“יהב שונא חרדים” – הפגנה סוערת של עשרות מהורי תלמידי בי”ס נתיבות משה מול יונה יהב

המאבק בביה”ס נתיבות משה עולה מדרגה:

עשרות מהורי תלמידי בית הספר נתיבות משה, בקריית שמואל הפגינו הבוקר (ה’) בפתח בית הספר אהרן הרואה, אליו הגיע ראש עיריית חיפה יונה יהב לביקור, במחאה על סירובו להקצות מבנה לבית הספר נתיבות משה.

003-_הפגנה.jpg

בהמשך להתפרצות הורי תלמידי בית הספר נתיבות משה בקרית שמואל בישיבת מועצת העיר ביום שלישי האחרון, הבוקר הם הפגינו בפתח בית הספר אהרן הרואה, אליו הגיע ראש עיריית חיפה יונה יהב לביקור. יש לציין כי ההורים עדיין משביתים את הלימודים ואין בכוונתם לסיים את השביתה עד אשר יימצא מבנה חלופי לילדים, שלא יסכן את שלומם ובטיחותם.

ההורים והילדים מחו מחאה קולנית בפני יהב והניפו שלטים עליהם נכתב: “יונה יהב שונא ילדים דתיים”. יהב, נמנע ממגע עם ההורים והתלמידים ועזב אחרי זמן קצר מכניסה אחורית.

חנה קושילוביץ, מוועדת ההורים של בית הספר, ואם לשלושה תלמדים בנתיבות משה: “לא ייתכן שבשנות האלפיים ילדים ילמדו בתת תנאים, בהזנחה, בצפיפות ובדוחק ובהפסקות ישחקו בשירותים. אנחנו לא נסכן את בריאותם ושלומם של הילדים ולא נשלח אותם לבית הספר, עד אשר יימצא מבנה חלופי ראוי. אנחנו קוראים לראש העיר להפסיק ולאטום את עיניו ואוזניו מזעקת הילדים וההורים ולדאוג לילדי נתיבות משה כמו שהוא דואג לכל ילד אחר בעיר. ילדינו אינם הפקר”.

יש לציין, כי שנת הלימודים טרם נפתחה בבית הספר נתיבות משה, ו-420 ילדים עדיין בבתים, זאת עקב אי כשירותו של המבנה לשמש כבית ספר. המבנה צפוף, מוזנח, ואינו ראוי לאכלס את מספר התלמידים הגדול. לאחרונה אף סגר משרד החינוך חלקים מבית הספר, עקב אי כשירות.

תמונות_הפגנה_8.9_-_2.jpg002-_הפגנה.jpg

בית ספר בחיפה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו