כ-300 הורים ותלמידים מביה”ס נתיבות משה מפגינים בירושלים

מאבק ביה"ס נתיבות משה עולה שלב: כ-300 הורים ותלמידים מביה"ס נתיבות משה בחיפה מפגינים בשעה זו מול ישיבת הממשלה בירושלים במחאה על היעדר פתרון למבנה ביה"ס הנוכחי המסוכן, שחלקים ממנו אף נסגרו על ידי משרד הבריאות.

המפגינים קוראים לשרי הממשלה להפעיל לחץ על שר החינוך נפתלי בנט וראש עיריית חיפה יונה יהב, על מנת לפתור את בעית בית הספר והמבנה הרעוע בו לומדים 400 תלמידים.

003-_הפגנה.JPG

הורי ותלמידי ביה”ס נתיבות מנשה מפגינים מול ישיבת הממשלהתמונה_2_(1).JPG

הורי ותלמידי ביה”ס נתיבות מנשה מפגינים מול ישיבת הממשלהההורים והתלמידים מרימים שלטים עליהם כתוב בין היתר: “בי”ס מחריד לחרדים בחיפה והממשלה שותקת” – “הממשלה חזקה בהסדרה חלשה מול רה”ע חיפה” – וקוראים לממשלה לסיים את הסוגיה, וקוראים לשרי הממשלה להיפגש איתם וללחוץ על השר נפתלי בנט להפגין סמכות ומנהיגות מול ראש עיריית חיפה יהב.

“לא ייתכן שילדינו ילמדו במבנה שמסכן את בריאותם ושלומם מידי יום ביומו. אין שבוע שבו לא נפצעים מספר ילדים במהלך הלימודים וזקוקים לפינוי לבית החולים. רק לאחרונה פונתה ילדה לבית החולים בשל ברזל שננעץ ברגלה בשירותי בית הספר. ילד אחר שבר את האגן וילדים נוספים נפצעו לאחרונה בעיניהם, בשל הדוחק והצפיפות. לא נסכים לכך יותר”, אומרים ההורים.

מחאה זו מתקיימת שבוע לאחר פנית הורי ביה”ס נתיבות משה בפניה דחופה לשר הפנים, אריה דרעי, בבקשה שידרש לנושא ויפעיל את כובד משקלו לפתרון הבעיה.

במכתב שנשלח אל לשכת השר נכתב:
“אנו, הורי ותלמידי ביה”ס ‘נתיבות משה’ בחיפה פונים אליך בכאב גדול. מזה כחודשיים, מאז פתיחת שנת הלימודים, אנו מנהלים מאבק למען מבנה ראוי לבית הספר ‘נתיבות משה’ בקריית שמואל. הלימודים התקיימו לאורך השנים במבנה שאינו מיועד כלל לשמש כבית ספר, בצפיפות איומה ובתנאים שאינם תנאים. חשוב לדעת, כי חלקים מבית הספר נסגרו על ידי משרד הבריאות מפאת חוסר כשירות. מידי יום ביומו נפצעים ילדים, פציעות המחייבות טיפול בבית חולים, בשל הדוחק, הצפיפות והיעדר תנאים במבנה הנוכחי”.

“פניותינו, תחינותינו ובקשותינו מראש העיר יונה יהב להידרש לנושא – נפלו על אוזניים ערלות. ראש העיר מתעלם התעלמות בוטה וגסה מאיתנו ומילדינו ומסרב למצוא פתרון ראוי, רק בשל היותנו חרדים ובשל העובדה כי ביה”ס משתייך לזרם החינוך העצמאי. בשלב כלשהו נדרש שר החינוך לנושא והחליט להקים וועדה מקצועית בראשות בכיר משרדו, כדי שתבחן את החלופות השונות למבנה ביה”ס הנוכחי בתוך שבועיים מיום הקמתה”.

“מאז ועד היום עבר כחודש – ופתרונות אין. למיטב ידיעתנו, ראש הוועדה נפגש עם ראש העיר חיפה, שסירב באופן גורף לכל פתרון שהוצע. מיום ראשון האחרון החלטנו להשבית שוב את הלימודים, במחאה על הסחבת, על היעדר פתרונות מוסכמים ועל סירובו האכזרי של ראש העיר חיפה לדאוג לילדינו – תושבי עירו. אנו חשים מושפלים ומיואשים. לא ייתכן כי במדינת ישראל של שנות האלפיים ילמדו ילדים בתנאי העולם השלישי, יהיו חשופים למחלות ולפציעות ולסכנות אחרות מידי יום ביומו, לא ייתכן כי במדינת ישראל יופלו ילדים רק בשל היותם ילדים חרדים. אנו מבקשים מכם: אנא, הטו אוזן לכאבינו, הקשיבו להורים ולילדים. אל תיתנו יד להתאכזרות ל-400 ילדים רכים בשנים שכל שהם מבקשים הוא בית ספר ראוי ללמוד בו. עלינו לציין כי רוב ההורים בחרו במפלגת ש”ס בראשותך בבחירות האחרונות. אנו פונים אליך כנציגנו בממשלה לפעול בדחיפות לפתרון הבעיה. אנו מבקשים להיפגש איתך בדחיפות כדי להציג בפניך את הנושא ולבקש את עזרתך הבהולה”.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: “בית ספר נתיבות משה שייך לחינוך העצמאי ומנוהל באופן בלעדי ע”י עמותה פרטית וללא כל התערבות מצד עיריית חיפה. נזכיר כי חלק ניכר מתלמידי בית הספר כלל אינן תושבי העיר חיפה. לפיכך, על מנת לפתור ליקויים של העמותה יש לפנות למשרד החינוך אשר בידיו הכלים. נמשיך להגן על האינטרסים של תושבי העיר ועל המשאבים העומדים לרשותם. לא נסכים לממן בתקציבים או בנכסים את חינוכם של תלמידים אשר כלל אינם מתגוררים בחיפה. בקרית שמואל פועלים 2 מוסדות חינוך עירוניים מפוארים אשר יש בהם כדי לתת מענה חינוכי טוב לכל ילדי השכונה וע”פ אמונתם של ההורים. הורים חיפאים מוזמנים בכל עת להגיע לעיריית חיפה על מנת למצוא בה פתרון אמת לתלמידים”.


בית ספר בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.