אזכרה מרגשת במלאת 30 שנים לזיכרו של השוער אבי רן התקיימה בבית העלמין בחיפה

 
מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”
בשעות הבוקר, התקיימה היום (שישי, 07.07.17) בבית העלמין בכפר סמיר בנווה דוד בחיפה האזכרה השנתית לזיכרו של השוער האגדי אבי רן במלאת 30 שנים מאז מותו הטראגי של השוער האהוב. אבי רן היה שחקן מזן אחר שעמד בין הקורות, אחד שלא נראה בארצנו שנים רבות, בשבת 11.7.87 הכל נגמר, השוער מס’ 1 בישראל מאז קום המדינה, אבי רן, נפגע ע”י סירת מנוע בהיותו רכוב על אופנוע ים ונפטר כשהוא בשנת ה-24 לחייו.

קהל רב הגיע היום ליטול חלק ולהשתתף באזכרה המרגשת והשנתית לזיכרו בהם בני משפחת רן, אביו משה, אימו דניאלה, אחיו שולי, אחותו מירב, ידיד המשפחה שנים רבות שר האוצר וחבר הכנסת משה כחלון, סגן ראש העיר חיפה שמשון עידו, ידיד המשפחה הוותיק דוד פיסו, יואב תנעמי יו”ר מועדון הכדורגל “מכבי נווה שאנן אלדד”,חזי עייני נשיא בית”ר חיפה, מנהלה המיתולוגי של מכבי חיפה לשעבר יענקל’ה מעיין,רבים מאוהדי קבוצת הכדורגל של מכבי חיפה, שחקני עבר מקבוצת הוותיקים בכדורגל בהם ליאור רוזנטל, דוד לוי, יו”ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש, דיוויד שפירא, מאמן השוערים של מכבי חפה ניר דווידוביץ’ ועוד רבים מתושבי העיר חיפה.

רבה של העדה הספרדית בחיפה כבוד הרב יהודה אלבחר ניהל את תפילת האזכרה במסירות רבה ובאמירת הקדיש על קיברו של אבי התכבד שר האוצר וחבר הכנסת משה כחלון, בתום האזכרה הניח שחקן העבר דיוויד שפירא זר בשם קבוצת וותיקי מכבי חיפה ולאחר מכן התקיימה בבית העלמין גם סעודת מצווה וברכות לזיכרו של אבי רן.

אחד מאוהדיה הרבים של הקבוצה שהגיע לכבד את זיכרו של אבירן היה אריה ברזילי מי שמנהל את האגודה של ותיקי מכבי חיפה בשנים האחרונות, בראיון לכתב הספורט של האתר “חי פה”, אמר: “חשוב לי ביותר להגיע כאן היום לאזכרה בבית העלמין לכבד את זיכרו של אבי רן ז”ל ומשפחת רן גם אחרי 30 שנה ואני זוכר את אותה שבת ארורה כאילו זה היה אתמול. אבי רן היה שוער ענק של מכבי חיפה בכל הזמנים, פשוט ידע לקפוץ ולזנק על כל כדור, הוא היה שוער פנתר, זה מדהים אותי לראות כמה אהבה אבי רן קיבל וזאת גם אחרי 30 שנה. בכל מקום מזכירים אותו.

אביו, משה רן הפך את הנצחת בנו למפעל חיים וכל הכבוד וברכת יישר כוח על כך ואנו תמיד נעזור לו להמשיך את הנצחת מורשתו של אבי רן לדורות הבאים.
נזכור את אבי רן שגילם את הישראלי היפה, תמיד נמשיך להנציח את זיכרו, לפני שאבי רן היה שוער גדול וענק, הוא קודם כל היה בן אדם גדול”.

עוד אחד מאוהדיה הוותיקים של הקבוצה המגיע אף הוא מידיי שנה לכבד את זיכרו של אבירן היה גם עמיר מאיר פיסו, שבראיון לכתב החדשות של האתר “חי פה”, אמר:

“אני חושב שהעובדה שעד היום גם אחרי 30 שנה באים ומכבדים את זיכרו של אבי רן ז”ל מדברת בעד עצמה.

אבי רן היה השוער מהטובים בישראל ואם לא הטוב שבהם, 30 שנה חלפו ללא אבי רן ז”ל, הוא היה שוער שכולם אהבו אותו ולא רק משום שהיה מקצוען ומוכשר, אלא גם מפני שהיה אדם שתמיד טען שדרך ארץ קדמה לתורה, אדם שאהב את הבריות, אדם שאהב את כולם וכולם אהבו אותו, אדם שהיה מלח הארץ וזה מה שעשה שכולם אהבו אותו כך וזוכרים אותו למרות שעברו כבר 30 שנה”.

יש לציין כי ביום שלישי (4.7) השבוע התקיים משחק הוקרה מרגש לזיכרו של השוער אבי רן במלאת 30 שנה לזיכרו. המשחק התקיים במגרש אתו”ס בחיפה, בין קבוצת וותיקי מכבי חיפה לבין ותיקי מכבי ארה”ב למכביה, כשתוצאת סיום המשחק בדקה ה-40 שהיתה גם דקת הסיום של המשחק היתה 0:0, הקבוצות התייצבו לבעיטות ה-11 מטר ועם סיום בעיטות ההכרעה היתה ידם של ותיקי מכבי חיפה על העליונה כשגברו 1:4 על הקבוצה האורחת מארה”ב.

סיקור נרחב ממשחק ההוקרה המרגש לזיכרו של השוער אבי רן ז”ל הבאנו לכם השבוע:

 

 

צילומים בלעדיים לאתר “חי פה”: אדיר יזירף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.