ניצחון מאבק הנכים: בג”ץ החליט לאפשר להם לקיים הפגנה בפרימיירה של פסטיבל הסרטים

שופטי בג"ץ החליטו לאפשר לבעלי מוגבלויות לקיים הפגנה במתחם האודיטוריום בפתיחת אירועי פסטיבל הסרטים בחיפה  וזאת לאורך כל שעות היום.

גיל גולדרייך בכנסת - מאבק הנכים (צילום - אביהו האן)

עמותת אחוה, ארגון הנכים האקטיביסטי הגדול בחיפה והצפון עתרו לבג”ץ נגד משטרת ישראל  שלא מאשרת להם להפגין ברחבה המרכזית של פתיחת אירועי פסטיבל הסרטים. שופטי בג”ץ הכריעו הבוקר (ג’) כי יש להתיר את ההפגנה ברחבה המרכזית של הפסטיבל במהלך הפרימיירה.

אביהו האן – יו”ר הירוקים של חיפה במועצת העיר

בתגובה להחלטה מסר אביהו האן יו”ר סיעת הירוקים במועצת עיריית חיפה שהצטרף לעתירה כידיד בית המשפט : “מדובר בהחלטה חשובה של בג”ץ בעתירה של עמותת אחווה ארגון הנכים הגדול בחיפה  והירוקים של חיפה כידיד בית המשפט לאפשר קיום הפגנה במתחם האודיטוריום בחיפה למרות התנגדות המשטרה ועיריית חיפה. החלטה זו היא  דמוקרטיה במיטבה בהובלת שופטי בג”ץ . לא נאפשר לשום גורם עירוני ומשטרתי להגביל את חופש הביטוי. זהו ניצחון גדול לחופש הביטוי”.

 

עו”ד גיל גולדרייך, שייצג את עמותת אחוה בעתירה: “שופטי בג”ץ הכריעו היום לטובת האזרחים המוחלשים ביותר בחברה הישראלית ציבור הנכים.  השופטים מעבירים מסר ברור לכל ראשי הרשויות בישראל ולמשטרה שהזכות לחופש ביטוי היא חלק בלתי נפרד מכל אירוע ציבורי.  הזכות לחופש הביטוי יכולה לדור בכפיפה אחת גם עם אירוע לטובת הציבור”.

אבי עובדיה

מנכ”ל עמותת אחוה, אבי עובדיה: “ההחלטה של שופטי בג”ץ היום היא בעלת משמעות אדירה לציבור הנכים שנאבק היום כנגד ממשלת ישראל להעלאת קצבאות.  הזכות למחאה חוקית ולגיטימית כנגד השלטון  יש לה משמעות מעשית היא נותנת ערוץ נוסף להבעת המחאה והתסכול של ציבור הנכים ומהווה שחרור של לחץ אדיר שהוא מצוי בו היום”.
עורך הדין  מיכאל פיזיצקי שייצג את סיעת הירוקים בבית המשפט: “החלטה אמיצה ותקדימית אשר נותנת מענה לאוכלוסיות מוחלשות ומובסות,  ביטוי לעמדתם גם אם המדובר בהפרת הסדר הציבורי לכאורה, כאשר הוא נסוג בפני חופש הביטוי.  זהו ניצחון  גדול כנגד עוולות שלטוניות”.

עו”ד איתן עמרם: “הוכח פעם נוספת כי יש שופטים בירושלים.  בית המשפט בהחלטה חשובה מאוד למען ציבור הנכים ואוכלוסיות  מוחלשות שמאפשר להם להשמיע את קולם בצורה חוקית וצודקת ולהמשיך לקדם את מאבקם לשיוויון חברתי בכל תחומי החיים.  אנו נמשיך לעמוד על זכותנו לחיים הוגנים ושיוויוניים ועצמאות מלאה תוך מיצוי מלוא יכולתנו  האישיות,  החוקיות והקולקטיביות “.

 

צילום: אביהו האן
צילום: אביהו האן

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.