באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה

מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה וקטפו מדליות זהב וארד. באולימפיאדה האירופית לבנות במתמטיקה (EGMO – European Girls' Mathematical Olympiad), התקיימה השנה בגיאורגיה ולקחו בה חלק 204 משתתפות מ- 54 מדינות. מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 2016.

מנכ"ל משרד החינוך, מאיר שמעוני:

הישגי התחרות בתקופה מאתגרת זו בה אנו נמצאים כעת, מעידים על המשך הצמיחה וההצלחה של הדור הצעיר של המדינה, על חוסנה של מדינתנו ועל ההון האנושי האיכותי שבה. עלו והצליחו.

אולגה בסוב- מחיפה זכתה במדלית ארד

הנציגות של נבחרת ישראל במתמטיקה שהשתתפו באולימפיאדה נטע אילני- מרחובות, תלמידת כיתה י"א מבית הספר דה שליט ותלמידת תוכנית אלפא- זכתה במדלית זהב ודורגה במקום ה- 6 מכלל המשתתפות מרחבי העולם. אולגה בסוב- מחיפה, תלמידת כיתה י' מעירוני ג'- זכתה במדלית ארד.

התחרות התקיימה במהלך שני ימי בחינה, אשר בכל אחד מהם התלמידות נדרשו לפתור מבחן באורך 4.5 שעות, המורכב מ-3 שאלות ברמת קושי גבוהה בתחומי המתמטיקה האלמנטרית: אלגברה, קומבינטוריקה, גיאומטריה ותורת המספרים.

אולגה בסוב ונטע אילני (צילום: מרכז מדעני העתיד ומשרד החינוך)

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס, אלי פריד:

נטע ואולגה- שגרירות המצוינות של מדינת ישראל- הוכיחו יכולות יוצאות דופן והביאו כבוד והערכה למדינת ישראל ולערכים שהיא מייצגת. אני מברך על שיתוף הפעולה עם משרד החינוך והמוסדות האקדמיים ועל כך שחרף המציאות הקשה אנו מצליחים לאפשר השתתפות וייצוג של תלמידות ותלמידי ישראל בתחרויות בינלאומיות ברחבי העולם.
נטע אילני (צילום: מרכז מדעני העתיד ומשרד החינוך)

הכשרת נבחרות ישראל

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות. משלחת התלמידות שהשתתפה באולימפיאדה הוכשרה במכון ויצמן למדע בידי צוות מאמנים- המנהל האקדמי, פרופ' דמיטרי נוביקוב והמאמן הראשי, לב רדזיוילובסקי. את התלמידות ליוו ראש המשלחת, ד"ר דן כרמון, פרופסור מריה גורליק וירדן מודעי.

במשרד החינוך ובמרכז מדעני העתיד מציינים, כי בעוד זמן קצר יתקיימו המיונים לנבחרות ישראל במדעים שיתחרו בעונת האולימפיאדות בשנה הבאה- הנבחרות הבוגרות במתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב והנבחרת הצעירה. המיונים יתקיימו באופן מקוון וניתן להתעדכן במועדים ולהתנסות במבחנים לדוגמא. חפשו ברשת: נבחרות ישראל במדעים.

נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' אלון חן:

ברכות חמות לחברות נבחרת ישראל לאולימפיאדת המתמטיקה האירופית לנערות על היכולות המרשימות שהפגינו בתחרות. זה משמח לראות שעל אף מורכבות התקופה, שבוודאי הוסיפה אתגר על אלה שכבר קיימים בתחרות, הן הצליחו להגיע להישגים מכובדים כל כך. אנו במכון ויצמן למדע גאים לתמוך באימוני נבחרת ישראל במתמטיקה. ההשקעה והמחויבות של הצוותים ושל הנערות עצמן מעוררות השראה ומהוות דוגמא לנערות ולנערים ברחבי הארץ שהם דור העתיד של המדע בישראל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

  1. כבוד! כבוד!
    מתוך 204 משתתפות, 109 זכו למדליות למינהם ועוד כמה עשרות זכו לציון לשבח
    אבל זה לא מפחית מההשג של הבנות שלנו (כל המשלחות היו 4 נציגות לכל מדינה, פרט לישראל 2, למה? תקציב) בארה"ב, אוסטרליה וקנדה שמות המשפחה של הזוכות היו עם ריח "אסיאתי" מעניין למה?

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה של חברת אקולאב – קריאה להחזרה

חברת אקולאב ע.מ 309938322 קוראת להחזרת מוצר: סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה. בעקבות פעולת פיקוח שביצע שירות המזון מחוז מרכז נמצא כי המוצרים...

הברק הירוק חזר: ברק בכר חתם לשנתיים בחיפה!

מאמן מכבי חיפה לשעבר ברק בכר חתם ביום רביעי, 29/5/2024 רישמית כמאמן הקבוצה לשנתיים הבאות הקרובות, זאת לאחר שסיכם עם נשיא המועדון, יעקב (יענקל'ה)...

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...