סכסוך עבודה ב'אגד' • "העובדים נושאים את החברה על גבם לאורך שנים, דורשים שותפות ברווחים"

אוטובוס אגד (צילום: שרון לייבל)

(חי פה) – ההסתדרות הודיעה אתמול, ד' 27/12/23, על סכסוך עבודה בחברת אגד, בעקבות סירוב הנהלת החברה לנהל משא ומתן עם נציגות העובדים, על דרישתם להיות שותפים ברווחי החברה, לאור כוונת הנהלת החברה לחלק דיבידנד לבעלי המניות.

לאחר בקשות רבות של נציגי עובדי אגד לניהול משא ומתן בנושא שיתוף עובדי אגד ברווחי החברה שהתקבלו בסירוב מצד החברה, הכריזה הסתדרות העובדים על סכסוך עבודה וקרא להנהלה לנהל משא ומתן בנושא, אחרת יינקטו צעדים נוספים.

ההסתדרות הודיעה כאמור על סכסוך עבודה באגד, שחל על כ-6,000 עובדים, זאת בעקבות סירוב הנהלת החברה לנהל משא ומתן עם נציגות העובדים על דרישתם להיות שותפים ברווחי החברה, לאור כוונת הנהלת החברה לחלק דיבידנד לבעלי המניות.

"העובדים, שנשאו על גבם את החברה בתקופות פחות טובות, זכאים בתקופות טובות יותר ליהנות מפירות עמלם רב השנים".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, עו"ד אייל ידין:

"אלפי עובדי אגד המבצעים את עבודתם במסירות לאורך עשרות שנים, הם הבסיס וחלק בלתי נפרד מתוצאותיה הכלכליות של החברה, המשתפרות כל העת ומאפשרות עתה חלוקת דיבידנדים. העובדים אשר נשאו על גבם את החברה בתקופות פחות טובות של אגד תוך פגיעה בשכרם ותנאי העסקתם, זכאים בתקופות טובות יותר ליהנות מפירות עמלם רב השנים, ואיגוד עובדי התחבורה לא ייתן להשאיר אותם מאחור בהקשר זה. ההסתדרות קוראת להנהלה לשוב לשולחן המשא ומתן, ותמשיך לנקוט אחריות כלפי ציבור הנוסעים, ככל שיידרשו צעדים ארגוניים".

יעקב ואחניש, יו"ר ועד ארצי אגד:

"רווחי אגד מקורם בעובדים, שנותנים שירות למיליוני ישראלים מדי יום, לכן יש לשתף אותם בתהליך חלוקת הדיבידנד. זה המהלך הצודק והנכון לעשות".

מחברת אגד טרם נמסרה תגובה.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. גיל אמר/ה

  שלום!
  השאלה כעת באם הנהגים ינקטו בצעדים שיפגעו בציבור הנוסעים!
  ואם כך מה יהיה על כספים ששולמו מראש עבור הנסיעות?

 2. זהבה אמר/ה

  הרווחים של אגד אינם נובעים משירות טוב של הנהגים. מצוקת החנייה וסבל של נהיגה בפקקים היא הגורם לנסיעה באוטובוס. רוב הנהגים מזלזלים בלקוחות ואף נוזפים בהם על בקשות מיוחדות. לבקש מהנהג שלא ייסע עד שהנוסע ישב הינה חוצפה וכבר זכיתי לשמוע שאוטובוס אינו פרייבט. למרות ההדרכה לעצור קרוב למדרכה רוב הנהגים אינם עושים זאת. העצירה המרוחקת מקשה לטפס לאוטובוס אבל לא מזיזה לנהגים. העיקר שהם ישתלבו במהירות בתנועה. אולי שיתוף ברווחים יביא לכך שיכבדו את הנוסע. כפי שהמצב כיום לא מגיע לנהגים ולו אגורה שחוקה.

 3. אייל אמר/ה

  הנהגים של אגד חייבים לקבל תנאים משופרים. חייבים להוסיף אלפי קוים. להקים בערים נת"צים למשל בפקקי מרכז הכרמל ופרויד-מרכז חורב מחויב המציאות מיידית להוסיף נתיב תחבורה ציבורית מופרד כדי שאוטובוסים יעמדו בזמנים ויהיו עדיפים על פני הרכב הפרטי. אי אפשר לקבל מצב שמתוך שכונה אוטובוס נתקע בפקקים ועד להחלפת אוטובוס בציר הרכס, שגם נתקע בפקקים. ויוצר שללכת ברגל יותר מהיר מלקחת אוטובוס – למי שיכול.. ובכלל הכי מהיר אופניים אבל אין שבילי אופניים בכלל בשכונות הרכס או בציר הרכס. ואת אגד תיק תק ביטלו. ואת קוי האקספרס לקמפוסים ביטלו.
  הסיוט שנקרא תנועה בחיפה מורכב ממחדל עצום בתיעדוף התחבורה הציבורית בעיר.
  אין אף גורם בכל עיריית חיפה העניפה שמטפל בתחבורה הציבורית!!!!
  אף חבר מועצה לא לוקח את התחבורה הציבורית!!!
  סילקו מהעיריה כל גורם מקצועי שניסה לטפל בתחבורה הציבורית והשאירו את זה בידי המזכירה של אגף החניה, כשמתחשק לה לטפל במשהו אז נפגשת פעם ב.. עם נציג מאגד. זה לא אני אומר זה רשום בדוחות מבקר העירייה!!!!
  נהגי אגד בחיפה מותשים – פשוט מותשים מהקוים הארוכים מתחנה מרכזית אחת לשנייה שלוקחים מעל שעה!! כמו נסיעה בינעירונית. לצאת משכונת מגורים ברכס ולהגיע למרכזית המפרץ או חוף הכרמל זה בין 30 דקות ל-45 דקות – מונית עושה את זה ב-15 דקות. זה פשוט בושה וחרפה.

 4. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר אמר/ה

  כל מחותר במקופת מלחמה

הגיבו כאן לכתבה