הבלוג של שרית גולן: גם אני רוצה סקייטפארק בחיפה

את טומי בויארצ’יק, בן 22 יליד חיפה, הכרתי במקרה. לפני כחודש סימנתי לייק לדף פייסבוק שנקרא “צריך סקייטפארק בחיפה”. היה זה באותו השבוע שבו נאלצתי לנדוד עד לתל אביב כדי שבן ה – 9 שלי יגלוש בסקטייבורד שלו בבטחה ובאין מפריע. הקשר עם טומי נוצר ושיתוף הפעולה יצא לדרך.
יונה_מבטיח_-_נבנה_סקייטפארק_בעיר_הזאת.jpg

יונה יהב מבטיח: נבנה סקייטפארק בעיר הזאת
כן, זה קצת עצוב. בחיפה אין היום סקייטפארק המאפשר לחובבי הסקייטבורד, רולרבליידס או קורקינט לרכב באופן חופשי, מבלי שיסכנו את עצמם או אחרים במדרכות או בגני השעשועים. לכן, כיום, אם רוצים ליהנות מחוויית סקייטניג אמיתית נודדים להרצליה, ראשון לציון, ירושלים, באר שבע, קרית ביאליק ועוד. רק לא בחיפה.

נחזור לטומי. חובב מושבע של רכיבה על סקייטבורד ומדריך בעצמו אחרים. יש בו משהו כובש ומבלבל. הרכיבה על סקטייבורד נתפסת בעיני רבים כקשורה לילדי הרחוב, מעין ספורט חתרני ואפילו מחתרתי, אבל טומי הוא ההפך הגמור. טומי בויארצ’יק משתייך לחיפה הישנה והטובה, מלח הארץ. בדרכו הצנועה הוא מנהל את הקמפיין להקמת סקייטפארק בחיפה בחן רב.

יונה_יהב_-_מעוניין_להקים_סקייטפארק.jpg

יונה יהב – מעוניין להקים סקייטפארק

השבוע, הגיעו טומי וחבריו לישיבת מועצת העיר שהתכנסה ביום שלישי, 7.1.2014. החבורה הגיעה לחלק לחברי מועצת העיר את המדבקות עם לוגו הקמפיין, בלי רעש ובלי להתלהם הם הזכירו ליונה יהב את הבטחתו מחודש אפריל האחרון להקים סקייטפארק בחיפה.

צריך_סקייטפארק_בחיפה.jpg

תשאלו למה צריך סקייטפארק בחיפה? הרכיבה על סקייטבורד הפכה בשנים האחרונות לספורט פופולארי כבר בקרב ילדים בני 5 ומעלה. לאותם ילדים ובעיקר לבני הנוער חשוב שהעיר תספק מרחב בטוח שיהיה מיועד רק לצורך רכיבה על סקייטבורד או רולרס בליידס. בהיעדר חלופה כיום, רבים מבני הנוער רוכבים על מדרכות בסמיכות לכבישים ומבצעים פעלולים על מדרגות וגדרות. סקייטפארק יהווה מקום בילוי ויפתח הווי חלופי לשהייה בגני השעשועים חסרי מעש.
כנס_התומכים_בהקמת_סקייטפארק_בחיפה.jpeg

התומכים בהקמת סקייטפארק בחיפה בישיבת מועצת העיר
בימים הקרובים יתחיל טומי להחתים את תושבי חיפה על עצומה הקוראת לראש העיר לממש הבטחתו. אז, הצטרפו לקמפיין, גם אם לא רכבתם על סקייטבורד מעולם, ולו לשם העברת המסר כי התושבים מעוניינים בהשקעה בפרוייקטים קבועים ולא במסיבות חד פעמיות. יתירה מכך, פיתוח סקייטפארק באחת מהשכונות המערביות – קרית אליעזר או נווה דוד, בוודאי שיביא לחיזוק השכונה ולהגברת האטרקטיביות שלה בעיני משפחות צעירות.

הסרט בו מבטיח יהב: “נבנה סקייט פארק בעיר הזאת”


ההבטחה בדקה 04:30
ב-21 למרס התקיים בעיר התחתית בחיפה, ע”י הפקולטה לאדריכלות בטכניון, אירוע חשוב מאוד שכלל סקייט פארק, גרפיטי והופעות. האירוע נתן בפעם הראשונה במה לתנועת אומגה.

בשנת 2005 היה סקייט פארק זמני בחיפה, שנבנה באופן פרטי ליד מרכז הקונגרסים ופורק…


יונה יהב בתגובה לפנייתה של שרית גולן:
גם אני מבקש להקים סקייט פארק. התגובה במורד דף זה.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. עיריית חיפה אמר/ה

    ראש העיר מבקש להקים סקייט-פארק.
    הנושא נבדק על ידי אנשי המקצוע בעיריית חיפה

הגיבו כאן לכתבה