מורדות לינקולן – תל אהרון: חלק מתכנית המתאר החדשה של חיפה

6687771 - overview of the city of haifa in israel

 

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה החליטה לאשר תכנית מתאר חדשה לעיר חיפה שתחליף את התכנית המנדטורית משנת 1934. התוכנת החדשה תשים דגש על התחדשות עירונית

תכנית מתאר הינו מסמך המרכז וקובע את כיווני ההתפתחות של העיר לשנים הקרובות ומסדיר את ייעודי הקרקע בה. התכנית כוללת מפה הממחישה את כיווני הפיתוח של העיר בתחומים השונים: מגורים, מסחר, פנאי ותעסוקה.

תכנית המתאר החדשה של חיפה מגדירה לראשונה כיצד העיר תתפתח על פי יעדי האוכלוסייה – כאשר הצפי הוא כי מספר התושבים בעיר יגדל לכדי כ–330 אלף איש עד לשנת 2025 , תוספת של 65 אלף מהמתגוררים בעיר כיום. בהתאם לך יבנו שכונות חדשות בעיר כך שהמשמעות הנדל"נית מדברת על תוספת של 15,000 יחידות דיור בשכונות החדשות, בניהן שכונת מורדות לינקולן – תל אהרון, מורדות אחוזה ורמת זמר.

 

איך תכנית מתאר משפיעה על הנדל"ן בעיר?

קידום תכנית המתאר בחיפה ואישורה על ידי הגורמים השונים, מהווה נושא חשוב מאוד בסדר היום העירוני, הן אצל התושבים והן אצל היזמים והעוסקים בנדל"ן. הסיבה לכך פשוטה: אישור תכנית מתאר יוצר בהירות וודאות בשוק הנדל"ן. מרגע האישור קל יותר לתכנן ולאשר תכניות ופרויקטים, וחשוב יותר – אפשר להעריך בבירור לאן העיר תתפתח. משקיעי נדל"ן מנוסים עוקבים אחר תכניות המתאר, כדי לגבש את ההשקעות העתידיות שלהם וכדי למצוא מקומות בהם פוטנציאל ההשבחה גבוה במיוחד.

השכונות החדשות, מורדות לינקולן – תל אהרון ומורדות אחוזה העתידות להבנות על מורדותיו המערביים של הכרמל בשכנות לשכונת אחוזה הוותיקה והאיכותית מהוות היום יעד חם למשקעי נדל"ן. הקרקע עליה עתידה לקום השכונה מאושרת לבנייה למגורים ובעתיד הקרוב תתקבל החלטה הנוגעת למספרן הסופי של יחידות הדיור שיאושרו לבנייה. השקעה בפרויקט מורדות לינקולן – תל אהרון בשלב זה, עוד בטרם גיבושה של תכנית האיחוד והחלוקה בשכונה, בתוספת החיסכון היזמי משירותי הבנייה, מייצרים פוטנציאל השקעה יוצא דופן המושך אליו את משקעי הנדל"ן.

כך שעם ההחלטה על אישורה של תכנית המתאר של חיפה, שכונת מורדות לינקולן – תל אהרון ומורדות אחוזה מהווים את היעד של משפחות חיפאיות רבות, שמתעניינות כבר היום בשכונה ובפרויקטים שיקומו בה. לכן, סביר להניח כי עם השלמת התהליכים הסטטוטוריים ותחילת הבנייה, הביקושים בשכונת מורדות לינקולן – תל אהרון יגיעו לשיא.

תמונה של חיפה: קרדיט לתמונה – Zvonimir Atletic

 

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...