“אתמודד על ראשות העיר בעוד 5 שנים” שרית גולן משיקה את הקמפיין שלה למועצת העיר חיפה

מאות התקבצו ברחבת פאב הבארקי, בכנס השקת הקמפיין של שרית גולן למועצת העיר. את הכנס פתח שחף לייבוביץ’, צעיר אנונימי עבורי, אשר מסתמן כמספר 2 ברשימתה, שתיקרא “חיפה בשבילנו”. גולן היא חברת מועצה נמרצת אשר פעילה במגוון רחב של תחומים אורבניים. הממשק בינה לבין הציבור הוא ממשק אינטנסיבי ורבים רואים בה כתובת לפניות.

משתתפי כנס הבחירות של שרית גולן – פאב הבארקי 16/6/2018 (צילום – ירון כרמי)

תקציר דבריה של שרית גולן:

אני פה בפוליטיקה בשביל המשפחות של כולנו. עבורי הבסיס זו המשפחה, היא העוגן. כולנו רוצים שהילדים שלנו יוכלו לגדול כאן ולהקים כאן משפחה. לשם כך נועדה סיעת “חיפה בשבילנו”. תושבים פנו אליי במהלך הקדנציה, במגוון נושאים. הם גרמו לי לעצור ולחשוב על מגוון תחומים אותם קידמתי למען התושבים.

מערכת החינוך צריכה להקפיץ את הילדים שלנו קדימה ולא לדרוך במקום. קבוצות הספורט בהן פעילים ילדינו הן בעלות חשיבות עליונה.

בתחום התעסוקה, בוגרי ההשכלה הגבוהה צריכים הבוגרים למצוא כאן תעסוקה. לשם כך, עלינו לפעול עם בעלי המקצוע, על מנת להרחיב ככל שניתן את היצע מקומות העבודה בעיר. גם הקשישים צריכים לקבל כאן טיפול יותר נרחב.

תשתיות:

תכנון עירוני מתחיל במחשבה על המרחב הציבורי אשר יאפשר קיום חיי קהילה תוססים. כך נהפוך את חיפה לעיר של משפחות.

איכות סביבה:

אנחנו חיים בעיר מזוהמת אך אם נקום ונלחם יחד, אנחנו ניצור כאן עיר של משפחות, עיר שנושמת אוויר נקי. חברתי למגוון אנשים חכמים ומוכשרים, על מנת לקדם חשיבה סביבתית. אנחנו מנתחים יחד את הניטורים של חריגות הפליטות ממפעלי התעשייה. המפעלים יודעים שאנחנו יושבים להם על הזנב. אנחנו לא עוצרים כאן, אלא מטפלים בדברים בירושלים.

צחי הוד ומימי פרץ – פעילי חברה (צילום – ירון כרמי)

קיימות:

לא אחת אני בקונפליקט עם מהנדס העיר, אשר טוען כי אני גורמת לחיפה לדרוך במקום. מטרתי היא לשמר בחיפה תכנון אורבני המנצל את הייתרונות הטבעיים של המפגש בין הר לים. בנוסף, עלינו לשמור על הצביון המיוחד של שכונות חיפה.

הקדנציה נוכחית הקנתה לי ניסיון רב. רכשתי כלים וידע להצעיד את החזון הזה קדימה. הקמתי וועדה להגדרת אזורי הרישום לכיתות. טיפלתי במתן מענה לבעיות בצהרונים. חשוב לי שמשפחה תוכל לקבל פתרון צהרון במחיר שפוי.

ספורט:

הייתי שותפה פעילה להקמת הסקייט פארק. תרמתי להקמת הטיילת בין בת גלים לשקמונה. 

תשתיות:

לאחר ההלם הראשוני, בעקבות החשיפה שלי למגוון פרויקטים עירוניים, הצלחתי לשנות את ההבנה של העירייה, כי בעיר הזו צריך תב”ע כוללת ברמת השכונה, על מנת לאפשר תכנון אורבני שפוי, שיכלול מחשבה על המרחב הציבורי, כאשר נכנסים לבנות בשכונות.

עבריינות בנייה

אני לא חושבת שצריך לתמוך בליגליזציה לעברייני בנייה.

נגישות

אני פועלת בתחום הנגישות, הן לחוף הים והן לבתים בהם מתגוררים אנשים עם מוגבלות תנועה.

ממשק בין בנייה לשכונות

אני מקדמת את ההבנה כי קבלנים חייבים להתחשב בתושבי השכונות כאשר מקימים אתר בנייה. אחת הדוגמאות היא ההתערבות שלי למען תושבי ורדיה.

הבחירות:

השנה אני לא מתמודדת לראשות העיר, אלא למועצת העיר. על ראשות העיר אתמודד בעוד חמש שנים, אמרה שרים וזכתה למחיאות כפיים.

הרשימה שלי מורכבת מפעילים מתנדבים. זה לא קמפיין של לייקים בפייסבוק, אלא קמפיין של אנשים שמאמינים שצריך לעבוד במרחב העירוני דרך הרגליים.

לחיים – שרית גולן בכנס השקת הקמפיין (צילום – ירון כרמי)

אנו במערכת חי פה נאחל לשרית גולן הצלחה בקמפיין.

 

 

 

הגיבו כאן לכתבה