החברים הכי טובים סגן אדן (22) וסגן בר (22), חברים הכי טובים מחיפה מסיימים קורס טייס

תענוג לראות: חיפאים טייסים צעירים בחיל האוויר

האקדמית גורדון – הרשמה – WB
ביום (חמישי ), 29 ביוני 2017, הסתיים אחד הקורס היוקרתיים ביותר בצבא – קורס הטיס.
הקורס מכשיר את אנשי צוות האוויר, טייסים, נווטים ומכוננים, אשר אמונים על ביצוע פעולות אסטרטגיות ושומרים על בטחון מדינת ישראל בפעילויות אוויריות.
בין מסיימי הקורס בולטים סגן אדן (22) וסגן בר (22), חברים הכי טובים מחיפה, שיעמדו היום יחד ברחבת המסדרים.
אדן שלנו זכה בתואר הצטיינות מגמת המסוקים.
 
מסלולם המשותף התחיל לפני שנים רבות, עוד בכיתה א׳ בה למדו ביחד. הם חלקו את ספסל הלימודים במשך כל שנות היסודי ואף בתיכון,  גם בצופים הם לא נפרדו ועשו שנת שירות באותה המסגרת – החברה להגנת הטבע.
 
הדמיון הרב ביניהם לא מפסיק פה. הן אדן והן בר לא חלמו על קורס טיס, וחשבו שיגיעו לסיירת או לחטיבת חי״ר. ״די התגלגלתי ממיון למיון״, מודה אדן, ״המיונים לקורס חוסמים את המיונים לתפקידים אחרים. אבל הרצון והמוטיבציה עזרו לי להתגבר על כל השלבים, ובמבט לאחור אני שמח על ההחלטה שלי להתגייס לקורס״. 
 
את הקורס התובעני הם עברו ביחד וזכו לתמיכה האחד מן השני, למרות שכל אחד מהם שובץ למסלול שונה – אדן כטייס מסוקים ובר כמכונן.

אדן: ״היו בעיקר קשיים בסיסיים בשלבי הניווט״,  

אדן מחייך

בר חכמון: החברים בקורס מאוד עזרו כי כולם עוברים את אותם רגעים ושלבים, אנחנו הרבה מאוד זמן אחד עם השני כך שהחברויות מאוד חזקות. וגם החברים והמשפחה בבית״. 

בר מסכים ומוסיף:
״תמיד כיף שיש מישהו שמכיר אותך ועובר איתך את אותם חוויות, יש דברים שאי אפשר לדבר עליהם עם אנשים מהבית כי הם לא מבינים, זה מן גשר כזה בין שני העולמות. אנחנו ממש מאותה חבורה בבית, החברים מהבית מתחברים לחברים בצבא וזה ממש מטורף. במהלך הקורס לא היינו באותה מגמה, לא בלימודים ולא בטיסה. אבל חלקנו המון חוויות״. למתגייסים החדשים אומר בר, ״יש המון מקומות טובים בצבא, תעשו את הכי טוב שאתם יכולים בכל מקום אליו תגיעו, ותמיד תצליחו!״
בר
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...