פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24...

עיר בריאה – תוכנית האן לקידום הספורט בחיפה


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

אני אוהב לבצע פעילות גופנית בזמני הפנוי, ועסקתי בפעילויות ספורטיביות שונות. התחלתי בכדורגל, עברתי לכדורעף עד שנפצעתי, ולבסוף עברתי לטניס ולרכיבה על אופניים. תמיד מצאתי מקום לספורט בחיי, וחשוב לי לתת מקום לספורט גם בחיים של שאר תושבי חיפה.

לצערי, בעשרים השנה האחרונות, הנהגות העיר השונות דחקו את נושא הספורט הצידה, לא מצאו לו את התקצוב הראוי וטענו שבגלל שאנחנו 'עיר שנמצאת על הר' אנחנו לא יכולים לעשות ענפי ספורט שונים. הראייה הצרה הזו גם בתחום הספורט היא זו שהובילה לאופן שבו העיר נראית כיום. כשאני אבחר לראשות העיר, והירוקים כחול-לבן יבחרו למועצה, אעשה רפורמה לתחום הספורט, ואשלב אותה בחיים היומיומיים של כולנו.

אביהו האן (צילום: אלבום אישי)
אביהו האן (צילום: אלבום אישי)

אירועי ספורט וקידום תרבות וכלכלה עירונית

באמצעות הספורט ניתן להביא תושבים חדשים לחיפה, ולשמר את הצעירים בעיר. בכוונתי להחזיר את מירוץ חיפה, את מירוץ המדרגות ואת מירוץ הלילה במתווה שונה וחדשני, ולקיימם בחלק המישורי של חיפה. המירוץ יכלול מקצים שונים לפי מרחקים ודרגות קושי. במקום שהחיפאים ילכו לתל אביב, לירושלים או לערים אחרות כדי להשתתף במרוצים, סוף סוף יהיה להם פתרון שקרוב לבית.

אקדם פעילויות ספורט המוניות, מירוצי 10 ק"מ, חצי מרתון ומרתון ואהפוך את חיפה למעצמת ספורט להמונים. בסמוך למתחמי הריצה נקים בימות מוזיקה, בהם יופיעו אמנים חיפאיים ותקליטנים שיעודדו את הרצים לאורך מסלולי הריצה, וינעימו את זמנם של הצופים מהצד.

בנוסף לכך נקים מתחם ייעודי עם דוכני מכר של בעלי עסקים חיפאים – מזון, בגדים, ומוצרים שונים, כדי לתמוך בעסקים הקטנים של העיר, וכן נקים מתחמים ייעודיים בהם יועברו הרצאות על אורח חיים ספורטיבי ובריא מפי תזונאים, מאמני כושר ומאמני ספורט שונים. העלות הכספית של המרוצים נמוכה – השטח כבר קיים, ובאמצעות דמי השתתפות סימליים נוכל להחזיר את ההשקעה.

אביהו האן (צילום: אלבום אישי)
אביהו האן (צילום: אלבום אישי)

חינוך לספורט – חשיפת הילדים לתחומי ספורט שונים בבתי הספר היסודיים

ילדים רבים לא נחשפים לספורט. בכוונתי להקים תוכנית, בה מדריכים בתחומי ספורט שונים יגיעו אל בתי הספר היסודיים על מנת לחשוף את הילדים לתחומי הספורט השונים. לאחר החשיפה, יוכלו הילדים לבחור לעסוק בתחומי ספורט שונים ומגוונים לפי מה שהם אהבו יותר. החשיפה הזו תסייע לילדים לשמור על בריאותם, ותחנך אותם לעשות ספורט מגיל צעיר.

חיזוק מנהלת הספורט בעיר, באמצעות נציג הירוקים כחול-לבן טניסאי העבר שחר פרקיס
שחר פרקיס, מועמד למועצת העיר מטעם סיעת הירוקים של חיפה כחול לבן. שחר מבכירי טניסאי ישראל בכל הזמנים, ודורג בשיאו במקום ה-53 בעולם. שחר ניהל את מרכז הטניס בחיפה, היה מנכ"ל איגוד הטניס, ניהל את מועדון הספורט בשכונת דניה ואת מרכז שיקום וספורט של עמותת איל"ן בקריית חיים.

שחר הצטרף לירוקים כחול לבן, ויחד נחזק את מנהלת הספורט בעיר, ונקדם פרויקטים חדשניים בתחום הספורט בעיר.

שחר פרקיס (צילום: אלבום אישי)
שחר פרקיס (צילום: אלבום אישי)
אביהו האן (צילום: אלבום אישי)
אביהו האן ושחר פרקיס (צילום: אלבום אישי)

ספורט נגיש לכולם – מגרשים קהילתיים בשכונות השונות

בעשרים השנה האחרונות, ראשי הערים השונים של חיפה הזניחו את מגרשי הספורט השכונתיים, לא תחזקו אותם באופן שותף, ולא הקימו מגרשי ספורט נוספים כלל באופן התואם לגידול של האוכלוסייה בעיר. בכוונתי להקים מגרשי כדורסל, כדורגל וטניס נוספים בשכונות הקיימות.

בנוסף, צריך לעגן בתוכנית המתאר העירונית קביעה לפיה יחד עם הקמה של שכונות חדשות יש לבנות גם מגרשי ספורט חדשים, לפי כמות הנפשות שצפויות להתאכלס באותו האזור.

מסלולי אופניים – ספורט נגיש לכלל תושבי חיפה

לאורך הקדנציות האחרונות של הירוקים במועצה, קידמנו הקמה של מסלולים חדשים לרכיבה על אופניים בעיר. הקמת מסלולים מסייעת לשמור על בטיחות רוכבי האופניים, וגם מעודדת את התושבים השונים לצאת ולרכב על אופניים בסמוך לבתיהם. בחודש ינואר 2020 אישרה מועצת עיריית חיפה תכנית אב רחבת היקף לפיתוח שבילי אופניים בחיפה. מאז, קליש לא קידמה שום היבט בתוכנית, חרף בקשות ותזכורות רבות שלי ושל סיעת הירוקים של חיפה – כחול לבן. לאחר שאבחר לראשות העיר אוכל להמשיך ולקדם את התוכניות שכוללות מסלולי אופניים ברחבי העיר, אקים פורום מומחים בתחומי רכיבת האופניים כדי ליישם תכניות מקצועיות בתחום זה.

ספורט ימי – חיפה עיר עם חופי ים

הספורט הימי מהווה מרכיב חשוב בפעילויות הספורטיביות של חיפה. אירועי שחיה להמונים, שחיה תחרותית, תחרויות שייט בתחומים שונים יעלו את חיפה על מפת הספורט הימי. אקדם תחום זה בכל המישורים.

ב27.02.2024 לתושבי חיפה יש הזדמנות להכריע על עתיד הספורט בעיר. אני מבקש מכם לתת לי את הכוח להוביל את הרפורמה בספורט העירוני, ואת היכולת להמשיך לקדם את ההצעות שהצעתי בשנים האחרונות. כדי שנוכל לעשות את זה, מצביעים לאביהו האן המועמד לראשות העיר חיפה, ולירוקים של חיפה – כחול לבן למועצת העיר.

הירוקים כחול לבן
הירוקים כחול לבן
הירוקים כחול לבן - תנועה בראשות אביהו האן לראשות העיר

כתבות קשורות לנושא זה

9 תגובות

 1. לכל המלעיזים במי תבחרו בקליש או יהב שהחריבו את העיר? תנו למישהו חדש צ'אנס אז מה עם הוא מזוהה עם גנץ? כנראה אתם ליכודניקים טיפשים

 2. ירוקים מאד אפורים. דגרו במועצה 20 שנה עשיתם עלינו מספיק סיבובים. ועכשיו גם פוליטיקה לגנץ ?
  בשביל שתיכנס לכנסת איתו בבחירות הבאות ותברח כמו לזימי.
  כל הרכס מלא מפגעים אתם מספרים שאתם מייצגים שכונות ואז 5 שנים לא שומעים ממכם
  איכות סביבה? מי שקידמה את זה הייתה שרית גולן בכלל.
  מה לכתוב מכתבים ולהצטלם לפני הבחירות כאילו עושים משהו? תודה לא תודה.

 3. אני שקלתי לבחור בו כי לי בתור אימא לילדים חשוב הנושא של איכות הסביבה, אוויר נקי, מגרשי ספורט ומסלולי אופניים לילדים, ואני חושבת שזה חשוב להרבה דתיים בחיפה יותר מנושא של ימין לשמאל כי אלו החיים ובריאות שלנו, אז חבל שהוא יצא נגדינו בפוליטיקה זולה.

 4. אגב אביהו כתב כאן "ירוק בלב" ובצדק אם היית רוצה בטובת חיפה ולא בג'וב אישי היית מתאחד עם רשימות נוספות אחרות ורצים ביחד במקום כל הפלגנות הזאת וכל אחד עם חבריו ברשימה נפרדת.
  זה מאד מאכזב: גם ערבבת פוליטיקה של "כחול לבן" עם שר הבטחון שהביא לנו את אסון 7.10
  וגם לא השכלתם לאחד כוחות לרשימות בלי עסקנים זוטרים וחברים של.

 5. יש אגפים מסודרים לכך בעירייה אין צורך בעסקן שהבאת שאין לו ידע בניהול מקצועי של ענפי ספורט
  אלוף טניס או לא, זה לא קשור לניהול מקצועי של ארועי ספורט שזה ענף שנלמד בעולם בפקולטות לניהול
  הגיע הזמן להתמקצעות בניהול ספורט כענף כלכלי ולא כסידורי עבודה לחברים שלך.
  ועוד יותר מביך שכמה מהדברים שכתבת הם העתקה ממסך של גולדפיש חברת ההפקה של דודי נישליס שניהלה ארועי ספורט בתקופת יהב אז אולי מוטב לתת להם את הקרדיט שמגיע כי הם כבר עשו את זה בחיפה בקדנציה של יהב, שדווקא אפשר לומר מילה טובה עליו שקידם ארועי ספורט כמו חצי מרתון ומרוץ המדרגות. בשביל זה לא צריך עסקני טניס.

 6. הנה הגיעו הבחירות ואיתן ההצהרות הבומבסטיות מלוות בתצלומים שאולי ישכנעו את התמימים חסרי הדעה אבל חלאס עם ״העבודה בעיניים״….
  עוד עסקן שרוצה את השררה והכוח.
  אביהו האן היקר מה עשית עד כה עבור העיר ותושביה ? רכבת על אופניים או צללת ?

 7. באבא גנוש המצע שלך יכול להיות מצע משלים נהדר אבל העיר הזו צריכה החיאה ולא פלסטר. הרחבת ועידוד התעסוקה, הפחתת ארנונה, חיזוק החינוך, יעול השרותים הציבוריים לאזרח, שיקוע הרכבת ויצירת רצף אורבאני לים …. בקיצור לא חסר ורק חבל שאין לי זמן וכסף לרוץ לרשות העיר והאמת גם אני וגם אתה לא מתאימים כי אנחנו לא נוכלים ו לא נדע להסתדר עם השלטון המרכזי. וראשי העיר היוצאים ניתקו את העיר מחבל הטבור של הזרמת הכסף מהששלטון המרכזי. סגירת יפה נוף הייתה אחת מנקודות החולשה שהספיקה באחת זרימה של מיליארד ומעלה ש"ח לחידוש התשתיות בכרמל, חידוש תשתיות שיכול היה להביא לפריחה נדל"נית. העיקר יש לנו רכבל ואת הרכבת התחתית הראשונה בארץ.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון (12.4.2024) בשעות הבוקר במחנה המעפילים בעתלית: עשרות ממעפילי הספינה 'אקסודוס' ובני משפחותיהם התכנסו לקראת חג...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24 כנגד גבר בן 64 אשר שדד בנק בפרדס חנה וגנב 10,000 שקלים. מהמשטרה נמסר לחי פה...