משחק ידידות והוקרה מרגש לזכרו של השוער האגדי החיפאי אבי רן ז”ל במלאת 32 שנים לזכרו

משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז"ל (צילום: יוסף הירש)

משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל התקיים השבוע במלאת 32 שנה לזכרו. אבי רן ז”ל היה השוער, שעם השנים הרבות, הפך לאגדה ומיתוס בעבור רבים מתושבי העיר חיפה. אבי רן נשאר כך גם אחרי מותו. 32 שנים אחרי האסון הנורא רבים מחובבי הספורט בישראל לא ישכחו את היום בו שמעו על הטרגדיה הנוראה שקרתה באותה שבת נוראית וארורה ב- 11/07/1987 בחוף הכנרת.

במשחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז"ל: מרקו בלבול, אביו של אבי רן ז"ל, דוד עציוני ורפי אוסמו (צילום: יוסף הירש)
במשחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל: מרקו בלבול, אביו של אבי רן ז”ל, דוד עציוני ורפי אוסמו (צילום: יוסף הירש)

ניצחון 1:6 מרשים ויפה לקבוצת “וותיקי מכבי חיפה” נגד “וותיקי העיר מיינץ” מגרמניה במשחק ידידות והוקרה מרגש לזכרו של השוער האגדי.

משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז"ל (צילום: יוסף הירש)
משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל (צילום: יוסף הירש)

בערב יום ראשון, 06/10/19 נערך משחק ידידות והוקרה לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל, המשחק נערך במגרש “קצף” שבחיפה ואורגן ע”י קבוצת “וותיקי מכבי חיפה” ומועדון הכדורגל “מכבי חיפה” ובשיתוף עיריית חיפה. המשחק התקיים בין קבוצת “וותיקי מכבי חיפה” לבין קבוצת “וותיקי העיר מיינץ” שהגיע במיוחד מגרמניה, העיר מיינץ היא עיר תאומה לעיר חיפה כבר 32 שנה.

משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז"ל (צילום: יוסף הירש)
משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל (צילום: יוסף הירש)

רבים וטובים הגיעו לכבד את המעמד המרגש בהם: משה רן, אביו של אבי רן ז”ל, חברת מועצת העיר ויו”ר נעמת במרחב חיפה והקריות הגב’ תמי ברק.

אביו של אבי רן ז"ל וחבר במשחק הידידות לזכר בנו (צילום: יוסף הירש)
אביו של אבי רן ז”ל וחבר במשחק הידידות לזכר בנו (צילום: יוסף הירש)

מלבד שחקני העבר המשחקים באופן פעיל בקבוצת “וותיקי מכבי חיפה” הגיעו לכבד את מעמד המשחק המרגש גם שחקני העבר של מכבי חיפה בהם: השוער ניר דוידוביץ, כיום במחלקת הנוער, מאמן הקבוצה כיום מרקו בלבול, מנהלה רפי אוסמו, ירון גבעול, ציון מרילי, צדוק מלכה ועוד. בקבוצת וותיקי חיפה נטלו חלק ושיחקו במשחק שחקני כבר בהם: פטריסיו סייג, יהודה כהן, גדי שטרן, שי דהן, אבי בן סימון, השוער קובי בוסקילה, שאול סלמה, יוחנן וולך, אסי אברהמי, אברהם אבו קרט שהציג כדורגל נפלא, החברים איילון שווגר בנו של בלם העבר ישעיהו (שייע) שווגר ז”ל, דני הרדי בנו של מאמן העבר ג’וני הרדי ז”ל, גילי ברזילי, ראובן פריזי מאבטח האישים החיפאי, אבי צרפתי מנכ”ל “עושים ספורט”, האוהד השרוף גבי יפרח וגם מקומו של האוהד לירן חולצה אפורה לא נפקד מאירוע זה.

משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז"ל (צילום: יוסף הירש)
משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל (צילום: יוסף הירש)

עוד נוסיף כי בתחילת האירוע התקיים טקס קצר לזכרו של אבי רן ז”ל בהם נשאו דברים מרגשים אביו משה, שאמר בהתרגשות: “הזיכרון של אבי כבר מזמן לא הזיכרון הפרטי שלנו אלא הזיכרון של כל עם ישראל”, סגן ראש העיר חיפה עו”ד דוד עציוני ומנהל קבוצת מכבי חיפה רפי אוסמו. במהלך הטקס הוקדשו מספר דברים לזכרו של דוד פסו ז”ל שהה אחרי על העמותה לזכרו של אבי רן שנים רבות שהלך לעולמו לפני מספר חודשים בלבד, ביציע נכחו שם בני משפחתו של פסו אחיו עמיר ואהוד פסו. 

אביו של אבי רן ז"ל נושא דברים במשחק ידידות לזכרו (צילום: יוסף הירש)
אביו של אבי רן ז”ל נושא דברים במשחק ידידות לזכרו (צילום: יוסף הירש)

לאחר החלפת דגלונים וחולצות בין הקבוצות השחקנים עלו על כר הדשא ושיחקו 35 דקות בכל מחצית. משחק הכדורגל התעלה לרמה גבוהה וקבוצת וותיקי מכבי חיפה שלטה ברוב שלבי המשחק מתחילתו ועד סופו, כשבסופו יורדים הירוקים כשעל הקווים היה הפעם יו”ר הקבוצה שחקן העבר עודד בלוש, בתוך כך יש לציין כי בקבוצת הוותיקים של מכבי חיפה נטל חלק ושיחק במשחק גם סגן ראש העיר עו”ד דוד עציוני שהפגין רמת כדורגל יפה שלא מביישת כל שחקן בליגת העל כיום ובסיום המשחק ניצחון מרשים וחלק של 1:6 למכבי חיפה כשאת השערים כובשים שי דהאן, עבאס סואן, אברהם אבוקרט, סגן ראש העיר עו”ד דוד עציוני, שלמה שמול ואבי בן סימון, את המשחק שפט כהלכה השופט אור בן עמי. 

משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז"ל (צילום: יוסף הירש)
משחק ידידות לזכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל (צילום: יוסף הירש)

אבי רן היה שחקן מזן אחר שעמד בין הקורות, אחד שלא נראה בארצנו שנים רבות, מאותו יום שבת קייצי ואכזרי ב- 11/07/87 בצהריי היום יצא אבי רן ז”ל, שוער מכבי חיפה והנבחרת הלאומית, רכוב על אופנוע ים ונכנס לכנרת. הכל נגמר, השוער מס’ 1 בישראל מאז קום המדינה, אבי רן, נפגע ע”י סירת מירוץ שעברה בסביבה ונפטר כשהוא רק חודש לפני שמלאו לו 24 שנים לחייו. השוער שהיה לאגדה בעבור רבים מתושבי העיר חיפה, נשאר כך גם אחרי מותו. רבים מחובבי הספורט בישראל לא ישכחו את היום בו שמעו אז על הטרגדיה הנוראה בכנרת. 

רפי אוסמו נושא דברים לזכרו של אבי רן ז"ל, לידו אביו של אבי רן ז"ל
רפי אוסמו נושא דברים לזכרו של אבי רן ז”ל, לידו אביו של אבי רן ז”ל

אחד ממארגי ויוזמי המשחק לזכרו של אבי רן ז”ל היה אריה ברזילי מי שמנהל כיום את האגודה של וותיקי מכבי חיפה בשנים האחרונות, שאמר:

חשוב ביותר להנציח את זכרו ומורשתו של אבי רן בכל דרך גם אם חלפו להם כבר 32 שנה כאילו רק אתמול הייתה השבת הארורה בכנרת בשנת 1987. אבי רן היה שוער ענק של מכבי חיפה בכל הזמנים, פשוט ידע לקפוץ ולזנק על כל כדור, הוא היה שוער פנתר, זה מדהים אותי לראות כמה אהבה אבי רן קיבל ומקבל וזאת גם אחרי 32 שנה. בכל מקום מזכירים אותו, נזכור את אבי רן שגילם את הישראלי היפה, תמיד נמשיך להנציח את זכרו, לפני שאבי רן היה שוער גדול וענק, הוא קודם כל היה בן אדם גדול. 

32 שנה חלפו – אבי רן יהי זכרו ברוך ! 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.