פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

הבחירות המקומיות 2024: הזוכים והמפסידים בקריות

(חי פה) – אומרים, שקשה מאוד לנצח ראש עיר מכהן. הבחירות לרשויות המקומיות בקריות ללא ספק מוכיחות זאת. חוץ מקרית מוצקין, שבה כמות המצביעים לראש העיר המכהן ולמועמד מולו כמעט זהה, בכל הערים רק העיר המכהן ימשיך לכהונה נוספת ללא הפתעות.

קרית ים – ראש העיר דוד אבן צור נבחר לקדנציה נוספת

דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים (עיריית ק. ים)

בקרית ים ראש העיר המכהן דוד אבן צור זכה ב-65.1% מהקולות ואילו אמיר ווסקז, שהתמודד מולו, זכה ב-34.9% מהקולות. הוא יתחיל את כהונתו השלישית.

"אני מודה לציבור בקריית ים ששב ובחר בי ובסיעתי להוביל את העיר", אמר היום אבן צור בתגובה לתוצאות, "תודה למאות הפעילים והפעילות, למשפחתי היקרה וכמובן לחברי סיעתי, סיעת "חי". אני מבקש לברך את משרד הפנים ואת עובדי העירייה על ניהול מערכת בחירות ללא הפרות סדר משמעותיות, אשר עברה בשלום גם בימים מורכבים אלו. היום כבר חוזרים לעבודה, אני מאחל הצלחה למועצה החדשה, ומצפה להוביל אותה להישגים ולשירות הציבורי הטוב ביותר עבור העיר קריית ים".

קרית ביאליק – ראש העיר אלי דוקורסקי ממשיך לכהונה נוספת

אלי דוקורסקי (צילום: ראובן קופיצינסקי)

ראש העיר המכהן אלי דוקורסקי היה המתמודד היחיד על ראשות עיריית קרית ביאליק, כך שהתוצאות היו ידועות מראש. 92.1% מהמצביעים תמכו בו ו-7.9 הצביעו נגדו. הוא מתחיל את הכהונה הרביעית שלו.

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי: "אני מודה לציבור על האמון המוחלט (92.2%) ומבטיח לתושבי קריית ביאליק להמשיך לשרת אותם במסירות ובאהבה. קריית ביאליק היא אהבת חיי".

קרית אתא – יעקב פרץ ממשיך לכהונה נוספת

ראש העיר קריית אתא יעקב פרץ (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

ראש העיר המכהן יעקב פרץ זכה ב-63.3% מקולות המצביעים ואילו הילה רובין שלם, שהתמודדה מולו, זכתה ב-36.7% מהקולות. פרץ מכהן כראש עיר משנת 1998 והוא מתחיל עכשיו את כהונתו השישית.

ראש העיר קרית אתא יעקב פרץ: ״אני מודה לתושבי קרית אתא על האמון בי. יש לנו תוכניות ומשימות רבות לביצוע. אנחנו נמשיך להוביל את העיר קרית אתא וכל חברי מועצת העיר מוזמנים להיות שותפים לעשייה בעיר ולהמשך פיתוחה ושגשוגה".

קרית מוצקין – תיקו בין שני המועמדים

חיים צורי (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)
חיים צורי (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)

הבחירות המותחות ביותר היו ללא ספק בקרית מוצקין. משרד הפנים עדיין לא פרסם את התוצאות הרשמיות, אך המועמדים עקבו אחרי ספירת הקולות והתוצאות הן כ-50% לראש העיר המושעה חיים צורי וגם למועמד שהתמודד מולו ציקי (צבי) אבישר. ההפרש בין השניים הוא מיזערי ולכן רק כשיוודאו התוצאות הסופיות יהיה אפשר לדעת מי הוא ראש העיר הבא של קריית מוצקין.

ראש העיר חיים צורי מסר לחי פה כי הוא יגיב רק לאחר שיתקבלו התוצאות הסופיות. פנינו לציקי אבישר לצורך קבלת תגובה, אבל הוא לא מסר את תגובתו. כשתגובתו תתקבל היא תצורף לכתבה.

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. בהצלחה לכולם גם למסידים וגם לזוכים
  זה מחיר הדמוקרטיה הישראלית.

 2. אין כותבים, כשיוודאו התוצאות הסופיות…
  כי אם, כשיוודעו התוצאות הסופיות…

 3. שמע, רק היית צריך לכתוב מאיזו מפלגה אתה, וכל יתר הכתבה שלך מיותרת. ניתוח בשני גרוש.

 4. שמעו הילה שלם היתה צריכה לנצח. הרי הרבה ממצביעי ש"ס בחרו כנראה להצביע לה והעלו אותה מעלה אחרי ששנים הם בקושי מקבלים משהו. אבל כנראה הכתבה של בועז עשתה כנפיים וזה הרחיק מתלבטים.

 5. תוצאות הבחירות בקריות היו צפויות מראש, למעט בקרית מוצקין. הקריות, שקמו כאנטי-תזה לחיפה האדומה, הפכו לכחולות בוהקות במפה הפוליטית. אם בחיפה הצביעו מר"צ ועבודה, בקריות הצביעו ליכוד ומפד"ל.
  הגבול שורטט גם בין קרית שמואל, מעוז דתי לאומי, לבין קרית חיים, מעוז שיכוני פועלים וההסתדרות.
  הקריות, אליהן זרמו עליות תמיד – עקב הסמיכות לתעסוקה במפעלים והדיור הזול, הפכו לנייר לקמוס אמיתי המשקף את הלך הרוח בכלל הארץ וכפי שניתן לראות התוצאות גם משקפות היטב את המישור הלאומי. הליכוד חזק בשלטון, ולא יעזרו כל המפגינים וכל מאות עמותות השמאל המייצרות תעמולה ברשתות החברתיות ובסגירת צמתים. העם בוחר ימין, ועל רקע המלחמה בעזה, הימין רק מתחזק במעוזיו הקבועים.
  גם בחיפה שמר הליכוד על כוחו, ודאי על רקע ההתרסקות של קליש שהייתה מזוהה עם העבודה ומרצ, שהתגלגלו כגוויה בתחפושת חדשה בשם 'רוב העיר'. ההתרסקות של יואב רמתי – היא על רקע אישי ולא על רקע חבירתו לבן גביר, כך טוענים בקרית שמואל. פשוט לא אהבו את האיש והפילוג של הקול הדתי שיצר. והוא שילם על כך.
  ראשי הערים בקריות כה פופולריים עד שמתקשים לרוץ מולם, כי מובן לכל שייבחרו שוב. בין אם זה חוסר היכולת של אופוזיציות להתגבש בערים קטנות ועיריות בהן קיימת סימביוזה חזקה בין נאמנות לראש העיר והעסקה בתפקיד בכיר באותה עירייה, או בין אם זה על רקע החיבור הטוב לממשלות הליכוד שמזרים תקציבים לפיתוח – נראה שלתושבי הקריות לא היו כוונות לזעזע את הסירה, וקרית מוצקין הייתה יוצאת דופן על רקע אופוזיציונר חזק והשעיית ראש העיר בחקירה.
  לא ברור אם קרית מוצקין מסמנת איה שינוי כיוון שייראה בשנים הקרובות. אבישר אידאולוגית לא חבר לאף מפלגה, ולא בטוח שבחירה בו לא תייצג רק מיאוס אישי מצורי, יותר מאשר שינוי אידיאולוגי ופוליטי כלשהו בקריות.
  גם הילה שלם, מועמדת יש עתיד בקרית אתא (עם ובלי שיוך גלוי אליהם) היא לא שינוי פוליטי, אלא רק האופוזיציה הפעילה היחידה לראש העיר החזק. מי שלא רצה אותו, הצביע לה גם אם ידע על שיוכה ליש עתיד ולנסיון שלהם לראות בהישג שלה כהישג פוליטי בקרית אתא. זהו נסיון סרק, שמוכח בתוצאות הבחירות הארציות שוב ושוב. המישור המקומי והמישור הארצי מנותקים עבור הבוחרים, כפי שגם הוכיחו בחיפה בין גנץ לאביהו האן. הפופולריות של ענץ, עליה מדווחים סקרי בחירות לראשות הממשלה, כלל לא סייעה במאום להאן, אפילו בחיפה ה"אדומה".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי, עם ביתו שני ומספר חברים, להפלגה מול החוף השקט בחיפה. לפתע ראו השייטים להקה של...

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם ה-19: מעל 170 אתרי מורשת, מוזיאונים, סיורים מודרכים ברחבי הארץ ועסקי תיירות מהדרום ייפתחו בחינם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....