה, אשר נודעה בזכות הופעותיה בכל רחבי העולם ובכללן בכמה ממדינות ערב השכנות.

אודות מאיה קזביאנקה ז”ל

נולדה בשנת 1941 בקזבלנקה שבמרוקו בשם מרגוט אלמקיס עזרן, הוברחה לישראל וגדלה עד גיל 12 בחיפה עם קרובי משפחה, הוריה הצליחו לברוח ממרוקו לצרפת ובגיל 12 נסעה לביקור פריז.  עשתה קריירה מפוארת בזכות קולה המופלא ואישיותה האצילית. היא כבשה את ליבם של מיליוני אנשים בצרפת, בברית המועצות ובכל רחבי המזרח התיכון, כולל כמה מדינות אויב שמעולם לא היו בקשר עם ישראל. בתה של הזמרת מאיה קזביאנקה,

בעיקר תיזכר מאיה קזביאנקה בזכות הופעתה במוסקבה בימים שעוד לא היו לישראל יחסים דיפלומטיים עם הרוסים. מאיה החליטה, בצעד נועז ופטריוטי, לשיר על הבמה את ההמנון הישראלי, “התקווה”. ימים אחדים לאחר מכן, כאשר הוזמנה לשיר בפני צמרת השלטון בדמשק, הפגינה אומץ רב והופיעה עם מיטב שיריה עד שבשלב מסויים עלו על עקבותיה אנשי המודיעין הסורים והיא נאלצה לנוס על נפשה, לחצות בהסתר את הגבול ללבנון ומשם מצאה את דרכה חזרה לישראל.

מאיה קזביאנקה: אלבום אישי בשם המשפחה

היא העדיפה את הזהות היהודית והישראלית הגאה שלה, על פני שנים ארוכות שבהן דרשו ממנה המפיקים להחביא את מוצאה. הגעתה לישראל אילצה אותה לוותר על קריירה מפוארת ועל חוזי ענק וסכומי כסף גדולים. כל השנים קזאביאנקה אהבה את העיר חיפה ושנים רבות אף התגוררה בצניעות בדרך אלנבי בחיפה, כשרק משפחתה ומכריה נהנים מקולה ומשירתה המופלאה.

בתה נטלי פרסמה היום הודעה קצרה:

“הבוקר הלכה לעולמה, הזמרת הצרפתיה הישראלית מאיה קזביאנקה. היום נדמה שירת חייה, היום נדם קולה, היום נדם ליבה. עולה את למעלה לשמח את יושבי מרום ושם תמשיך שירת חייך, אמא”.

משפחתה החליטה להפיץ ברבים את סיפור חייה המופלא, אשר משמש השראה לנשים רבות בכל רחבי העולם. מעריציה הרבים בפאריז, ברחבי אירופה ובמדינות ערב יעידו עד כמה קולה השמיימי והמסר האוהב והמפייס שבקע מגרונה חדר לליבם.

בבירות רבות בעולם מרכינים היום ראש ומבכים את פטירתה של אשה מופלאה שהאמינה בשלום ללא גבולות ובאחווה שאין בה דעות קדומות; זמרת ואשת תרבות שעשתה הכל על מנת להביא את השלום המיוחל בשירתה ובאישיותה.

מאיה קזביאנקה נטמנה, היום (שני, 31.12) בשעה 15:45 בבית העלמין בכפר תבור, המשפחה תקדם ברצון את כל מוקירי זכרה, יהי זיכרה ברוך !

בתמונה: ביתה של הזמרת מאיה קזביאנקה בדרך אלנבי בחיפה.

מאיה קזביאנקה: אלבום אישי בשם המשפחה
מאיה קזביאנקה: אלבום אישי בשם המשפחה

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

רמב”ם – כנס הריון ולידה – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
הסטודיו – אירועי החודש
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
הסטודיו – אירועי החודש
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב