ח"כ גפני האשים את יהב ובנט בהתאכזרות לילדי בית ספר בקריית שמואל

בוועדה לזכויות הילד השבוע טען גפני כי לא ייתכן שילדים בבית הספר נתיבות משה ילמדו בתנאים כל כך קשים ואף גורם לא יסייע להם. ממשרד החינוך נמסר כי הם מכירים בצרכים של תלמידי בית הספר, ואישרו הן תוספת בנייה והן שיפוץ של המבנה הקיים

נמשך המשבר בבית הספר נתיבות משה בחיפה:

יו"ר וועדת כספים ח"כ משה גפני תקף את שר החינוך נפתלי בנט ואת ראש העיר יונה יהב על האופן בו הם מטפלים בבית הספר נתיבות משה בקריית שמואל. לטענתו אין אח ורע להזנחה המתמשכת ממנה סובלים תלמידי בית הספר ואף כינה את היחס כלפי הילדים אכזרי.

לטענת הורים בבית הספר על אף שלאורך שנים הם מתלוננים ומפגינים על מנת לשפר את התנאים הקשים בהם לומדים ילדיהם, בפועל לא נעשה דבר על מנת לשפר את מצב בית הספר. יותר מכך, הם כועסים על מגוון הבטחות שקיבלו במהלך השנים, כשבשטח עדיין הילדים לומדים בתנאים קשים מאוד, לטענתם.

| הדיון בכנסת:

ביום שלישי נערך דיון בוועדה לזכויות הילד בכנסת אליו הגיעו הורים לתלמידים בבית הספר. ההורים טענו בדיון שלא ייתכן שמשרד החינוך לא מעדכן אותך על השלבים השונים בשיפור מצב בית הספר.
יש לציין כי בית הספר אינו בית ספר עירוני, ולכן לדיון בוועדה לא הגיע נציג מעיריית חיפה. יחד עם זאת מספר חברי כנסת וגפני בראשם הטיחו האשמות חמורות ביהב. בית הספר נמצא בבעלות משרד החינוך, ושייך לבתי הספר הייחודיים (מגזר חרדי).

| "17 שנים ללא פתרון":

בדיון ציין גפני כי סבלם של התלמידים נמשך כ-17 שנה, והוא עוד היה בקשר לגבי בית הספר עם ראש העיר הקודם עמרם מצנע. גפני האשים בדיון את יהב בכך שהוא מונע לכאורה בנייה בשטח הסמוך לבית הספר, ובכך לא מאפשר לבית הספר להתרחב וגוזר עליו בעיית צפיפות קשה. גפני טען עוד כי לפני מספר חודשים נערכה פגישה לגבי בית הספר בה נכחו יהב ובנט, אבל בפועל לאחר הפגישה לא נעשה דבר על מנת להקל על התלמידים.
במהלך הדיון הציעו מספר חברי כנסת להטיל סנקציות על יהב בגלל שלא שלח נציגים מטעם העירייה לדיון.

| הכתבה במאקו:

 

| ממשרד החינוך נמסר לחי פה בתגובה:

משרד החינוך הכיר בצרכים של תלמידי בית הספר, ואישר הן תוספת בנייה והן שיפוץ של המבנה הקיים. לאחרונה הגישה עיריית חיפה בקשה בנושא למשרד, והמשרד פועל מול הרשות כדי לקדם את הבקשה. על מנת לשפר מיידית את תנאי המבנה, עד למתן פתרון קבע, העביר המשרד הרשאה תקציבית בסך 105,000 שקלים לשם שיפוץ המרחבים הסניטריים.

| מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

בית ספר "נתיבות משה" שייך לחינוך העצמאי והוא מנוהל על ידי עמותה פרטית. לעיריית חיפה אין כל נגיעה לניהולו. על מנת לפתור ליקויים בבית הספר יש לפנות למשרד החינוך אשר הוא הגורם היחיד האחראי לניהול בתי ספר עצמאיים בארץ.  עיריית חיפה מזמינה את ההורים החיפאים בכל עת להירשם לבתי הספר הדתיים בקריית שמואל, שם ישנם 2 מוסדות חינוך עירוניים מפוארים המעניקים מענה חינוכי מצוין לכל ילדי השכונה ועל פי אמונתם של ההורים.

 

לא ניתן להגיב