באנר טירת כרמל עצמאות
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

על החירות: חופש, אחראיות אישית ובחירה

חירות היא מושג רחב. כך גם עבדות. בהיסטוריה של...

יחד נגן על עם ישראל: ניצב בריק יצחק מברך 30 חרדים צעירים שהתגייסו למשמר הגבול ◄ צפו

(חי פה) – עכשיו זו כבר עובדה: הרבנים שטענו שהאברכים מגינים בתפילותיהם על עם ישראל לא מתכוונים להתפטר בשל כישלון הקונספציה.
לעומתם, 30 החרדים הצעירים, שהתגייסו היום למשמר הגבול, מוכיחים שהם מבינים שבשביל להגן על עם ישראל, צריך לשים מדים ונשק ולצאת לקרב.

מהמשטרה נמסר לחי פה:

בפעם הראשונה: גיוס חרדים לשירות חובה במשמר הגבול; מפקד מג"ב, ניצב בריק יצחק, פגש את המתגייסים ואיחל להם הצלחה: "דעו שהבוקר פתחתם בפרק חדש בחיים ומכאן השמיים הם הגבול, כל האפשרויות פתוחות בפניכם להמשיך ולהתקדם בהמשך הדרך ואולי, בעוד כמה שנים, מישהו מכם יעמוד פה במקומי כמפקד החיל."

◄ צפו בשידור מהגיוס ומהמפגש של מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק עם המתגייסים החדשים

הגיוס ומהמפגש של מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק עם המתגייסים החדשים (צילום: משטרת ישראל)

הבוקר, בפעם הראשונה בהיסטוריה של מג"ב, התגייסו בלשכת הגיוס בתל השומר 30 מתגייסים חדשים, המקיימים אורח חיים חרדי, לשירות חובה במשמר הגבול.

מדובר באירוע תקדימי ובשיתוף פעולה מלא של מג"ב וצה"ל על מנת לשלב במג"ב חרדים בשירות חובה, בצורה כזו שיוכלו לשרת כלוחמים תוך התחשבות ייחודית בצרכיהם.

משמר הגבול חרט על דגלו שוויון הזדמנויות מלא לכולם ותמהיל משרתי החיל מורכב מיהודים, מוסלמים, דרוזים, נוצרים, חילונים ודתיים, נשים וגברים מכל פלחי האוכלוסייה במדינת ישראל.

בשנים האחרונות, חיל משמר הגבול של משטרת ישראל שומר על המקום הראשון בביקוש בקרב המועמדים לגיוס. חלק מהסיבות לביקוש הגבוה, הינן אופי הפעילות של לוחמי משמר הגבול, המשפחתיות ותחושת השייכות של המשרתים, והמשמעות בעשייה היום-יומית בשמירה והגנה על אזרחי ישראל.

30 המתגייסים החרדים, בגילי 18-20 המתגוררים במקומות שונים ברחבי הארץ, הביעו את רצונם לשרת בחיל כלוחמים, והבוקר קיבלו את מדי משמר הגבול בלשכת הגיוס.

בית הספר החילי של משמר הגבול נערך בשבועות האחרונים על מנת לקלוט את המתגייסים החדשים בצורה המיטבית והתבצעה הכנת סגל ייעודית ומותאמת לסגל הפיקוד של המחלקה. כמו כן, במשמר הגבול ביצעו את כלל ההכנות הנדרשות למתן המעטפת הנדרשת לקבלתם של המתגייסים להכשרה בחיל.

30 המתגייסים יעברו את הכשרת הלוחמים במחנה תבץ שבצפון הבקעה שבשטחי יהודה ושומרון במהלך 4 החודשים הקרובים ויעברו את כלל התכנים הנדרשים בתיק היסוד בכדי להסמיכם כלוחמי מג"ב, בהם קליעה בנשק, סמכויות משטרה, שדאות, לוחמה בטרור בשטח בנוי ולוחמה בשטח פתוח, כושר גופני וכושר מבצעי, סדרת חינוך ועוד.

מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק, פגש את המתגייסים החדשים ואמר להם:
"אנחנו מברכים על הצטרפותכם לחיל הטוב ביותר ושמחים לקלוט אתכם כלוחמים חדשים בהכשרה במג"ב. בשבעה באוקטובר לוחמי החיל הוכיחו עצמם בקרבות הירואים בבלימת מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, ומאז אנו נמצאים בתקופה ביטחונית מאתגרת ובפעילות מבצעית עצימה בכלל הגזרות. בימים אלו, החיל בתהליך התעצמות משמעותי והופך להיות המשמר הלאומי של מדינת ישראל, פתחנו לאחרונה חטיבות טקטיות חדשות בדרום ובצפון הארץ וזו רק ההתחלה. אני סמוך ובטוח שהשילוב שלכם כלוחמים בחיל יחזק אותנו. דעו שהבוקר פתחתם בפרק חדש בחיים ומכאן השמיים הם הגבול, כל האפשרויות פתוחות בפניכם להמשיך ולהתקדם בהמשך הדרך ואולי, בעוד כמה שנים, מישהו מכם יעמוד פה במקומי כמפקד החיל. שיהיה לכם המון הצלחה וברוכים הבאים."

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

ירון כרמי
ירון כרמי
הפניית רעיונות לכתבות במייל - [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

  1. כתבה יפה אבל ההתחלה לא מכבדת את הכותב
    (שהרבנים יתפטרו?? למה התכוון המשורר)

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה של חברת אקולאב – קריאה להחזרה

חברת אקולאב ע.מ 309938322 קוראת להחזרת מוצר: סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה. בעקבות פעולת פיקוח שביצע שירות המזון מחוז מרכז נמצא כי המוצרים...

הברק הירוק חזר: ברק בכר חתם לשנתיים בחיפה!

מאמן מכבי חיפה לשעבר ברק בכר חתם ביום רביעי, 29/5/2024 רישמית כמאמן הקבוצה לשנתיים הבאות הקרובות, זאת לאחר שסיכם עם נשיא המועדון, יעקב (יענקל'ה)...

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...