באנר גורדון 230524

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

שכנה | סיפור קצר | אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

צפו בשידור הישיר ◄ דיבייט בחירות: עימות בין המועמדים לרשות העיר באוניברסיטת חיפה (20.2.24)

אלו הבחירות החשובות ביותר של חיפה: מתיחות גדולה בגבול הצפון מאיימת על העיר, רוח הרפורמה/הפיכה משפטית תזכה בפעם הראשונה בתמיכה או דחייה רשמית של הציבור שקולו יישמע בבחירות דמוקרטיות, וסוגיית חזירי הבר שעדיין מטרידה את תושבי/ות חיפה יותר מכל נושא אחר כפי שעולה מסקר מעודכן שלי, טרם נפתרה. למועמד או למועמדת שיבחרו לעמוד בראש העיר חיפה תהיה השפעה דרמטית על החיים בעיר ובצפון.

צפו בדיבייט כאן:

דיבייט בחירות – אוניברסיטת חיפהתושבי/ות חיפה זכאים לבחור את המנהיג המקומי שלהם בחמש השנים הקרובות כשיש ברשותם את כל המידע הדרוש להכרעה. לכן, חשוב שכל המועמדים יתייצבו מול הציבור ויציגו את היכולות, הביצועים והתכניות שלהם, וחשוב שכל חיפאי וחיפאית יצפו בעימות בין המועמדים שנקיים באוניברסיטה ב-20.2, 19:30 באולם הכט ושידור לייב ברשתות.

אני אנחה את הדיבייט ואתמקד בכל הנושאים הבוערים ביותר לציבור בחיפה – גם המועמדים יציגו שאלות נוקבות זה לזה וגם הקהל יוזמן להציג שאלות. כל המועמדים והמועמדות יקבלו את ההזדמנות להציג מדיניות סדורה ולהוכיח שהם מסוגלים להתמודד עם ביקורת וציפיות גבוהות. העימות הוא יישום של דמוקרטיה מקומית – בלי מסננים, זו הזדמנות פז של המועמדים והציבור לגלות אחריות אזרחית.


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

הדיסוננס בישראל

בישראל, מתקיים דיסוננס ממשלי. מעמד השלטון המקומי אינו מבוסס מספיק, אבל בפועל יש לו השפעה גדולה על כל אורחות החיים ואף על חיי אדם. פעמים רבות השלטון המרכזי לא מתמחה, נמנע או לא מסוגל להתמודד עם אתגרים, משברים לאומיים וסוגיות שנויות במחלקות. או אז, התושבים דורשים פתרונות מהרשות המקומית שמתמודדת עם אתגרים אלו. למשל, יחסי דת-מדינה ותחבורה ציבורית בשבת.

יותר מכך, ראינו באופן חריף במשבר הקורונה כיצד רשויות מקומיות רבות התמודדו באופן מרשים עם מבודדים, התקהלויות ועידוד חיסונים. ראינו קמפיינים מקומיים שעוסקים במרחב הציבורי, במידה שבה ראוי שהוא יהיה ליברלי ובאופי השבת המקומית, ולצערינו, לאחרונה, מלחמת חרבות ברזל ואלפי מפונים הביאו רשויות מקומיות רבות לפעול במצבי חירום, לטפל במפונים.

רשויות מקומיות הן שונות האחת מהשנייה אבל לראש הרשות המקומית, בוודאי בעיר גדולה כמו חיפה, יש את הכלים, הסמכויות והמשאבים לטפל באתגרים מקומיים ואזוריים. דווקא חוסר התפקוד של חלק ממשרדי הממשלה וחולשתו של המנהל הציבורי בחודשים האחרונים מדגישים את חשיבותו של ראש הרשות המקומית, הרשימות, הקואליציה ומועצת הרשות המקומית בכללותה.

חיפאי בלב ואוהב את חיפה

נולדתי בחיפה, גדלתי בחיפה, אני עובד באוניברסיטת חיפה וחוקר את חיפה. אני חוקר את עמדות התושבים/ות כלפי העירייה, המנהיגות והשירותים המקומיים, ובשנים האחרונות גם את השפעת חזירי-הבר על העירוניות, המשבר הסביבתי והפוליטיקה המקומית.

על כל מה שקראתם/ן פה ועל נושאים חשובים נוספים אני אשאל את המועמדים/ות בעימות והם ישאלו שאלו האחד את השני. אני אשאיר גם זמן לשאלות מהקהל. בפורמט המסורתי של דיבייט בו מתחרים המועמדים קשה לתת תשובות מתחמקות ועטופות בליטושים של יח"צ. המועמדים והמועמדות על הבמה, יציגו את העמדות, החזון והתכניות שלהם. בואו סקרנים ועם שאלות.

היום אנחנו יודעים יותר מתמיד עד כמה חשוב השלטון המקומי לעתיד של כל אחד ואחת מכן/ם. פרופ' איתי בארי, ראש המחלקה למנהל ומידיניות ציבורית, ביה"ס למדעי המדינה, מנחה העימות המסורתי של אוניברסיטת חיפה בין המועמדים ומועמדות לרשות עיריית חיפה

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

8 תגובות

 1. בדיבייט התחדד ההבדל . דוד עציוני ליגה אחת מעל כולם..
  מנהיג אמיתי , מבריק בולט בפער מעל היתר שנראו חלקם לצערי כמו תגרנים בשוק.

 2. ממי שהגיע לפענל היחידות שמדברות לנניין בלי סיסמאות זה שרית גולן וקליש. היתר באו עם טקסטים מוכנים ואין להם שום נסיון רלוונטי לניהול העירייה. שרית גולן יחד עם יעקב בורובסקי וסופי נקש זה הצוות היחיד שהיה יכול להוביל שינוי רציני בעירייה.
  כל היתר אפרוריים ויישמרו על מנגנון מסויד רק יוסיפו עוד קומבינות קבלנים כמו יהב שובר ועציוני שמחוברים לקבלנים דורסניים.
  היתר קיריל אביהו וגטאס חיוורים באו רק לתת נאום למגזר שלהם ועוסקים בפוליטיקה ולא טובת העיר.

 3. בטוח שגם בורובסקי ויהב ממשיכים לזלזל בציבור ולא באים להציג את משנתם😡😡רק אביהו האן והירוקים יצעידו את העיר למקום הראוי לה.

 4. עציוני מוכיח שהוא הכי לא ראוי להיות ראש עיר!!!בלי כריזמה, מוכר את העיר לקבלנים/יזמים ולדתיים!!! אבוי לנו באם יבחר החכה לנו העיר היפה והליבראלית!!!!

 5. אין ספק שבורובסקי הכי מתאים לניהול עיריית חיפה.
  בסוף הבחירות לראש העיר זה בחירות למנהל לעיריית חיפה.
  ואנחנו יודעים שיש מנהל קשיש שכשל 15 שנה והעיר צעדה אחורה והגרעון התנפח בצורה מפחידה
  אז לא מביאים מנהל כושל חזרה למפעל בצרות. מביאים מנהל מנוסה חדש שיחלץ מהפשיעה והקפאון.
  לכן ברור שבורובסקי הוא האופציה הטובה ביותר
  אי אפשר להשאיר את חיפה לא בידי מי שכשלו ולא בידי עסקנים שגם כשהיה להם רוב במועצה נגד קליש – הם היו 20 מול קליש שהייתה עם 9 – 4 שנים הם פחדו לא לאשר תקציב שלה ונתנו לה יד חופשית לקפאון מתמשך ונזק מתמשך. על זה לאף אחד מהם אפילו לא מגיע להיות במועצה כחבר מועצה.

 6. תישאלי בבקשה את האן, גולן ושלום למה הם לא הסכימו על מועמד אחד מוסכם שירוץ על הנושא החילוני

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 30/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, חמישי 30/5/24 יתקיים בשעות הצהרים בשטח מכון דוד בקריות ניסוי מתוכנן...

ריצה נכונה – הדרך להחלמה מהירה מפציעת ריצה ומניעת פציעות נוספות

לרגל שבוע הספורט הישראלי החל השבוע 26-31/5, ד"ר אייל גנסין, מומחה בכירורגיה אורתופדית, מומחה לפגיעות ברך ופציעות ספורט בכללית מחוז חיפה וגליל מערב ורופא...

נגעת נסעת – מהרגע שלקחת את השאכטה • היום העולמי ללא עישון

סלחנות וחמלה לצד התמודדות יום יומית. לרגל היום העולמי ללא עישון, מדריך מיוחד המסביר כיצד ניתן להימנע מהדחף לסיגריה, בפרט בתקופות מאתגרות, ולדבוק בתהליך...

הפתעה מרגשת: לידה לא צפויה במרכז רפואי זבולון של כללית

אישה הריונית שהגיעה לבדיקה שגרתית במרכז בריאות האישה בזבולון יצאה מהמרכז עם תינוקת טרייה בידיה.אילנית ביטון, מנהלת צוות האחיות החדשה במרכז בריאות האישה במרכז...