ערר ראשון נגד עיריית חיפה, בגלל הפסקת אישורי תמ"א 38 | עו"ד רון ברנט

העירייה הודיעה בשבוע שעבר שלא יהיו יותר אישורים לפרויקטים של תמ"א 38. קבלנים ויזמים הזדעקו למשמע ההחלטה, והיום הוגש הערר הראשון ע"י עו"ד רון ברנט

משרדו של עורך הדין רון ברנט הגיש היום ערר נגד הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, בשל הודעתה של הוועדה המקומית לתכנון ולבניה – חיפה,  מהשבוע שעבר, לפיה היא לא תאשר תכניות במסגרת תמ"א 38, עד לסוף שנה זו


כזכור, העירייה הודיעה כי לא תאשר פרויקטים לחיזוק מבנים עד שמהנדס העיר אריאל וטרמן לא יוסיף מסמך שיוסיף הגבלות על הפרויקטים. החלטת העירייה נועדה לתת מענה לתלונות של תושבים בעיר לפיהן האישור המסיבי של פריקטים לא לוקח בחשבון תשתיות עירוניות, חניות וראייה הוליסטית של השכונות השונות בעיר.
לאחר שהתקבלה ההחלטה קמה זעקה בקרב יזמים וקבלנים, שהתקשו לקבל את ההחלטה לפיה אין יותר אישורי פרויקטים.

עו"ד רון ברנט הגיש היום ערר בשמם של דיירים ברחוב אידר 44 ו-44א'. בערר טוען ברנט בשמם של הדיירים, שלא ניתן לעכב אישור של פרויקט שמטרתו לחזק בניינים קיימים ולהכין אותם לקראת רעידות אדמה. בערר נכתב כי כבר לפני שנה החל הדיון בבקשתם של הדיירים. בשבוע שעבר החליטה הוועדה המקומית לא לאשר יותר תמ"אות, על פי הערר ההחלטה הזו התפרסמה ללא כל הסבר מניח את הדעת אלא בצורה שרירותית, לאחר שהדיירים כבר השקיעו משאבים כספיים רבים בפרויקט. עו"ד ברנט דורש כי הוועדה המחוזית תורה לוועדה המקומית לחזור ולאשר פרויקטים לחיזוק מבנים.

חדוה אלמוג – יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבניה – חיפה

הדיירים ממתינים לדיון מאז אוגוסט:

בערר נכתב כי בנובמבר אשתקד הוגשה הבקשה לאישור הפרויקט. היזם התחייב לחזק את המבנים ולהוסיף לכל דייר שטח לדירתו. בחודש ינואר השנה נבדקה ההצעה על ידי צוות תמ"א של הוועדה המקומית והוחלט מה יהיה על היזם להשלים על מנת שיהיה אפשר לקדם את הפרויקט. בחודש אפריל הוחלט לקיים ודיון נוסף בהתחייבויות של היזם והועלו דרישות חדשות. היזם ביצע את הדרישות. מאז חודש אוגוסט מחכים היזם והדיירים לדיון נוסף. בשבוע שעבר היה אמור הנושא לעלות לדיון, אולם אז התקבלה ההחלטה לא לאשר נכון לעכשיו תמ"אות. על פי הערר, ההחלטה התקבלה שרירותית ולא נתנה את הדעת לכך שהדיון בשבוע שעבר עסק באישור פרויקטים במספר שכונות בעיר (אחוזה, נווה שאנן, בת גלים ועוד) שאין ביניהן שום דמיון.


מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

שנה לאחר גיבוש מסמך המדיניות אנו עדים למאות בקשות ופרויקטים של תמ"א 38 . העירייה מקדמת את הבקשות תוך עמידה עיקשת על שמירת הקריטריונים שנקבעו במסמך כדי לשמור על המופע הירוק של העיר ולהבטיח פתרונות חניה ותשתיות מתאימים.
העירייה אינה עוצרת דבר אלא בוחנת את המדיניות, כפי שנקבע שיעשה במסמך המדיניות המקורי . כל זאת, על מנת לשפר, להיטיב ולשמור על איכות חייהם של תושבי העיר כמו גם להבטיח וודאות תכנונית בין הצדדים השונים.
מ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה חדווה אלמוג פועלת לגיבוש הצעת מדיניות מעודכנת . אשר תובא לאישור מליאת הוועדה המקומית לאחר הצגתה בפני הגורמים הנוגעים בדבר.

לא ניתן להגיב