הורים בבית הספר בקריית שמואל הפגינו מול יהב

ההורים בבית הספר נתיבות משה בקריית שמואל ניצלו את העובדה שראש העיר יונה יהב הגיע לחנוך מעון אמונה חדש בשכונה כדי להפגין נגד הצפיפות בכיתות.

לטענת ההורים, יהב עשה כל שניתן על מנת להתחמק מהם ומההורים, אבל הם לא מתכוונים להרפות עד שימצא פתרון ותלמידות לא יפגעו יותר.

fb085fea-f199-4660-b88c-669183b9065f.jpg

“ביה”ס נתיבות משה סובל מצפיפות נוראית”, אמרה לחי פה אימא של תלמידה בבית הספר, “לא משנה כמה אנחנו מנסים להסביר על מצוקת הילדים, לא משנה ההפגנות שעשינו, עדיין יש כאלה הקוראים לנו שקרנים.
אומרים לנו שהנתונים ברשותם לא משקפים את המציאות הכואבת.
ילדים נפצעים על בסיס יום יומי, אין שום גורם שמוכן להרים את הכפפה ולעזור לנו. ולסייע במבני ראוי לתלמידי ביה”ס”.
לדברי מספר הורים הפעילים במאבק, אתמול הגיעו שתי כיתות מבית הספר נתיבות משה להפגין מול מעון אמונה בקריית שמואל והפריעו למהלך ביקורו של ראש העיר יונה יהב. “יהב התחמק מהתלמידות שרצו לשוחח עמו, והוא נכנס ויצא בחשש ולא הסכים לדבר עמנו”.

כמו שפורסם בחי פה, כ-300 הורים ותלמידים מביה”ס נתיבות משה בחיפה הפגינו בתחילת שנת הלימודים מול ישיבת הממשלה בירושלים במחאה על היעדר פתרון למבנה ביה”ס הנוכחי המסוכן, שחלקים ממנו אף נסגרו על ידי משרד הבריאות. המפגינים קראו לשרי הממשלה להפעיל לחץ על שר החינוך נפתלי בנט וראש עיריית חיפה יונה יהב, על מנת לפתור את בעיית בית הספר והמבנה הרעוע בו לומדים 400 תלמידים.
“לא ייתכן שילדינו ילמדו במבנה שמסכן את בריאותם ושלומם מידי יום ביומו”, אמרו ההורים לכתבת חי פה, “אין שבוע שבו לא נפצעים מספר ילדים במהלך הלימודים וזקוקים לפינוי לבית החולים. רק לאחרונה פונתה ילדה לבית החולים בשל ברזל שננעץ ברגלה בשירותי בית הספר. ילד אחר שבר את האגן וילדים נוספים נפצעו לאחרונה בעיניהם, בשל הדוחק והצפיפות. לא נסכים לכך יותר”.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: “בית ספר נתיבות משה שייך לחינוך העצמאי ומנוהל באופן בלעדי ע”י עמותה פרטית וללא כל התערבות מצד עיריית חיפה. נזכיר כי חלק ניכר מתלמידי בית הספר כלל אינן תושבי העיר חיפה. לפיכך, על מנת לפתור ליקויים של העמותה יש לפנות למשרד החינוך אשר בידיו הכלים. נמשיך להגן על האינטרסים של תושבי העיר ועל המשאבים העומדים לרשותם. לא נסכים לממן בתקציבים או בנכסים את חינוכם של תלמידים אשר כלל אינם מתגוררים בחיפה. בקרית שמואל פועלים 2 מוסדות חינוך עירוניים מפוארים אשר יש בהם כדי לתת מענה חינוכי טוב לכל ילדי השכונה וע”פ אמונתם של ההורים. הורים חיפאים מוזמנים בכל עת להגיע לעיריית חיפה על מנת למצוא בה פתרון אמת לתלמידים”.

נתיבות משה


חינוך בחיפה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו