טורניר הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת 31 שנים לזיכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל !

צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף
צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף

מאת: כתב הספורט של האתר “חי פה” אדיר יזירף

ביום רביעי (18.07.18) התקיים במגרש קצף שבחיפה, בנוכחות בני משפחתו של אבי רן ז”ל, אורחים רבים, כדורגלני עבר רבים וקהל חיפאי רב, טורניר ההוקרה המסורתי והמרגש לזכרו של שוער העבר האגדי אבי רן במלאת 31 שנה לזכרו, הטורניר אורגן לראשונה מזה 31 שנה על ידי מועדון הכדורגל של “מכבי חיפה” ובשיתוף העמותה לזכר הנצחת אבי רן ז”ל, בראשותו של ידיד משפחת רן מר דוד פסו.

צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף

בטורניר נטלו חלק 4 קבוצות והן קבוצת וותיקי מכבי והפועל חיפה, קבוצת “ליגה משלנו” בהם משחקים כוכבי הליגה ונבחרת האומנים של ישראל בכדורגל. בטורניר זכתה במקום הראשון קבוצת “ליגה משלנו” בהדרכתו של המאמן שייע פיגנבוים ואת הגביע העניק לה בטקס סיום מרגש משה, אביו של השוער אבי רן ז”ל.

אבי רן ז”ל היה שחקן מזן אחר שעמד בשער בין הקורות, אחד שלא נראה בארצנו שנים רבות, לפני 31 שנה, ביום שבת 11.7.87 הכל נגמר, השוער מס’ 1 בישראל מאז קום המדינה, אבי רן, נהרג בתאונת סירת מנוע בהיותו רכוב על אופנוע ים ונפטר כשהוא בשנת ה-24 לחייו.

צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף

הגיעו לכבד את זיכרו של שוער מכבי חיפה האגדי אבי רן ז”ל, ראש העיר יונה יהב, סגן ראש העיר שמשון עידו, המתמודד לראשות העיר דוד עציוני, דוד שחר המתמודד לראשות טירת הכרמל, שמואל זגגי, אבי צרפתי הבעלים ומנכ״ל של גוף התקשורת “עושים ספורט”, מנשה יזדי, רפי גינת וקהל רב של אוהדים, מכובדים רבים ושחקני עבר בכדורגל הישראלי מקבוצת וותיקי מכבי חיפה והפועל חיפה, נבחרת האומנים של ישראל, ונבחרת “ליגה משלנו” בהם: אברהם אבוקרט, זאהי ארמלי, גוסטבו בוקולי, עודד בלוש, עבאס סואן, זהאי ארמלי, מאמן הקבוצה יואב לוי, צבר דניאל, דיוויד שפירא, צדוק מלכה, גוסטבו בוקולי, קובי בוסקילה, מיקי דהן, עבאס סואן, אלירן אלקיים, פטריסיו סייג, השוערים גולן מלול ומאיר כהן, אמיר שלח, יוסי ג’אנח, רונן חרזי, אלירן אלקיים, גילי כהן, רפי כהן החלוץ, רונן פייגנבוים, שי אראל, אייל טרטצקי, אמיר שלח, שלומי שטיקר, שרון צופין, קובי אסייג, אורן סגרון, רונן פייגנבוים, רונן חרזי, יעקב אקהויז, אורן פרטוק, המאמן שייע פייגנבוים ועוד רבים וטובים.

צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף

נוסיף ונציין, כי את הטקס הנחה יוסי פרץ ארי מנהל מחלקת המדיה של “מכבי חיפה”,

עם סיומו של המשחק המרגש אמר משה, אביו של אבי רן ז”ל:

“זה קשה לי מאוד ועצוב לי מאוד הערב, אני עובר ערב של זיכרונות ועצב גדול ומצד שני עם שמחה גדולה וגאווה עצומה. הטורניר הזה נועד לזכור את אבי ולהזכיר ואין גאה ממני, גם לאחר 31 שנה זה רק מראה כמה אהבו אותו כולם, אני מודה לכולם, לכל מי שנטל חלק בפעילות. אנחנו תמיד נזכור ולא נשכח ונתמיד במפעל ההנצחה. ברצוני להודות מקרב לב לכל אחד ואחד משחקני העבר והאורחים הרבים שהגיעו כאן היום לטורניר לכבד את זיכרו של בני, אבי, במיוחד ברצוני להודות לחבריי וידידיי כאחים לי דוד פסו, ליו”ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש ואריה ברזילי שעשו לילות כימים להצלחת הטורניר ואירוע מכובד מרשים ומרגש זה לזיכרו של בני אבי, אני מבקש מכם תעזרו לי להמשיך להנציח את מורשתו של בני אבי ז”ל”. עוד הוסיף ואמר בעיניים דומעות: “אני יכול רק להודות לכולם על כך שבאו לכבד את זיכרו של אבי. זה כבוד גדול לראות כמה אהבה הייתה סביב אבי”.

צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף

אחד ממארגני טורניר מרגש ומוצלח זה ומי שעשה לילות כימים להצלחתו היה אריה ברזילי מי שמנהל את האגודה של ותיקי מכבי חיפה בשנים האחרונות ובראיון לכתב הספורט של האתר “חי פה”, אמר: “אין ספק שהמשחקים כאן היום מרגשים ביותר, אבי רן היה שוער ענק של מכבי חיפה בכל הזמנים, פשוט ידע לקפוץ ולזנק על כל כדור, הוא היה שוער פנתר, הכרתי את אבי עוד כששיחק בקבוצת הנוער, זה מדהים אותי לראות כמה אהבה אבי רן קיבל, וזאת גם אחרי 31 שנה. בכל מקום מזכירים אותו. אביו, משה רן הפך את הנצחת בנו למפעל חיים וכל הכבוד וברכת יישר כוח על כך ואנו תמיד נעזור לו להמשיך את הנצחת מורשתו של אבי רן לדורות הבאים. נזכור את אבי רן שגילם את הישראלי היפה, תמיד נמשיך להנציח את זכרו, לפני שאבי רן היה שוער גדול וענק, הוא קודם כל היה בן אדם גדול. היום, 31 שנה אחרי, לא שכחנו את התקווה שהצית אבי רן ז”ל בלבנו ולא שכחנו את החלומות שנטע בכולנו, אחרי כל כך הרבה שנים זה רק מראה כמה אהבו כולם את אבי רן ז”ל”, יהיה זכרו ברוך !”.

צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף

כל המשחקים התעלו לרמה גבוהה כשבמשחק הראשון התקיים דרבי בין וותיקי מכבי להפועל חיפה, בו הפועל ניצחה בבעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה ובמשחק השני נבחרת “ליגה משלנו” ניצחה את נבחרת האמנים ובגמר ניצחה נבחרת “ליגה משלנו” את הפועל, בבעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה. שלושת משחקי הטורניר התעלו לרמה גבוהה וגם זהאי ארמלי, כיום בן 60, הראה לכולם שכוחו במותניו כמו בימים הגדולים כשכבש צמד שערים. בטורניר זכתה קבוצת “ליגה משלנו” שהחליטה להעניק את הגביע בו זכתה חזרה למשה, אביו של אבי ז”ל. עוד יש לציין כי את שני משחקי חצאי-הגמר ומשחק הגמר שפטו באדיבות ובהתנדבות מלאה שלישיית השופטים אור בן עמי, רביד לוי וירדן קלפר.

 

גלריית צילומים נרחבת: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף.

צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף
צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף
צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף
צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף
צילום: ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.