משחק הוקרה מרגש ביותר התקיים במלאת 30 שנים לזיכרו של השוער האגדי אבי רן ז”ל !

מאת: כתב הספורט של האתר “חי פה”

ביום שלישי (4.7) התקיים במגרש אתו”ס שבחיפה

בנוכחות בני משפחתו של אבי רן ז”ל, אורחים רבים והמון כדורגלני עבר, משחק הוקרה מרגש לזיכרו של שוער העבר האגדי אבי רן במלאת 30 שנה לזיכרו, בין קבוצת וותיקי מכבי חיפה לבין ותיקי נבחרת מכבי ארה”ב למכבייה. אבי רן ז”ל היה שחקן מזן אחר שעמד בשער בין הקורות, אחד שלא נראה בארצנו שנים רבות, לפני 30 שנה, ביום שבת 11.7.87 הכל נגמר, השוער מס’ 1 בישראל מאז קום המדינה, אבי רן, נהרג בתאונת סירת מנוע בהיותו רכוב על אופנוע ים ונפטר כשהוא בשנת ה-24 לחייו.
אנו מביאים לכם סקירה בלעדית ונרחבת לאתר “חי פה” מהמשחק המרגש לזיכרו.

במהלכו של היום המרגש התארחו שחקני קבוצת וותיקי נבחרת מכבי ארה”ב למכבייה בחיפה, הם ביקרו וסיירו בעיר, באיצטדיון סמי עופר, בכרמל, וגם התייחדו לפני המשחק בבית העלמין ליד קיברו של אבי רן ז”ל.

שחקני קבוצת “מכבי חיפה” וכל הצוות המקצועי הגיעו בתלבושת הירוקה, גם הם באו לפני תחילת המשחק לחלוק כבוד לזיכרו של שוער העבר האגדי אבי רן ז”ל במלאת 30 שנה למותו, המשחק אורגן להפליא ע”י שחקניה הוותיקים של חיפה וקבוצת האוהדים “מכבי חיפה או למות”.

לפני תחילת המשחק נוגנו שני ההימנונים של ישראל וארה”ב ולאחר מכן התקיימה דקת דומייה שהתבטאה במחיאות כפיים ארוכות ורצופות לזיכרו של אבי רן ז”ל ולזיכרו של עופר רווה ז”ל שהיה שחקן עבר במכבי חיפה בכדורגל שהלך לעולמו לפני כשבועיים.

עקב החום הרב ששרר בחיפה באותו היום, הוחלט כי המשחק יחולק וישוחק שתי מחציות בנות 20 דקות כל אחת,

שחקני עבר רבים, ותיקי מכבי חיפה, הגיעו לכבד את האירוע ונטלו חלק במשחק המרגש, בהם: זהאי ארמלי, ה”אווירון” אלון מזרחי, ליאור רוזנטל, מאמן הקבוצה יואב לוי, אסי אברהמי, צבר דניאל, דיוויד שפירא, שלום לוי, גוסטבו בוקולי, אלירן אלקיים יוחנן ואלך, ועוד.

במהלך המשחק שותפו במשחק גם איילון רווה, בנו של שחקן העבר עופר רווה שהלך לעולמו לפני כשבועיים ומספר דקות לפני תום המשחק נכנס לשער מכבי חיפה השוער משה רן אביו של אבי רן ז”ל. שהתכבד במחיאות כפיים, היה מרגש ביותר !

 

שוער העבר של מכבי חיפה ניר דוידוביץ’ ומאמן השוערים של הקבוצה כיום, סיפר: “היום בו אירעה התאונה בכנרת חקוק טוב בזיכרוני עד היום, את הבשורה המרה קיבלתי כשהייתי בחו”ל כאשר שיחקתי במדי נבחרת הנערים של ישראל, אין ספק שגדלתי על הביצועים של אבי רן. אני חושב שהעובדה שעד היום במשך 30 שנה באים ומכבדים את זכרו של אבי רן ז”ל מדברת בעד עצמה. אבי היה מודל לחיקוי לכל שוער והעובדה שהקריירה שלו נגדעה בעיצומה היה בה כדי לצער את כולנו. רק יחידי סגולה זוכים שימשיכו לזכור אותם גם אחר 30 שנה, ואבי היה כזה והוא הרוויח את זה ביושר”.
במשחק ההוקרה שיחק גם חברו הטוב של אבי רן ואחד האנשים שגדלו איתו, שחקן העבר של מכבי חיפה, שלום לוי, שהיה איתו גם בזמן התאונה באותה שבת בכנרת: “לא אשכח את השבת הארורה הזאת, אני כואב את אבי רן כל זמן ובכל רגע כבר 30 שנה, אם אבי רן היה ממשיך לשחק, הוא היה מגיע לרמות הכי גבוהות שיש, הוא היה פשוט מדהים, שוער נדיר, אבל הוא תמיד בעיקר חסר לי בתור חבר, הוא היה חבר יקר לי, גדלנו ביחד !”.
נוסיף ונציין, כי את הטקס ומהלכו של המשחק הנחה בחן רב ובטוב טעם דוד פסו ידיד משפחת רן שנים רבות.
עם סיומו של המשחק המרגש אמר משה, אביו של אבי רן ז”ל: “ברצוני להודות מקרב לב לכל אחד ואחד משחקני העבר והאורחים הרבים שהגיעו כאן היום למשחק לכבד את זיכרו של בני, אבי, במיוחד ברצוני להודות לחבריי וידידיי כאחים לי דוד פסו, ליו”ר קבוצת הוותיקים שחקן העבר עודד בלוש ואריה ברזילי שעשו לילות כימים להצלחת המשחק ואירוע מכובד מרשים ומרגש זה לזיכרו של בני אבי, אני מבקש מכם תעזרו לי להמשיך להנציח את מורשתו של בני אבי ז”ל. עוד הוסיף ואמר בעיניים דומעות: “אני יכול רק להודות לכולם על כך שבאו לכבד את זיכרו של אבי. זה כבוד גדול לראות כמה אהבה הייתה סביב אבי”.

אחד ממארגני משחק מוצלח ומרגש זה ומי שעשה לילות כימים להצלחתו היה אריה ברזילי מי שמנהל את האגודה של ותיקי מכבי חיפה בשנים האחרונות ובראיון לכתב הספורט של האתר “חי פה”, אמר: “אין ספק שהמשחק כאן היום מרגש ביותר, אבי רן היה שוער ענק של מכבי חיפה בכל הזמנים, פשוט ידע לקפוץ ולזנק על כל כדור, הוא היה שוער פנתר, הכרתי את אבי עוד כששיחק בקבוצת הנוער, זה מדהים אותי לראות כמה אהבה אבי רן קיבל, וזאת גם אחרי 30 שנה. בכל מקום מזכירים אותו.

אביו, משה רן הפך את הנצחת בנו למפעל חיים וכל הכבוד וברכת יישר כוח על כך ואנו תמיד נעזור לו להמשיך את הנצחת מורשתו של אבי רן לדורות הבאים.
נזכור את אבי רן שגילם את הישראלי היפה, תמיד נמשיך להנציח את זיכרו, לפני שאבי רן היה שוער גדול וענק, הוא קודם כל היה בן אדם גדול”.
למשחק המרגש הגיע גם אוהד מכבי חיפה לירן אלזסר הידוע בכינויו “לירן חולצה אפורה” ובראיון לכתב הספורט של האתר “חי פה”, אמר: “באתי לכבד את משפחת רן, באותה שבת בכנרת, כבר אז הייתי אוהד מכבי חיפה, אז הייתי ילד בבית ספר בגיל 8, המשחק הזה היום חשוב ביותר וחשובה הנצחתו של השוער שהיה לאגדה, אבי רן היה השוער מהטובים בישראל ואם לא הטוב שבהם, 30 שנה חלפו ללא אבי רן ז”ל, הוא היה שוער שכולם אהבו אותו ולא רק משום שהיה מקצוען ומוכשר, אלא גם מפני שהיה אדם שתמיד טען שדרך ארץ קדמה לתורה, אדם שאהב את הבריות, אדם שאהב את כולם וכולם אהבו אותו, אדם שהיה מלח הארץ, וזה מה שעשה שכולם אהבו אותו כך וזוכרים אותו למרות שעברו כבר 30 שנה, תענוג היה לראות היום על כר הדשא את כל שחקני העבר הגדולים שהפכו לאגדות ששיחקו אז עם הרבה נשמה ולמען הסמל ולא כפי שהכדורגל כיום נהפך למסחרי מאוד, כל הכבוד ויישר כוח לכל המארגנים על משחק מכובד ומרשים זה”.

והיה גם משחק כדורגל, תוצאת סיום המשחק בדקה ה – 40 שהיתה גם דקת הסיום של המשחק היתה 0:0 והקבוצות התייצבו לבעיטות ה-11 מטר ועם סיום בעיטות ההכרעה היתה ידם של ותיקי מכבי חיפה על העליונה כשגברו 1:4 על הקבוצה האורחת מארה”ב.

עוד בסיום המשחק קבוצת וותיקי מכבי חיפה העניקו מגן הוקרה למשה רן בו נכתב: “למשה רן היקר ולמשפחת רן, 30 שנה של אובדן וכאב חלפו, אבל את אבי תמיד ניזכור, אוהבים ותיקי מכבי, החברים של אבי !”, כמו כן הוענקו מגיני הוקרה לכל שחקני העבר ולכל אלה שעמלו וטרחו בהצלחת המשחק והאירוע.

היום, 30 שנה אחרי, לא שכחנו את התקווה שהצית אבי רן ז”ל בליבנו ולא שכחנו את החלומות שנטע בכולנו,
אחרי כל כך הרבה שנים זה רק מראה כמה אהבו כולם את אבי רן ז”ל”, יהיה זיכרו ברוך !
ביום שישי הקרוב, בתאריך: 7.7.2017, בשעה: 11:00 בבוקר תתקיים בבית העלמין בכפר סמיר, כניסה משער “תמר”, גם האזכרה השנתית במלאת 30 שנה לזיכרו של אבי רן ז”ל, צוות האתר “חי פה” יביא לכם גם סיקור בלעדי מהאזכרה.
גלריית צילומים נרחבת: יובל בוסין, ג’ו לוציאנו, אדיר יזירף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.