"לא עוזבת את העיר(בינתיים)"- נופר כהן מנשר בדרך לכבוש פסגות

נופר כהן(צילום:אלבום אישי)

נופר כהן מנשר רק בת 23, וכבר הספיקה לפרוץ ללב התודעה עם השתתפות בתכנית השירה "The voice" לפני 5 שנים, זכתה בתחרות "כוכב הבמה" בחיפה בגיל 16, מופיעה כיום חלק מהקאסט של ה"Voca Pepole" , ולא מזמן הוציאה קליפ היסטרי ליו טיוב שעבר השבוע את רף 100,000 הצפיות וכל כולו מצולם בחיפה!

נופר, לא מתכוונת לעצור כאן ובין חזרה לחזרה, התפנתה על מנת לענות לחי פה על מספר שאלות. הצעירה מנשר, מספרת מתי לראשונה הבחינה בכישרון השירה שלה והיכן בעצם התחילה להשתמש בו בפני הקהל הרחב:

כשהייתי בכיתה ב', השכנה שלי ביקשה שאצטרף אליה לאודישן שירה במתנ"ס מעל הבית. אני כמובן הסכמתי ושם שרנו את "לך הביתה מוטי" של שרית חדד. באופן מפתיע, רק אני עברתי את האודישן בלי שמץ של מושג לאן התקבלתי,מסתבר שזה היה לפסטינשר (פסטיבל מקומי של נשר). הייתי המתחרה הכי קטנה והופעתי בהיכל התרבות, בפני קהל של 400 איש,עם הרבה ביטחון וחוסר ניסיון,זכיתי במקום השלישי עם השיר "בוקר" של ג'וזי כץ. כך גיליתי שאני יודעת ואוהבת לשיר וזאת גם הפעם הראשונה שהופעתי בפני קהל.

 

למרות ההצלחה והעבודה במרכז הארץ, נופר עדיין גרה בנשר עם אמא שלה. היא מספרת איך היא מסתדרת עם הנסיעות הארוכות והאם היא רואה את עצמה גרה באזור גם בעתיד:

אז נכון, לא אשקר שלא קל לי עם הנסיעות מהצפון למרכז יום יום, למרות שרוב החיים שלי מתנהלים במרכז, הלב תמיד רוצה לחזור הביתה- הצפון מאזן אותי אחרי יום ארוך של עבודה. יש בצפון שקט מסויים שאי אפשר להסביר אם אתה משווה את טירוף החיים שקורה כל יום בתל אביב לעומת חיפה. אני כן רואה את עצמי עוברת ביום מן הימים למרכז, רק בגלל העבודה והנוחות אבל קניית בית לפי דעתי תהיה בצפון. אין לדעת, לא פוסלת שום כיוון.

למרות הקריירה בת"א, חוזרת כל ערב לצפון (צילום: אור דנון)

 

את קליפ הוידאו והשיר האחרון שלה "אנשים", החליטה לצלם בחיפה, למרות שבמקור קיבלה מספר הצעות ללוקיישנים אחרים בארץ, נופר מסבירה למה התעקשה שהקליפ יצולם בחיפה:

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

ברגע שהחלטתי שאני מצלמת קליפ, הגעתי לכל מיני מפיקים בארץ בכדי לעבוד איתם. חלקם זרקו רעיונות כמו בחורות עם בגדי ים או צילום על גרפיטי בפלורנטין במרכז. ברגע שלא היה לי חיבור לרעיונות האלה, החלטתי שאני לוקחת את עניין הבימוי לידיים שלי כמובן בלי שום ניסיון בעבר בתחום הבימוי. הבנתי שרק ברגע שזה יהיה בידיים שלי אני אתחבר לקליפ ואצליח להעביר את המסר שלי בצורה הכי טובה שיש.

אני חושבת שאין צורך ללכת למקומות רחוקים מידי כשיש את כל מה שאני מחפשת ממש לידי. ממש בבית שלי. חיפה שלנו יפיפייה ורציתי לצאת מהמסגרת שקליפ קיצבי חייב להצטלם בגרפיטי של פלורנטין.

בעיר התחתית בחיפה, יש שפע של מקומות עוצרי נשימה ותרבות אמנותית רחבה שחבל לוותר על דבר כזה. זה הוסיף לי המון צבע וחיים לקליפ ואני שמחה שלא התפשרתי והלכתי עם הלב והאמת שלי. מעבר לזה כל מי שלקח חלק בקליפ אם זה הנהג של אגד, הרקדניות של דנה מרגלית "מחול אחר", החנות ממתקים "יבואני הממתקים" והמשפחה והחברים הקרובים כולנו חיפאיים ולכולנו יש את החיבור אחד לשני ולמקום מה שתרם לשמחת חיים של הקליפ.

 

לסיכום, נופר מכוונת גבוה מאוד, כשהיא מספרת לי על המשך התכניות בתחום, החלום ואיפה היא רואה את עצמה בעשור הקרוב:

מבחינתי אין לי מקום שאני מפנטזת עליו, הופעתי בקיסריה וגם בהיכל מנורה גם במסגרת הצבא גם במסגרת דה וויס וגם במסגרת הווקה פיפל. הופעתי בקנדה, על במה שמייקל ג׳קסון הופיע עליה, הייתי בכל כך הרבה מדינות ובמות בסדר גודל שלא מהעולם הזה.

כל במה באשר היא – מכובדת. הפיסגה הגדולה שלי היא בעצם להגיע לכמה שיותר אנשים שיקשיבו לי וייהנו. מבחינתי זה לא תלוי בבמה. המטרה שלי היא להגיע לכמה שיותר לבבות, לשמח ולרגש בעזרת הקול שלי ולשמח אנשים.

אני רואה את עצמי כובשת עוד במות ומדינות בעשור הקרוב ונכנסת לרשימת הזמרים הגדולים שהשאירו חותם. החלום שלי הוא שאוכל לשמש כמודל לחיקוי במובן הטוב של הדברים, שאגיע ליעדים שאני מכוונת לעצמי להיות תמיד על במות, לשיר מכל הלב והכי חשוב ליהנות מכל הדרך.

במהלך צילום הוידאו קליפ "אנשים" (צילום: אלבום פרטי)

לא ניתן להגיב