פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

שוק תלפיות בחיפה: שיפוצים היו, טקס חנוכה היה, אבל בינתיים דבר לא השתנה

(חי פה) – סוחרי בניין שוק תלפיות היו אמורים לעבור לקומה המשופצת כבר בתחילת פברואר, אך עדיין נמצאים בקומה 1- הישנה והמוזנחת. לקוחות שמגיעים לא מפסיקים לשאול על המעבר. "ישנן בעיות עם הקבלנים", סיפר השומר שישב בפתח הקומה המשופצת והסגורה.

קיר חיצוני מתפורר - המבנה המרכזי של שוק תלפיות - מרץ 2024 - חיפה (צילום: ירון כרמי)
קיר חיצוני מתפורר – המבנה המרכזי של שוק תלפיות – מרץ 2024 – חיפה (צילום: ירון כרמי)

"עוברים וממשיכים בשיפוצים"

לפני כחודש וחצי, ב-1 בפברואר, הופצה, כזכור, הודעה מטעם עיריית חיפה, המבשרת בגאווה כי קומת הכניסה של בניין השוק שופצה (סיום השלב הראשון בפרויקט). בהודעה, שהופצה לציבור החיפאי בשלל פלטפורמות – רשתות חברתיות, וואטצאפ, תקשורת וכן באתר העירייה, צוין בנוסף כי הסוחרים יוכלו להתחיל את המעבר אל הקומה המשופצת בתוך ימים אחדים (כלומר ב-4-5/2/24). זאת ועוד, מיד עם המעבר, כך נכתב, יחל גם שיפוץ קומתו התחתונה של השוק (מינוס 1).

בניין שוק תלפיות (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

וכמו שאומרים – יצאנו לבדוק

בבדיקה שערכנו בשבוע לאחר מכן, ביום 11/2/24, גילינו כי הסוחרים עודם נמצאים עם דוכניהם במקומם הרגיל, אף סוחר לא עבר אל הקומה המשופצת והיא עומדת ריקה. בסיור שערכנו אז, סיפרו לנו הסוחרים כי קיימת בעיה בתשתית במקום וכי הם ממתינים בקוצר רוח שיוכלו לבצע את המעבר המיוחל.

במהלך חודש פברואר ביצענו שתי בדיקות נוספות במקום, ולהפתעתנו נוכחנו לגלות כי המצב נותר כשהיה. באחת הפעמים נתקלנו בעובדים שהיו בקומה המשופצת, ובפעם אחרת היתה הקומה סגורה.

מבנה מסוכן

המבנה עצמו סגור ומסוגר בדלתות פלדה ואין כניסה. מבט מהיר על המעטתפ החיצונית של הבניין מגלה כי מדובר בכלל במבנה מסוכן. הקירות החיצוניים עדיין עטופים ברשתות המיועדות להגן על העוברים והשבים מפני נשירת טיח כבד ומסוכן.

מבנה מסוכן - המעטפת החיצונית מתפוררת - המבנה המרכזי של שוק תלפיות - מרץ 2024 - חיפה (צילום: ירון כרמי)
מבנה מסוכן ורשתות הלוכדות את הטיח הנושר – המעטפת החיצונית מתפוררת – המבנה המרכזי של שוק תלפיות – מרץ 2024 – חיפה (צילום: ירון כרמי)
הקירות החיצוניים מתפוררים - המבנה המרכזי של שוק תלפיות - מרץ 2024 - חיפה (צילום: ירון כרמי)
הקירות החיצוניים מתפוררים – המבנה המרכזי של שוק תלפיות – מרץ 2024 – חיפה (צילום: ירון כרמי)

קליש כבר הודיעה על חנוכת המבנה – שבוע לפני הבחירות

אם לא די בכך, ביום 21/3/24, שבוע לפני הבחירות המקומיות, נתקלנו בפוסט באחד מעמודי הפייסבוק, בו נכתב: "בניין שוק תלפיות נחנך היום. לאחר עשרות שנים שבניין השוק הוזנח הגיעו סוחרי השוק להרמת כוסית לרגל מעברם לקומת הכניסה של הבניין, המעבר הינו זמני (כשנה אחת) למטרת שיפוץ קומת המסחר התחתונה – מינוס 1 והתאמה מלאה לצרכיהם. עם תום השיפוץ יחזרו הסוחרים לקומת השוק המשותפת וימשיך שיפוץ יתר המבנה. במעמד זה נכחו ראש העיר עינת קליש רותם ויו"ר ועד השוק שבי סלמן". כמובן לפוסט צורפו תמונות של ראש העיר עם מספר אנשים.

בניין שוק תלפיות (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

השבוע שוב יצאנו אל השוק (יום שלישי 12/3/24), כדי לראות כיצד הוא מתנהל לאחר המעבר וטקס החנוכה החגיגי. מצאנו, ובכן, כי הקומה המשופצת סגורה ושומר יושב בכניסה אליה. בשיחה קצרה עמו, סיפר השומר כי ישנן בעיות עם הקבלנים וכי טרם הושלמו העבודות האחרונות במקום. לגבי הפתיחה, כך ניתן היה להסיק, היא עדיין לא נראית באופק. בסיור שערכנו בקומה הישנה שמענו רבים מהלקוחות השואלים ומתעניינים אצל הסוחרים, מתי צפוי המעבר לצאת כבר אל הפועל. בפי הסוחרים, מן הסתם, לא היתה תשובה.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

"השוק מוכן למעבר מזה כחודש. הודעה על כך נמסרה לסוחרים ולוועד שלהם ובוצעה חלוקה של הדוכנים והחנויות. העיכוב נובע מהצורך של הסוחרים להתארגן למעבר".


סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

18 תגובות

 1. איזה יאוש. וכמה עלה ה" שיפוץ" הזה? חמש שנים ורק קומה אחת שופצה? וגם היא נסגרה?

 2. אתם צריכים להבין….השוק האמיתי נמצא במסדרונות העיריה..ככה נראית העיר שלנו עם כל הקומבינות ונרמאויות….ואז נתנו עוד דרור לציפור…..לך תבין

 3. אילו שיפוצים? ועוד ב80 מיליון? בתל אביב לוקחים קבלן מומחה שיקום כמו שגראווי ותוך שנה וחצי הבנין נראה יותר טוב מחדש, עם כל האלמנטים המקוריים במקום כולל חלונות העץ והדוגמא של הריצוף עד הפנל האחרון בשירותים. וברבע מחיר. ע'ע בניינים בנחלת בנימין ובאחד העם בת'א. עד עכשיו אני לא מבין מה בדיוק עשו פה.

 4. זה מראה את ההתנהלות של קליש שהיתה ראשת העיר והשאירה אחריה אדמה חרוכה ועיר בתסבוכת אומרים מעז יצא מר טוב שעפה לביתה נקווה שיונה יהב ומועצת
  יחזירו את העיר לתהילתה הלוואי

 5. כל עוד אין תחבורה ציבורית נוחה למקום!! אנשים יצטרכו להגיע ברכב פרטי כל זאת כאשר החניה במקום מזעזעת, הגישה ממנה לשוק דורשת טיפוס במספר לא מבוטל של מדרגות
  למה אין מעליות?? למה הכניסה והיציאה לרכב פרטי מסובכת כל כך??
  כל הרעיון של שוק זה נוחות גישה נוחות הגעה כולל הקשר בין הקומות, שום שיפוץ לא יעזור אם הבעיות לעיל לא תפתרנה!

 6. בזבוז מטורף של כספי ציבור!
  אם המקום מוכן בבקשה לפנות את כולם תוך שבוע אחרת קנסות כניראה שזה לא המצב

 7. תראו איך נראה שוק מחנה יהודה המהמם בירושלים ואיך נראה שוק תלפיות העלוב בחיפה. הבדל שמים לארץ.

 8. 5 שנים מרחו בעיריית חיפה את שיפוץ הבניין, שהפך בנתיים לשיפוץ פנימי של קומה אחת, שגם הוא שיפוץ חלקי של התשתיות בה.
  באותו הזמן, בעיריית תל אביב הרסו את הדולפינריום, פינו את ההריסות ואת הסלעים בחוף, יצרו חוף רחצה חדש, בנו מרכז חדש לספורט ימי, חנכו את המרכז והחוף ויצרו טיילות אליו בפארק.
  רק שנבין איך נראית עירייה מתפקדת.
  עיריית חיפה נפלה במשך העשור האחרון למקום 31 מתוך 34 במדדי bdo coface, ליעילות ואיתנות עם אחוז גביית הארנונה הנמוך מבין הערים בארץ. יש אדם שגרם למחדלים והיום חזר לחייך בגיל 81 מלשכת ראש העיר. לחיפה נגרם אסון אחר אסון.

 9. כדאי שהעיריה תתמקד בשיפוץ הקומות העליונות והשכרת השטחים לבעלי מסעדות ועסקים ואת הבסטות להשאיר בזבל למטה עם הועד הדפוק שלהם.

 10. יכול להיות שקאליש הקלישאה כבר לא תשקר כל היום לאזרחים?
  וואלה!!
  הגיע הזמן.
  פחיות אשפה!
  👏

 11. מזכיר את טיילת חולדה בבת גלים. הושקעו בהקמת הטיילת עשרות מיליונים, הייתה פתיחה חגיגית, נאומים נישאו, היה כיבוד ואורחים אך מיד לאחר הפתיחה הטיילת נסגרה ננעלה וננטשה עד היום, ארבע שנים אחרי. זה יהיה גם גורלו של הביניין המשופץ בשוק תלפיות. מיליוני שקלים הושקעו בשיפוץ שנמשך קרוב לחמש שנים, הייתה פתיחה חגיגית ומתוקשרת שמיד אחריה הביניין נסגר וננעל. תודה לך עינת קליש רותם.

 12. יצאתם לראיין שומר שמה שהוא יודע זה " "ישנן בעיות עם הקבלנים" ומזה עשיתם כתבה?
  אילו בעיות, מי הקבלנים, איפה זה ואיפה תגובת העירייה שהכל מוכן והסוחרים הם אלה שצריכים עוד זמן להתארגן?
  עם איזה מסר להמשיך את היום שלנו?

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...