אזכרה מרגשת במלאת 31 שנים לזיכרו של השוער אבי רן התקיימה בבית העלמין בחיפה

הנחת זר על קיברו של אבי רן ע"י דני הרדי בנו של מאמן העבר ג'וני הרדי ואריה ברזילי, מנהל קבוצת וותיקי מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)
אבי רן ז”ל היה השוער שהפך לאגדה, בעבור רבים מתושבי העיר חיפה. הוא נשאר כך גם אחרי מותו. 31 שנים אחרי האסון הנורא רבים מחובבי הספורט בישראל לא ישכחו את היום בו שמעו על הטרגדיה הנוראה שקרתה באותה שבת נוראית וארורה ב-11.7.1987 בחוף הכנרת. היציע הצפוני באיצטדיון סמי עופר ייקרא, החל מעונת המשחקים הקרובה, “יציע אבי רן” על שמו של השוער כשעל המנוי תופיע גם דמותו של אבי רן.

 

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

אתמול (רביעי 27.6.2018) התקיימה בבית העלמין בכפר סמיר בנווה דוד בחיפה האזכרה השנתית לזיכרו של השוער האגדי אבי רן במלאת 31 שנים למותו הטראגי של השוער האהוב. אבי רן היה שחקן מזן אחר שעמד בין הקורות, אחד שלא נראה בארצנו שנים רבות, מאותו יום שבת קייצי ואכזרי ב-11.7.87 בצהריי היום, כאשר יצא אבי רן ז”ל, שוער מכבי חיפה והנבחרת הלאומית, רכוב על אופנוע ים ונכנס לכנרת. באותה שבת הכל נגמר – השוער מס’ 1 בישראל מאז קום המדינה, אבי רן, נפגע ע”י סירת מירוץ שעברה בסביבה ונפטר כשהוא רק חודש לפני שמלאו לו 24 שנים לחייו. השוער שהיה לאגדה בעבור רבים מתושבי העיר חיפה, נשאר כך גם אחרי מותו. רבים מחובבי הספורט בישראל לא ישכחו את היום בו שמעו אז על הטרגדיה הנוראה בכנרת.

משה רן, אביו של אבי רן ז"ל (צילום: אדיר יזירף)
משה רן, אביו של אבי רן ז”ל (צילום: אדיר יזירף)

קהל רב הגיע ליטול חלק ולהשתתף באזכרה המרגשת והשנתית לזיכרו של אבי רן ז”ל בהם בני משפחת רן, אביו משה, אימו דניאלה, אחיו שולי, אחותו מירב, ידיד המשפחה הוותיק דוד פיסו, חזי עייני נשיא בית”ר חיפה, מנהלה המיתולוגי של מכבי חיפה לשעבר יענקל’ה מעיין, שחקני עבר מקבוצת הוותיקים בכדורגל בהם ליאור רוזנטל, דוד לוי, אברהם (אמד) אבו קרט, דני (שמילו) רום, אלון חרזי, ציון מרילי מנהל מכבי חיפה רפי אוסמו, יו”ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש, דיוויד שפירא, דני בנו של מאמן העבר ג’וני הרדי, אברהם אביו של שחקן העבר עופר רווה שהלך לעולנו לפני שנה, מאמן השוערים של מכבי חיפה ניר דווידוביץ’, עו”ד דוד עציוני המועמד לראשות העיר חיפה ו רבים מאוהדי קבוצת הכדורגל של מכבי חיפה, ועוד רבים מתושבי העיר חיפה.

בני משפחתו של אבי רן ז"ל ליד קיברו באזכרה. (צילום: אדיר יזירף)
בני משפחתו של אבי רן ז”ל ליד קיברו באזכרה. (צילום: אדיר יזירף)

רבה של העדה הספרדית בחיפה כבוד הרב יהודה אלבחר ניהל את תפילת האזכרה במסירות רבה ובאמירת הקדיש על קיברו של אבי התכבד דודו של אבי נסים רקדזון. בתום האזכרה הונחו זרים ע”י שחקן העבר ומנהל מכבי חיפה רפי אוסמו ומנהל קבוצת וותיקי מכבי חיפה אריה ברזילי, לאחר מכן התקיימה בבית העלמין גם סעודת מצווה וברכות לזיכרו.

אזכרה במלאת 31 שנה למותו הטרגי של אבי רן ז"ל בבית העלמין בחיפה. (צילום: אדיר יזירף)
אזכרה במלאת 31 שנה למותו הטרגי של אבי רן ז”ל בבית העלמין בחיפה. (צילום: אדיר יזירף)

אחד מאוהדיה הרבים של הקבוצה שהגיע לכבד את זיכרו של אבירן היה אריה ברזילי מי שמנהל את האגודה של וותיקי מכבי חיפה בשנים האחרונות, בראיון לכתב החדשות של האתר “חי פה”, אמר:

“חשוב לי ביותר להגיע לכאן היום לאזכרה בבית העלמין לכבד את זיכרו של אבי רן ז”ל ומשפחת רן גם אם כבר חלפו להן כל כך הרבה שנים, 31 שנה ואני זוכר כאילו היה זה רק אתמול את אותה שבת ארורה. אבי רן היה שוער ענק של מכבי חיפה בכל הזמנים, פשוט ידע לקפוץ ולזנק על כל כדור, הוא היה שוער פנתר, זה מדהים אותי לראות כמה אהבה אבי רן קיבל ומקבל וזאת גם אחרי 31 שנה. בכל מקום מזכירים אותו, נזכור את אבי רן שגילם את הישראלי היפה, תמיד נמשיך להנציח את זיכרו, לפני שאבי רן היה שוער גדול וענק, הוא קודם כל היה בן אדם גדול”.

אריה ברזילי, מנהל קבוצת וותיקי מכבי חיפה בשנים האחרונות. (צילום: אדיר יזירף)
אריה ברזילי, מנהל קבוצת וותיקי מכבי חיפה בשנים האחרונות. (צילום: אדיר יזירף)

 

אבי צרפתי, בן 44, הוא הבעלים ומנכ״ל של גוף התקשורת “עושים ספורט”, אוהד את קבוצת הכדורגל של מכבי חיפה מגיל 4 ובראיון לכתב החדשות של “חי פה”, אמר:

אבי צרפתי, הבעלים ומנכ״ל של "עושים ספורט" ואוהד את קבוצת מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)
אבי צרפתי, הבעלים ומנכ״ל של “עושים ספורט” ואוהד את קבוצת מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)

“בשבילי, האסון של אבי רן זה כאילו מישהו מהמשפחה נפטר. כל שנה להיזכר ביום שבו נהרג הגוף מתכווץ וזה כאילו מישהו נותן לך בוקס חזק לבטן ואתה מתקשה להאמין, למעשה גם היום, 31 שנה אחרי נפלה בחלקי זכות גדולה להיות חלק ממארגני המשחק לזכרו של אבי בשנה שחלפה ביום מותו ה-30. אבי בשבילי הוא אגדה של שוער ואדם ענק שזכיתי לראות משחק. לא אשכח לעולם איך בחימום לפני תחילת משחק הייתי מסתכל רק עליו ועל הזינוקים שלו. כאוהד מכבי חיפה תמיד ידעת שיש שוער בשער. אבי זאת אבידה שמי שהכיר אותו אז עד יומו האחרון יזכור את אבי. האבסורד הוא שמוות של מפורסמים מקבל חשיפה גדולה ועם הזמן נשכחים אבל במיוחד בחיפה כשהשם אבי רן עולה מיד זה מציף את כולם בגעגועים עזים ואנשים זוכרים. יש פצעים בלב שלא מתאחים, אני לא מסוגל לשכוח, לא מסוגל לעכל. הזמן עובר, הייתי אז נער בן 13, עכשיו בן 44 וזה לעולם לא מרפה. אבי רן נשאר חלק ממני. חלק שמסרב להחלים. מה שבטוח אני שהייתי ילד בגיל 13 כשאבי נהרג לא אשכח אותו כל ימי חיי ואעשה כל מה שאתבקש כדי להנציח את זיכרו בצורה כזאת או אחרת, יהי זיכרו של אבי רן ברוך !”.

רפי אוסמו מנהל קבוצת מכבי חיפה מניח זר על קיברו של אבי רן ז"ל. (צילום: אדיר יזירף)
רפי אוסמו מנהל קבוצת מכבי חיפה מניח זר על קיברו של אבי רן ז”ל. (צילום: אדיר יזירף)

לאזכרה המרגשת בבית העלמין הגיע גם אוהד מכבי חיפה לירן אלזסר הידוע בכינויו “לירן חולצה אפורה” ובראיון לכתב החדשות של האתר “חי פה”, אמר: “באתי לכבד את משפחת רן, באותה שבת בכנרת, כבר אז הייתי אוהד מכבי חיפה, אז הייתי ילד בבית ספר בגיל 8, אבי רן היה השוער מהטובים בישראל ואם לא הטוב שבהם, 31 שנה חלפו ללא אבי רן ז”ל, הוא היה שוער שכולם אהבו אותו ולא רק משום שהיה מקצוען ומוכשר, אלא גם מפני שהיה אדם שתמיד טען שדרך ארץ קדמה לתורה, אדם שאהב את הבריות, אדם שאהב את כולם וכולם אהבו אותו, אדם שהיה מלח הארץ וזה מה שעשה שכולם אהבו אותו כך וזוכרים אותו למרות שעברו כבר 31 שנה, אז שיחקו כולם עם הרבה נשמה ולמען הסמל ולא כפי שהכדורגל כיום נהפך למסחרי מאוד”.

אוהד מכבי חיפה לירן אלזסר הידוע בכינויו “לירן חולצה אפורה” באזכרה היום בבית בעלמין. (צילום: אדיר יזירף)
אוהד מכבי חיפה לירן אלזסר הידוע בכינויו “לירן חולצה אפורה” באזכרה היום בבית בעלמין. (צילום: אדיר יזירף)

עוד יש לציין כי החל מעונת המשחקים הקרובה החליטו במועדון הכדורגל “מכבי חיפה” לקרוא את היציע הצפוני באיצטדיון סמי עופר “יציע אבי רן” על שמו של השוער, כשעל המנוי החדש תופיע גם דמותו של אבי רן. היום, 31 שנה אחרי, לא שכחנו את התקווה שהצית אבי רן ז”ל בליבנו ולא שכחנו את החלומות שנטע בכולנו, אחרי כל כך הרבה שנים זה רק מראה כמה אהבו כולם את אבי רן – יהיה זיכרו ברוך !

מימין: מנהל מכבי חיפה בעבר יענקל'ה מעיין, יו"ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש, שחקן העבר דני (שמילו) רום, אריה ברזילי, מנהל את קבוצת וותיקי מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)
מימין: מנהל מכבי חיפה בעבר יענקל’ה מעיין, יו”ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש, שחקן העבר דני (שמילו) רום, אריה ברזילי, מנהל את קבוצת וותיקי מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)
מנוי חדש אבי רן – צילום האתר הרישמי מכבי חיפה
קהל רב הגיע לכבד את זיכרו של אבי רן ז”ל במלאת 31 שנה למותו. (צילום: אדיר יזירף)
הנחת זר על קיברו של אבי רן ע"י דני הרדי בנו של מאמן העבר ג'וני הרדי ואריה ברזילי, מנהל קבוצת וותיקי מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)
הנחת זר על קיברו של אבי רן ע”י דני הרדי בנו של מאמן העבר ג’וני הרדי ואריה ברזילי, מנהל קבוצת וותיקי מכבי חיפה. (צילום: אדיר יזירף)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.