אגדה אינדיאנית על השוויון בנטל

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חזית הים רחב
באנר חברה כלכלית 100724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

יאיר וויטסון בן ה-13, תושב חיפה מצא טבעת בת כ-1,800 שנה בכרמל

(חי פה ארכיאולגיה) טבעת בת כ-1,800 שנה, שעליה חריתה...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

מספר טובעים בחוף מרידיאן בים הסוער – 16/7/24

עדכון לבוקר יום ד׳, 17/7/25: הבוקר נמשכו הסריקות באזור חוף...

נסראללה מאיים: "נשגר טילים למושבות חדשות שלא היו מטרות בעבר"

(חי פה) - כותרות ודיווחים מהתקשורת בעולם הערבי, נכון...

קבוצת הפרשים החמושים ובראשה המצביא 'הרץ כלביא' של צבא ההגנה של שבט 'ישרי האל',  יצאה מהנקיק המדברי והתקרבה בדהרה אל המתחם המוקף חומות, תוך שהיא מעלה עננת אבק סמיך. הזקיף שבשער מיהר לפתוח אותו לפניהם והם התקדמו היישר אל עבר האוהל הגדול של מועצת השבט ששכן במרומי גבעה נישאה.

המצביא 'רץ כלביא' (תמונת בינה מלאכותית)

ההמולה שהקימו הגיעה לאוזניהם של חברי המועצה. הם היו עסוקים באותה עת בוויכוח נוסף שדן במהלכי המלחמה, בקבלת עזרה מבעלי ברית, בחילופי שבויים ובאפשרות לחתימת הסכם שביתת נשק.

מתקפה מרושעת

מזה שמונה חודשים מתנהלים קרבות לאורך הגבולות הדרומיים של הטריטוריה של שבט 'ישרי אל'. המלחמה פרצה לאחר המתקפה המרושעת של שבט 'התַּן החוֹמֶס', שגרמה לשבט אבדות רבות בקרב נשים, ילדים וזקנים חסרי אונים.

במתקפה המרושעת נלקחו שבויים רבים וכפרים רבים נשרפו עד היסוד. עבר זמן רב עד שהצליחו להדוף את הפולשים ולצאת למתקפת נגד. בינתיים הצטרפו למלחמה בני ברית נוספים של 'התן החומס',  שבטים שהונהגו על ידי ראש השבט הגדול "הנחש האירוני", שעודד אותם לצאת למתקפות בלתי פוסקות של חיצי אש מכל הסוגים והמינים.

הקשיש 'הָנִדְבַּק לָכִּסֵא' מול השכן התוקפני

לתדהמת כולם, לוחמי השבט לא היו ערוכים באותו בוקר ארור למתקפה הזאת. מדוע זה קרה למרות שהסימנים לבואה היו ברורים? זה עדיין לא ברור, אולם המדיניות ארוכת השנים של מועצת השבט בהנהגתו של המנהיג הקשיש 'הָנִדְבַּק לָכִּסֵא', מול השכן התוקפני והמרושע מהדרום, הייתה מדיניות של הָכָלַה.

'הנדבק לכסא' טען חזור וטעון שמנהיג הכנופיה הטרוריסטית שמעבר לגבול, 'הסיני העיוור', מורתע ולא יעז לתקוף. כל אימת ששיגורי חיצי האש מדרום הלכו וגברו, יצאו לוחמי 'יִשְרֵי אֵל' למתקפה בה הראו את נחת זרועם לתוקפים ובעקבות כך זכו לשקט לזמן מה.

שוחד כספי בתוספת חומת מגן "בלתי עבירה"

'הנדבק לכסא' האמין שהאוייב הזה מורתע מפני נחת זרועו של הצבא הגדול והמצויד היטב של השבט שלו וכי שוחד כספי בתוספת חומת מגן "בלתי עבירה" שהקים בגבול, מקנים ביטחון מצויין לתושבי השבט.

המנהיג הוותיק 'הנדבק לכסא' (תמונת בינה מלאכותית)

"הנדבק לכסא" הפסיק את דיוני המועצה ויצא החוצה בדיוק כשחבורת הלוחמים נעצרה מול פתח האוהל.

"הרץ כלביא" קפץ מגב סוסו ונעמד מול המנהיג. בני השבט שמזה חודשים ארוכים ראו כיצד הצבא שבו תלו את יהבם מקריב עשרות לוחמים כדי להגן עליהם, וכיצד מועצת השבט הנבחרת מתקשה לקבל החלטות ולנהל את עניני השבט, נהרו בהמוניהם לעבר אוהל מועצת השבט והקיפו את חבורת הלוחמים ואת חברי המועצה.

"מה בפיך?" שאל 'הנדבק לכסא' את מצביא צבאו בקול בריטון עמוק.

חייבים לגייס

"אנחנו מכים באוייב ללא רחם," אמר 'הרץ כלביא' בקול שקט, "ועושים בהם שפטים, הורגים בחייליהם ושורפים את כפריהם, אבל מסתבר שהם נערכו למערכה בצורה שמקשה עלינו מאוד להכריעו. הם ממשיכים לשגר חיצי אש מתוך מחפורות מוסוות, מסתתרים בין הנשים והילדים שלהם ומצליחים לנהל מלחמת גרילה מבין חורבות הכפרים שהרסנו.

גם בני הברית שלהם ממשיכים, כמו שאתם יודעים, לשלח בנו חיצי אש ללא הרף. אבדות כוחותינו הולכים ומתרבים ואנחנו חייבים לגייס לוחמים נוספים מבני השבט!" אמר "הרץ כלביא"  בייאוש.

רבים מהם נפלו בקרב

"תגייס את הלוחמים הקשישים ואולי גם נערים צעירים אם אין ברירה," הציע 'הנדבק לכסא'. קריאות הסכמה ועידוד נשמעו מצד כמה מחברי מועצת השבט שעמדו מאחוריו.

"את כל זה כבר עשינו. לוחמים מסורים ונועזים הצטרפו כבר ביום הראשון למלחמה ורבים מהם נפלו בקרב," אמר המצביא.

"אז מאיפה אפשר לגייס לוחמים נוספים?" שאל "האריה הבוכה", חבר מועצה וותיק, עטור זקן וחובש עטרת נוצות שחורות לראשו. הוא היה ראש סיעת "שסע בעם", אחת מהסיעות הכוהניות שהרכיבו את הקואליציה הנוכחית של המועצה.

הקרובים אליו שמו לב שאחז בידו בצל שבו נעזר להזיל דמעות, כל אימת שרצה להפגין השתתפות בצער.

מאות צעירים העוסקים בתפילות לאלילי השבט

"אני לא רואה ברירה אלא לגייס צעירים מקרב כוהני הדת, המכשפים והמעלים באוב," אמר המצביא תוך שהוא משפיל מבט, "יש מאות צעירים העוסקים בתפילות לאלילי השבט. אנחנו זקוקים להם כדי לנצח!"

עיניו של "האַרְיֵה הבּוֹכֶה" נפערו בתדהמה. הוא היפנה מבט מאיים אל "הנדבק לכסא" וזה החזיר מבט של ייאוש והניף את ידיו בחוסר אונים.

'האריה הבוכה' (משמאל) וחבריו הכוהנים (תמונת בינה מלאכותית)

לא יקום ולא יהיה

"לא יקום ולא יהיה!"  נשמעה קריאה. מבין חברי מועצת השבט "גפן מתפתל", אף הוא עטה לראשו עטרת נוצות עורב ופניו היו עטורים בזקן עבות, "הצעירים שלנו ממיתים את עצמם בהעלאת זבחים וקטורת," קרא, "זה יותר חשוב ויותר מסוכן מלעמוד מול פני האוייב," קרא.

"וחוץ מזה," הצטרף אליו  חברו "פין דורס", שנראה דומה לו כשתי טיפות מים, "הצעירים שלנו יעדיפו להיכנס לכלא ולא לעלות על סוסים, לאחוז בחץ וקשת  ולהסתכן במוות. אם תכריחו אותנו, נעזוב את השבט."

שקט השתרר במקום. כולם הפנו את מבטם למצביא חסר האונים.

כולם הפנו כעת את מבטם אל המנהיג. בלית ברירה הזדקף, הניף את ידיו ואמר:

"הרץ כלביא צודק! חייבים שוויון בנטל. כדי להביא ניצחון מוחלט, למוטט את 'התן החומס', להרוג את "הסיני העיוור' וליצור אחדות בשבט, חייבים לגייס גם צעירים משכבת הכוהנים."

"לא יקום ולא יהיה," חזר "גפן מתפתל" על דבריו בנחרצות והתקרב אליו כשבעיניו מבט מאיים, "אם זה מה שיקרה, אנחנו נדיח אותך מראשות השבט ונמליך תחתך את 'בן גברא'!" קרא.

בן גברא

'בן גברא' היה ידוע בעוז פיו, ביהירותו ובדברי ההבל שהשמיע. הוא היה הילד הרע במועצה ולמרות גילו הצעיר, ניכר היה שהמנהיג ירא מפניו משום שמעשיו היו בלתי צפויים.

האיום עשה את שלו. סנטרו של "הנדבק לכסא" החל לרטוט, אגלי זעה ביצבצו על מצחו והרעד שאחזו ניכר היה היטב בנוצות הצבעוניות שעיטרו את ראשו. הוא הביט סביבו מפוחד ולא אמר דבר. לאחר זמן מה, השתנתה הבעת פניו וניכר שהפניקה שאחזה בו ברגעים הראשונים התחלפה בתוכנית השרדות חדשה.

תילחמו עד טיפת דמכם האחרונה

"חבריי צודקים, אין ברירה… תילחמו עד טיפת דמכם האחרונה. השבט כולו עומד מאחוריכם. ביחד ננצח!" אמר המנהיג "הנדבק לכסא" בקול בריטון בוטח, למרות שהדברים האלה היו הפוכים לגמרי למה אמר לפני רגע והפוכים לשכל הישר, לצדק, להגינות ולמה שהמציאות דרשה. הוא חייך והרים את ידיו ממתין לקבל תשואות.

המלך הוא ערום

במקום תשואות, יצאה מקרב הקהל אישה קשישה, כפופה מעט, ובקול צרוד קראה:

הקשישה שדיברה אמת (תמונת בינה מלאכותית)

"אתה, 'הנדבק לכסא' אינך ראוי יותר להנהיג אותנו. אני לא אשלח את ילדיי ואת נכדי למות כדי להגן על עליך ועל הבטלנים חסרי היכולת שמינית כאחראים על המיסים שלנו ועל הביטחון. אתם לא פחות מאליטה של נצלנים-פחדנים, הנאחזים בקרנות המזבח ומסתתרים מאחורי עשן הקטורת ונהנים ממנעמי החיים על חשבוננו. מנהיג פחדן, חסר לב וחסר הגינות אשר נדבק לכסא במחיר חיי ילדינו, איננו ראוי להנהיג אותנו לא בעת שלום ובוודאי לא בעת מלחמה!"

תרועה גדולה עלתה מקרב ההמון שמסביב. המבט המפוחד והמיואש שבעיני ההמון התחלף בן רגע והפך למבט של זעם. זעקות חימה נישאו באוויר שהתמלא באבק רגליהם הרוקעות והשועטות קדימה.

מנהיג צעיר ישר דרך, אמיץ, נבון ונאמן לשבטו

האגדה מספרת שבסופו של אותו יום, הופרד סוף סוף 'הנדבק לכסא' מכסאו הרם, המועצה פוזרה ושבט 'ישרי אל' בחר בו ביום מועצה חדשה שמינתה למנהיג צעיר ישר דרך, אמיץ, נבון ונאמן לשבטו.

מיד לאחר הכתרתו, הצהיר המנהיג החדש שמאותו יום ואילך, מתוך צו מצפוני והגינות בסיסית, כל בני השבט שווים בזכויותיהם ובחובותיהם גם יחד. רוח של אחדות אמת פיעמה בשבט ותוך זמן קצר הביאה לניצחון ולשגשוג מחודש.

הערה: כל דמיון בין האגדה האינדיאנית למציאות שלנו, איננה מקרית כלל וכלל!

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

יוסי ברגר
יוסי ברגר
תושב קרית חיים. בעל תואר ראשון בעיצוב תעשייתי בבצלאל ותואר שני בהנדסת תעשייה והניהול בטכניון. אב לשישה וסב לנכדה אחת חמודה. פנסיונר של רפאל, שוטר מתנדב במשטרת התנועה לשעבר וכיום עוסק בעיקר בכתיבה. ארבעה ספרי מתח שכתב יצאו לאור: "היהודי התשיעי", "נגן הקלרינט מקאזאן", "תעלומת השכן שממול" ו"תעלומת הסוס הנעלם". חבר באגודת הסופרים ושותף בקבוצת משוררים מהקריות בהנחיית ענת לקריף. על "מאחורי הקלעים" של כתיבתו אפשר ללמוד באתר "יוסיפור" בקישור הבא: https://booketesh.weebly.com/ "בעידן הפייק בו אנו חיים, חובה על כל בר דעת לאמץ חשיבה בקורתית!"

כתבות נוספות מאותו הכתב

22 תגובות

  • עמנואל יקר.
   צר לי שאפילו בעומק הבינוני של הכתבה הזאת, הצלחת לטבוע.
   אם אתה צריך עזרה, אנא פנה למערכת.

  • עימנואל יקר.

   שתי שאלות הגיון פשוטות לי אליך:

   1. איך המצונזר יכול לדעת שהוא כזה?
   2. מדוע אתה חושב שמישהו ירצה לצנזר אותך או את דומיך?

   שבת שלום.

  • אלו לא שאלות היגיון.

   1. כתבתי תגובה ביקורתית על התוכן שלך. היה כתוב מעליה "תגובתך ממתינה לטיפול המערכת" ואחרי כמה זמן היא נמחקה.
   2. לא יודע למי אתה מתכוון כשאתה אומר "דומיך" וזה לא ענייני להצדיק את מי שמצנזר אותי.

 1. יש המון חרדים שמתגייסים אבל איכשהו הם "נחשבים" עם גיוסם ע"י התקשורת והשמאל ככיפות סרוגות או מסורתיים כיוון שהתקשורת והשמאל הקיצוני רוצה לייחד את הימין והחרדים כבעיה ולא כשותף.
  אבל אם יסקרו את כוחות הקרקע בעוטף בעזה ובאיוש יווכחו שכנראה רוב החיילים במיוחד בסדיר מגדירים עצמם מסורתיים/ימנים/בני הציונות הדתית/דתיים.
  אז תקשורת השמאל מנסה לעשות דה לגיטימציה למפלגות הימין ולמנהיגי הציונות הדתית והחרדים ולרבנים שלהם אבל יכולת ההשפעה של אותה תקשורת שמאל קטנה כי החיילים הם העם בעצמו.
  בזכות החיילים האלה והמנהיגים הפוליטיים והרוחניים שלהם שהם מלח הארץ אתה ואני יושבים פה בביטחון ותתבייש שאתה מכנה אותם בשמות גנאי ,זה רק מראה כמה אתם שפלים ואגואיסטים בשמאל הקיצוני.

 2. השמאלנים תמיד מקטרים ונתניהו והימין תמיד נבחרים.
  "הכלבים נובחים והשיירה עוברת"

 3. יש בצה'ל יותר גוים שמשרתים בסדיר ובמילואים מאשר חרדים. אני גוי (אמא לא יהודיה). שירתתי 3 שנים הסדיר, 20 במילואים ועוד 5 בהתנדבות וממשיך. בינתיים, אבל כועס על זה שאני צריך לסכן את עצמי והליצנים השחורים הללו – לא עושים זאת. גם בת שלי גויה , משרתת בחיל אויר, למרות שהיא לא חייבת. ועוד חתמה קבע עכשיו. כי אין מספיק חרדים שלמדו בטכניון בשביל להיות הנדסאים בחיל אויר. מי כאן ראוי לבוז ואות קלון ומי להערכה ???

 4. חג שמח :
  1. השמאלנות היא לצערנו הגדול מחלת נפש ללא מרפא הפוגעת גם בשבטים אינדאנים.
  2.השמאל אימץ ערבים
  הימין אמץ דתיים
  אבל "המשיחיים" מאמינים רק ב"אגדת" הרבי מליוואויטש מלך משיח לעולם ועד
  3. מכיון שחג מתן תורה מוגדר כאגדת עם אינדאנית
  מוטב שנביא לנו את משה פייגלין
  לטפל במצב הקשה של הדבק בכיסא.
  חג שמח. הרבה בריאות והמשך כתיבה פורה ומהנה !

 5. דובי אתה לא התייחסת לתוכן בכתבה ורשמת באופן כללי מתחושות בטן. אין מקום לפילוג בעם ואם הצלחתי להבין את סוף דעתך אני גם חושב שאין מקום לבחירות במלחמה ושראש הממשלה מתפקד טוב ביחס למצב הכללי הקשה אבל אפשר להשמיע ביקורת עניינית ולסנן טקסטים של נדבק לכסא וכו' ולנסות להבין את הביקורת.חג שבועות שמח.

 6. להקת "רק לא ביבי' שוב יצאה מהחורים במחול.
  הם הניפו שנים דגלים שחורים אחר כך דגלי ישראל צעקו מירמה והפרת אמונים ועקבו באובססיה אחר משפחתו אח"כ בשם הדמוקרטיה יצאו לרחובות לערבי שירה ובילוי חינמיים ואחרי כישלון דרג צבאי שוב יוצאים כמו דבורים מהכוורות ועכשיו נושא שיווין בנטל.
  מתוסכלי חיים יושבים בחוגי בית ומגדפים ,משחיזים את העט וכותבים,מקבלים אלפי שקלים באולפני הפאנל ומרעילים,מפריחים המצאות וסקרים-שקרים.
  מתי יפנימו שהם רק במיעוט רעשן בתקשורת ושהם אלו שמחזקים אותו ושתמיד יתפסו בציבור כשמאלנים-עשירים-נפוחים והוא הגיבור-המקופח-המנהיג-הנצחי.

 7. למזלכם "הנדבק לכסא" הוא ראש הממשלה וכדאי שתחמיאו לו יותר ותבחרו בו.
  נוכח הדמוגרפיה בישראל ובוודאי אחרי 7/10 העם הולך ימינה יותר ויותר.
  תמשיכו להאמין לסקרים ולאשליות שלפיד וגנץ מהשמאל מובילים,..
  בן גביר וליברמן הם הכוכבים העולים

  • ציפורה יקרה.

   עם עובדות אי אפשר להתווכח: רוב הציבור בארץ ובעולם תומך יותר ויותר בעמדות הנחשביות ימניות (מסיבות ברורות), אבל אשמח אם תספרי לנו מה הקשר בין עמדותיו של 'הנדבק לכסא' לבין דעות ימניות?
   ואם בעובדות עסקינן, הרי שבפתיחת דברייך התכוונת בוודאי להגיד: "לחוסר מזלכם…" שהרי העובדות כולן מעידות על כשלון מוחלט של 'הנדבק לכסא' בכל הנושאים הקשורים לטובת עמו.

  • ל"מזלכם" כי ראש הממשלה הנוכחי הוא בעל תפיסות מערביות ליברליות והוא הימין המתון בממשלה בטח במפלגה שלו.
   הוא עומד בצורה מרשימה מול לחצים וביקורת בינלאומיים כבדים מאד והתעמרות של התקשורת המקומית שבזה לו לרוב מטעמים אישיים ולא עניניים גם בין היתר שהוא מפעיל ערוץ מצליח משלו ומתראיין לרשתות זרות אמריקאיות ולא בערוצים שלהם והתקשורת פה מנסה לייחס לו עוולות שונות בין היתר שכביכול אינו מקשה בהחזרת החטופים אחרי שפעם אחר פעם ברור שמדובר בסירוב הצד השני לעיסקה ,אותה תקשורת שים לב מחבקת פחות מ10 משפחות שיקיריהם חטופים בעלי עמדות שמתיישרות עם המסרים שלהם וכמעט לא שומעים משפחות שחושבות אחרת(שומעים אותם בגופי תקשורת שמזוהים עם הימין)באחת הפעמים השבוע אחד מאותם 10 שיבח באופן פלא את פעולת רהמ בשיחרור החטופים ומייד תוך מס' דקות ביקר את תיפקודו פתאום..סלוגן שהפך לקאלט בכל שאר גופי התקשורת שנגד הימין ורהמ.
   המתנגדים שלו באופוזיציה שכביכול מובילים עליו בסקרים של ערוצי השמאל בעלי יכולות נמוכות ומפחיד היה לדמיין מה היה אילו הם היו כעת בשלטון,אחד התרחישים שחרור אלפי מחבלים,נסיגת כוחות,ויתור על שטחים שלנו,הכרזה על מדינה פלסטינית,כניעה לתכתיבי האום,אי כניסה לרפיח,ניצחון לחמאס,מוטיבציה אדירה לאויבים שלנו לפעול באותו דרך יעילה מבחינתם של 7/10 ועוד ועוד.
   וכל זה ראש ממשלה שנחשב הכי מתון בממשלה ושהדמוגרפיה מצביעה שבדור הבא יהיו בממשלה כנראה 30 בן גבירים וסמוטריצים ו30 איימנים ואחמד טיבים.

  • גברת ציפורה.
   על ראש הממשלה הנוכחי אפשר להגיד הרבה דברים אבל שהוא…"עם תפישות ליברליות"??? לאיש יש תפישת עולם אחת ויחידה: להידבק לכסא בכל מחיר.
   אם עשרות אלפי פליטים ישראלים בארצם, חורבן עשרות ישובים יהודיים, מעל מאה בני ערובה בידי כנופיות רשע וחוסר יכולת להכריע את אותה כנופיה אחרי חודשים ארוכים של מלחמה נגדם, עם אחד מהצבאות החזקים בעולם. עם מלחמת התשה מביישת בצפון, תהום בתקציב, התחנפות למיעוט משיחי, חורבן מדיני שלא היה לישראל מעולם, פילוג בעם ושנאת אחים, הפיכת ישראל לדיקטטורה בפועל … וכל זה בלי להזכיר את הבזיון הבלתי נתפש של השביעי באוקטובר וזה שלפניו.
   אם אחרי כל זה את חושבת שהוא "ראש ממשלה בעל תפיסות מערביות ליברליות (שמינה שר משטרה עבריין וגזען, ושר אוצר פאשיסט)…ושהוא "הימין המתון בממשלה (אין כל קשר בינו לבין ימין)"… ואם אחרי כל זה את מאשימה את כל העולם ואשתו חוץ מאת 'הנדבק לכסא', הרי שאחת משתיים:
   או שאת חיה ביקום מקביל, או שאת עיוורת.
   אה…ואת העיקר שכחנו: האיש פחדן, מסית, שקרן פתולוגי, חסר בושה, כבוד עצמי וגבולות מוסריים.

 8. הציורים שנעשו בבינה מלאכותית יפים, צבעוניים ופראיים משקפים את המציאות הקודרת היומיומית בה אנו מצויים היום
  יוסי ברגר מספר סיפורים מוכשר סיפורו מסתיים בנימה אופטימית. מי יתן וכך יקרה!

 9. לפני שנה נשלחו 144 אלף צווים.
  12 אלף תורתו אמונתו
  10 אלף שרות אזרחי
  ——
  66 אלף לא התגייסו כלל.
  אז, הבעיה הגדולה היא ה 66 אלף

  • צודק…
   וזאת מבלי להזכיר את 90% מהערבים אזרחי המדינה שלא עושים צבא.

  • תבוא בטענות לבן גוריון
   הוא גרם לאתנן =התופעה בתמורה לזה שהם הצביעו נגד החוקה שעליה התחייב במגילת העצמאות

 10. נפלא .יוסי
  כל שם ודימוי הם בול.
  אמן שסופו של תהליך במציאות יגמר כמו באגדה שלך.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

עוגת סברינה של אינגליש קייק בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: אזהרת ליסטריה היצרן אינגליש קייק בע"מ קורא להחזרת המוצר: עוגת סברינה. בבדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות...

על דגי ״נסראללה״ שבקרקעית הים

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום מתחת למים שונה מקודמו. רשימת המינים הפולשים במימי ישראל ארוכה, אך ישנו דג אחד שהצליח למשוך...

מחיפה תצא בשורת הכתיבה • תחרות הכתיבה של ילדי ישראל

תעודת הוקרה ייחודית הוענקה לעיר חיפה על כמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל ב"תחרות הכתיבה של ילדי ישראל על שם ריקה ברקוביץ' ז"ל," תשפ"ד. יום רביעי...

היכל הספורט רוממה • הבית של הכדורסל בחיפה

היכל הספורט רוממה הוא היכל הספורט העירוני של חיפה, ביתו של הכדורסל החיפאי, השוכן בדרך פיק״א 69. היכל הספורט היכל הספורט הוקם כדי לארח תחרויות ספורט...

לקחת את הדברים בפרופורציה • על ויסות רגשי ומידתיות בתגובה

ויסות רגשי הוא מצב בו המערכת הרגשית מאוזנת ומתכווננת לפי מצבים. למעשה זהו מנגנון שמאפשר שליטה על הרגשות ועל התגובות, מונע תגובות אוטומטיות קיצוניות, מונע...