משה מזרחי ויוליה שטריים: קליטת מפוטרי הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול כעובדי הרשות לקליטת עלייה

שיתוף פעולה חדש בין ההסתדרות והרשות לקליטת עליה: משה מזרחי ויוליה שטריים סיכמו על קליטת עובדי הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול ברשות לקליטת עליה.

תאטרון חיפה – רחב

יו”ר מרחב חיפה בהסתדרות משה מזרחי וסגנו דוד שחר, נפגשו השבוע עם סגנית ראש העיר חיפה יוליה שטריים ועם מנכ”ל הרשות לקליטת עלייה שי פישל. ישיבת העבודה נערכה לקראת המעבר של עובדי הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול כעובדי הרשות לקליטת עלייה. משה מזרחי ביקש מיוליה שטריים לשמור על זכויות העובדים וקליטתם ברשות עם כל הזכויות הפנסיוניות שלהם. עובדי הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול פוטרו ממתנ”ס נווה יוסף עקב שינוי מבנה ארגוני במשרד לביטחון פנים.

יוליה שטריים ומזרחי סיכמו על קליטתם של העובדים, כולל הזכויות שנצברו להם ברשות למלחמה בסמים ואלכוהול. כמו כן סיכמו השניים על התחלת שת”פ בנושא זכויות עובדים שהם עולים חדשים והפעלת סדנאות ללימוד זכויות העובדים. משה מזרחי הנחה את סגנו להכין, ביחד עם  מנכ”ל הרשות לקליטת עליה, שי פישל, תוכנית עבודה בנושא זה. כמו נקבע שיערכו ישיבות עבודה על בסיס קבוע להגברת הפעילות של ההסתדרות החברתית בקרב העולים.

בסיום הפגישה אמר משה מזרחי לחי פה:

“אני שמח על שיתוף הפעולה ורואה ביוליה חברה עמיתה שתתרום רבות לחיזוק ההסתדרות בכלל והחיבור לעולים בפרט”.


| אודות משה מזרחי:

משה מזרחי נבחר לתפקיד יו”ר ההסתדרות במרחב חיפה לפני כחצי שנה, בחודש יולי 2017. עם כניסתו לתפקיד אמר מזרחי כי הוא רואה בגאווה גדולה את הבחירה בו לראשות מרחב חיפה בהסתדרות:

כללית  – מיון לייד הבית – רחב

“זה אך טבעי שאשתמש בניסיון הרב שרכשתי, לאחר יותר מ- 17 שנה בראשות ועד עובדי עיריית חיפה וכ- 35 שנים כחבר ועד, לטובתם של כלל העובדים וחברי ההסתדרות במרחב. בכוונתי להקים פורום ועדים חזק, שיתן כתף ויסייע גם למפעלים ומקומות עבודה הנמצאים במצוקה”.

מזרחי ציין לשבח את הישגיו של ניסנקורן כיו”ר ההסתדרות – העלאת השכר הראלי ושכר המינימום, קליטת עובדי קבלן בשירות הציבורי והגנה על מבוטחי הביטוח הסיעודי הקבוצתי. בנוסף ציין מזרחי את המשך ההתמודדות של ההסתדרות בראשות ניסנקורן לצמצום פערי השכר בין נשים וגברים, שכולל מבחינתו צמצום שבוע העבודה על מנת לעודד נשים לעבוד במשרה מלאה, וכן דרישה להכרה בהוצאות מטפלת לצרכי מס. מזרחי הוסיף כי בהסכם המסגרת האחרון ההסתדרות התעקשה להסיט תקציבים למקצועות המאוישים ברובן על ידי נשים – עובדות סוציאליות, עובדות פרה רפואיות, עובדות דור ב’ ועוד. משה מזרחי מייחס לנשים משקל רב מאוד, לטענתו, הנשים הן המנוע שמצעיד את העולם וניתן לראות זאת על פי הרכב הנשים המלוות אותו כבר שנים רבות – מנהלת הלשכה, המזכירה שלו ואף גזברית ארגון העובדים, כולם נשים.

מזרחי הוסיף כי רשימת ‘עוגנים’ מתחייבת לפעול לאחר הבחירות להיאבק על ביטוח סיעודי ממלכתי, המשך העלאת השכר הראלי, צמצום פערי השכר בין נשים וגברים והצמדת קצבאות הקשישים והנכים לשכר הממוצע במשק. כמו כן, אמר מזרחי כי יפעל להגברת השקיפות של מוסדות ההסתדרות במרחב חיפה.

“אני גדלתי בוועד העובדים” אמר משה מזרחי, “אני מעל שבע עשרה שנה בראשות ועד עובדי עיריית חיפה. חברים ותומכים ברשימת ‘עוגנים’ גם ראשי איגודים וועדי עובדים, שמציבים לנגד עיניהם את המהות” אמר מזרחי, “את ועד העובדים מעניין העתיד של העובדים, מעניינים תנאי העבודה, מעניין הביטחון התעסוקתי, מעניין השכר, מעניין אם עושים הפרטות, מעניין אם עושים רפורמות מוסכמות. לוועדי העובדים, לעובדים ולגמלאים חשוב שיהיה מי שמיצג אותם ואת העתיד שלהם. לשם כך אני מתמודד על ראשות המרחב ואני קורא לכל חברי ההסתדרות במרחב חיפה לתמוך בסיעת ‘עוגנים”.

ב- 35 השנים האחרונות, כחבר ועד בארגון עובדי עיריית חיפה, הקפיד משה מזרחי להיות חבר בועדות הרווחה של ארגון העובדים, ביקר חולים, הלך לניחומי אבלים ולוויות, נמצא בקשר ישיר ובלתי אמצעי עם ציבור העובדים, ברגעים השמחים וגם ברגעים הקשים והעצובים. למי שמכיר את משה מזרחי, יודע עד כמה המגע האישי עם כל אחד מהעובדים והגימלאים חשוב לו מאוד. . מזרחי מסיים בהבטחה “תמיד דלתי היתה פתוחה ותמיד היא תישאר פתוחה. מספר הטלפון שלי לא ישתנה ותמיד אהיה קשוב לכל פונה”.

 

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...