השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

תערוכת ״בתי הקולנוע השכונתיים של חיפה״ עוברת מקום

תערוכת הציורים "נוסטלגיה חיפאית - בתי הקולנוע של פעם״ של ד״ר דוד בר און אשר...

טקס החלפת פיקוד רס"ר ב"ח נערך בבסיס זרוע הים בחיפה

רס"מ אלעד בן שושן יחליף את רנ"ג שחר ליבר ○ טקס מרגש בבסיס זרוע הים בחיפה

ברחבת שייטת 3 שבבסיס זרוע הים של חיל הים בחיפה, נערך בסוף השבוע (רביעי, 16.8.2023) טקס צבאי מרגש של החלפת פיקוד רס"ר בסיס חיפה של זרוע הים, רס"ר ב"ח היוצא הוא רנ"ג שחר ליבר (בן 47) המסיים את תפקידו והשבוע יפרוש לגמלאות לאחר 30 שנות שירות בזרוע הים, ב-7 שנות שירותיו האחרונות מילא את תפקידו כרס"ר ב"ח על הצד הטוב ביותר. במקומו נכנס לתפקיד רס"ר ב"ח החדש רס"מ אלעד בן שושן (בן 40).

הטקס נערך במעמד מפקד זרוע הים האלוף דוד סער סלמה, מפקד זירת חיפה בזרוע הים תת-אלוף טל פוליטיס, ראש מטה (רמ"ט) חיל הים תא"ל גיא (גולדי) גולדפרב ובנוכחות קציני מטה בסיס חיפה, נגדי וחיילי יחידות זרוע הים, בני המשפחות ואורחים.

במרכז התמונה: מפקד חיל הים האלוף דוד סער סלמה ובני המשפחות. (צילום: יוסף הירש)

בפתיחת האירוע נשא דברים מפקד זירת חיפה בזרוע הים, תת-אלוף טל פוליטיס, שבירך את רנ"ג ליבר ואמר:

"בעולמנו, עולם הים, העוגן תמיד נותן יציבות, אם זה בים סוער או כשהזרמים חזקים, אתה יודע שיש נקודת משען יציבה שעליה תיד תוכל לסמוך. בעולם הצבאי הנגדים הם העוגן של כל יחידה. בעוד המפקדים מתחלפים לעיתים קרובות, הנגדים תמיד נשארים. נגד יחידה טוב הוא הברומטר של מצב הרוח ביחידה, הוא חי את היחידה בכל הדרגים והרמות ותמיד יודע בדיוק מה קורה בה, ליבר, בתפקידך היית בדיוק זה, אדם מלא באכפתיות הרואה את החייל והחיילת תמיד לנגד עיניו ודואג שתמיד יהיה להם טוב".
מימין, רס"ר ב"ח רנ"ג שחר ליבר ולצידו מפקד חיל הים האלוף דוד סער סלמה (צילום: יוסף הירש)

רנ"ג שחר ליבר נשא גם הוא דברים:

"היום אני מסיים תקופה משמעותית בחיי, שבנתה את מי שאני. זכיתי לשרת כשלושה עשורים, למעלה ממחצית מחיי בזירת חיפה – כלוחם, כרס"ר ומעל לכל כמשרת גאה של זרוע הים. המסע הימי שלי החל כלוחם בשנת 1994 בסער 2 – אח"י מבטח עד להעברתה למוזיאון חיל הים בחיפה ומשם הגעתי לאח"י תרשיש שם שירתי כרס"ר ספינה במשך תקופה של 7 שנים שבהן צברתי חוויות והכרתי אנשים מדהימים שמרחיבים לי את הלב עד היום".
מפקד חיל הים האלוף דוד סער סלמה נושא דברי ברכה (צילום: יוסף הירש)

עוד אמר נרגשות רנ"ג ליבר: "לאחר 9 שנות שירות בים, קיבלתי הפוגה קצרה ללימודים, כשמיד בסיומם שבתי בחזרה אל הים והגלים, הפעם כרס"ר אח"י להב. לאורך 3 שנים זכיתי להשתתף במבצעים, באימונים, בפתיחת מעטפות מבצעיות. בלידת בני הבכור ותוך כדי לידה השתתפתי גם במלחמת לבנון השנייה".

בני משפחת רנ"ג שחר ליבר, רעייתו רינה, וילדיו נועם, אור וגאיה (צילום: יוסף הירש)

"לאחר השירות בים שובצתי להיות רס"ר פלגה במשך 9 שנים בפלגה 31 ופלגה 33. לאחר 23 שנים בהן שייטת 3 היתה לי לבית – עברתי דירה – אבל לא רחוק מידיי לתפקיד רס"ר זירת חיפה. במסגרת התפקיד זכיתי לשרת לצד מפקדים, לוחמים, תומכי לחימה מסורים ואיכותיים. בתפקיד למדתי על עצמי ועל דרכים חדשות להתפתחות. לאורך כל השירות והתפקידים השונים תמיד הכווינו אותי שני ערכים – הראשון השליחות שבשירות והזכות אשר נפלה בחלקי לקחת חלק בצה"ל ובזרוע הים. השני – עשייה יומיומית – לוודא שכל יום אנו משקיעים, מתאמצים ומביאים לתוצאות, בעקרונות אלו אני דבק".

רס"ר ב"ח הפורש רנ"ג שחר ליבר בתחילת הטקס (צילום: יוסף הירש)

"במעמד מכובד זה אני רוצה להודות למפקדיי על כל הגיבוי והתמיכה והאוזן הקשבת בכל זמן. לנגדי היחידות בזרוע הים ובבסיס חיפה, תודה על השותפות העזרה והתמיכה והחברות בכל עת בכל משימה. למטה חיל הים ולמספן כ"א, תודה על ההיענות בכל בקשה. תודה לפלגות המטה והעומדים בראשם על ההבנה, הסיוע והתמיכה לאורך השנים, אין לי ספק שאם תמשיכו בתודעת השירות והאחריות אותה אתם מקרינים היום, נצליח בעתיד כבהווה לעמוד באתגרים המבצעיים".

בני משפחת רנ"ג שחר ליבר בטקס (צילום: יוסף הירש)
משמאל, רנ"ג שחר ליבר ולצידו רעייתו רינה (צילום: יוסף הירש)

"לחיילי בעבר ובהווה, תודה על ההשקעה והנתינה על העשייה היומיומית בכל תקופת שירותכם, אין לי ספק שהכלים שרכשתם במעלה הדרך הובילו ויובילו אתכם להיות אזרחים טובים יותר. אמא, רינה, נועם, אורי וגאיה, משפחתי האהובה, תודה על שהבנתם, תמכתם, בי לבצע את מגוון התפקידים לאורך השנים בצורה ובדרך אותם עשיתי, אין לי ספק שללא השקט והגיבוי שלכם, לא הייתי יכול לעמוד ביעדים שהצבתי לעצמי. בן שושן היקר, אני מאחל לך המון הצלחה רבה בתפקיד. לסיום, כמילות השיר המיתולוגי של להקת חיל הים: "בוא אלינו, אלינו, אלינו לים, אל הים המלהיב הפרוע, אל השמש הזאת, לרוחות העזות, כי הים לכולנו פתוח ! צאו והפליגו, הנהיגו ושובו תמיד הביתה בשלום …ושרק יהיה הים שקט!".

מימין, רנ"ג שחר ליבר, מפקד חיל הים האלוף דוד סער סלמה, ורס"מ אלעד בן שושן (צילום: יוסף הירש)

בתום הטקס ניגשו מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה, קציני מטה זרוע הים, בני המשפחות והאורחים להתכבד בטקס של הרמת כוסית חגיגית על סיפונה של "אח"י מגן", ספינת הטילים סער 6.

מימין, רס"מ אלעד בן שושן בחיבוק פרידה עם רנ"ג שחר ליבר (צילום: יוסף הירש)
בני משפחתו של רנ"ג שחר ליבר על סיפונה של אח"י מגן (צילום: יוסף הירש)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

אדיר יזירף
אדיר יזירף
אדיר יזירף: כתב חי פה לענייני חברה וספורט

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

 1. יופי !!! בהצלחה בהמשך דרכך .. יהי ה' עמך בכל אשר תפנה … מנסיוני … לעולם לא תשכח א ת שרותך בח"י … ובמיוחד לא תשכח את אח"י מבטח האהובה בליבי לעד … בהצלחה !!!

 2. כמי שיצא לו לעבוד עם אלעד בן שושן לאורך שירותי . מדובר באיש ביצוע ברמה הכי גבוהה. ועם זאת יחס אנושי בלתי מתפשר.

 3. כל עוד הפנסיה לפורשים נובעת מכספים שחסכו בעצמם – אין כל בעיה. שיפרשו בכל גיל שירצו.

  • אז זהו שלא, שזה תקציב הבטחון שזולל תקציבים אחרים ששייכים לכלל הציבור

 4. קציני צה"ל ש"פורשים לגמלאות" בגיל 47 כשהמקבילים להם בכל צבאות העולם משרתים עד גיל 60.
  בושה וחרפה, בזבוז משווע של כספי הציבור על פנסיות עתק לפרישה בגיל מגוחך של תומכי לחימה ויחידות מטה וחוף.

  • …היד קלה על המקלדת….בואו נראה אזרח מתוסכל שמשמיץ רנ'ג שמשתחרר לפנסיה מחליף ולו לשנה אחת את הרנ'ג שמשתחרר לפנסיה אחרי 30 שנה.!!! שנה שבה לא יחיה חיים שסביר שחי אותם היום,אלא חיים של הרנ'ג ששירת בספינות הטילים בלי להגיע הביתה ימים ולילות,שבתות וחגים, ישן במיטה של 60×1.60 וגובה 50.!!!ואתה האזרח בטח ישן במיטה קצת יותר גדולה(!)….ובביתך וליד ילדיך ואשתך ,עם טלפון זמין ואוכל כבקשתך,.
   ואני משער שכל יום אתה האזרח חוזר הביתה אחרי 8 שעות עבודה או שאולי נשארת שעתיים נוספות וקיבלת עבורם 150%או עבדת בשבת וקיבלת 200%…אז זהו שהרנג לא קיבל שעות נוספות ובטח לא 150% או 200%..
   ותחשוב גם על האשה שלו שהחזיקה וטיפלה בכל מטלות הבית וגידול הילדים,אוכל,מקלחות,אירועים רפואיים,חוגים וכו',בטח מה שאתה היית נוכח וסביר שעזרת וחלקת עם אם ילדיך.
   ושלא לדבר על סיכוני חיים אחרים.!
   נכון, היום אחרי 30 שנה של חיים בבועה כזאת,יותר ממגיע לו תגמול על חיים כאלה שעבר, מה שאתה.! ! כנראה לא היית שורד אחרי שנה…!!!
   כל הכבוד לרנ'ג ותודה על שירותך המסור לטובת חיי וחיי אזרחי מדינת ישראל כולל המשמיצים.! מצדיע לך…ולאשתך.!

  • משה היקר. א. מאיפה לך שלא שירתתי על ספינות טילים? ואתה באמת חושב לספר לי קישקושים שהרנ"ג שירת כל השנים עליהן (שנינו יודעים שזה לא ככה ויש תפקידי חוף שעושים יפה יפה "תשע עד חמש" במשרדים ממוזגים) ועשה "סופי שבוע" – נו באמת. היה 7 שנים רס"ר ב"ח. על מי אתם באים לעבוד – קרבי זה לא. סופ"שים זה לא. וגם משמרות לילה זה לא. מי שטוחן את כל אלו זה משרתי הסדיר. אני לא הייתי מחזיק שנה? נראה אתכם מחזיקים שנה במשרה בשוק הפרטי שדורשת השקעה אמיתית ומאומצת – בדרך כל הבעיה להשתלב בו היא של זוללי הפנסיות הצה"ליות השמנות שנהנו לעשות לעצמם את הלו"ז.
   תפסיקו, אנחנו לא קונים את סיפורי המעשיות האלו..

 5. יישר כח לך ידידי האלוף דוד סלמה מפקד חיל הים. שבוע טוב ומבורך לכולם

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 30/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, חמישי 30/5/24 יתקיים בשעות הצהרים בשטח מכון דוד בקריות ניסוי מתוכנן...

ריצה נכונה – הדרך להחלמה מהירה מפציעת ריצה ומניעת פציעות נוספות

לרגל שבוע הספורט הישראלי החל השבוע 26-31/5, ד"ר אייל גנסין, מומחה בכירורגיה אורתופדית, מומחה לפגיעות ברך ופציעות ספורט בכללית מחוז חיפה וגליל מערב ורופא...

נגעת נסעת – מהרגע שלקחת את השאכטה • היום העולמי ללא עישון

סלחנות וחמלה לצד התמודדות יום יומית. לרגל היום העולמי ללא עישון, מדריך מיוחד המסביר כיצד ניתן להימנע מהדחף לסיגריה, בפרט בתקופות מאתגרות, ולדבוק בתהליך...

הפתעה מרגשת: לידה לא צפויה במרכז רפואי זבולון של כללית

אישה הריונית שהגיעה לבדיקה שגרתית במרכז בריאות האישה בזבולון יצאה מהמרכז עם תינוקת טרייה בידיה.אילנית ביטון, מנהלת צוות האחיות החדשה במרכז בריאות האישה במרכז...