סא"ל נתנאל (נתי) אלקובי נפל בקרב בעזה • הלוויה היום בשעה 13:00

(חי פה) – סא״ל (מיל׳) נתנאל יעקב אלקובי (Netanel Yaacov Elkouby), בן 36, מחיפה, מפקד גדוד 630, חטיבה דרומית, נפל בקרב בדרום רצועת עזה. הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים.
בתוך כך, יש לציין כי סא"ל נתנאל אלקובי ז"ל הועלה לדרגת סגן אלוף במהלכה של מלחמת "חרבות ברזל" שהחלה באותה שבת שחורה ב-7.10.2023.

הלווייתו של נתנאל ז"ל תתקיים ביום שלישי, 13/2/2024, בשעה 13:00, בבית העלמין הצבאי בחיפה. נתנאל יטמן לצידו של גיבור ישראל נוסף, החייל עדי אלדור ז"ל מחיפה, שנטמן רק אתמול, ב', 12/2/24, בבית העלמין הצבאי בחיפה.

אלקובי, נשוי לשרית ואב לחמישה ילדים, עובד כשף. בשנת 2019 נבחר אלקובי להיות מצטיין הרמטכ"ל, כשהיה בתפקיד סרן במיל'. אז סיפר כי התגייס בשנת 2006 לחטיבת גבעתי, שם עבר מספר תפקידים עד תפקיד סמ"פ בגדוד. במסגרת שירותו הוביל מחלקה של לוחמים במבצע עפרת יצוקה, ואמר: "שם הרגשתי שאני תורם ומגן על המדינה שלי".

עם השנים התקדם נתנאל בשרשרת הפיקוד ובמסגרת שירות המילואים שירת כמפקד פלוגה בגדוד 630, אשר נותן מענה לכל צרכי החטיבה בשגרה ובחירום ומתמקד בעבודת ההגנה על יישובי העוטף.

בראיון לעיתונות, כשנשאל מדוע לדעתו קיבל את אות ההצטיינות השיב: "אני מאמין שזה בגלל שאני מגיע להרבה ימי מילואים, הצלחתי בתור מ"פ להביא את הפלוגה שלי להישגים גבוהים בגדוד ובחטיבה". בעת האחרונה התקדם נתנאל לתפקיד מג"ד 630 והוביל את הגדוד שלו בלחימה בעזה, שם נפל בקרב.

לפני כשבעה חודשים נפטרה אמו של נתנאל, מרים אלקובי.

עם היוודע אמש דבר נפילתו של נתנאל ז"ל אמר לכתב החדשות של "חי פה תאגיד החדשות" מוטי בללי, מקרית חיים:
"עצוב וכואב לי, נתנאל היה בחור משיכמו ומעלה, תמיד אהב לעזור בכל דבר שרק אפשר. היה אדם צנוע בכל רמ"ח איבריו, הן כאזרח והן בתפקידו כמג"ד בצבא. היה תמיד מסייע ועוזר לחיילים הלוחמים שלו בכל רגע ורגע, הלוחמים שלו היו תמיד בראש מעייניו, היה איש מסור לתפקידו גם בצבא וגם בחייו האזרחיים. בעבר היה לו קייטריג ובשנים האחרונות עבד כשף במלון "גלי כנרת" בטבריה. עצוב כשרק לפני מספר חודשים איבד את מרים, אימו האהובה שהיתה אשת חסד אמיתית, ממנה הוא למד את ערכיה הטובים בעשייב למען הזולת. תמיד אזכור אותו בליבי, יהי זיכרו ברוך".

מועד הלוויה:

ראיון עם נתנאל אלקובי הי"ד – חדשות 12

מבית החולים רמב"ם בחיפה נמסר לחי פה:

משפחת רמב"ם קיבלה אתמול 2 בשורות איוב – אחרי הידיעה על נפילתו בעזה של רס"ל עדי אלדור ז"ל , לוחם מגלן, בן ונכד לרופאי רמב"ם, ובעוד אנו מחבקים את משפחתו ומשתתפים באבלם, התבשרנו בערב על נפילתו של סא"ל נתי אלקובי ז"ל, מג"ד גדוד 630 שנפל גם הוא בעזה, מותיר מאחוריו את שרית, רעייתו, עובדת ותיקה ברמב"ם ו 5 ילדים צעירים. סא"ל אלקובי ז"ל גם היה בנה של מרים ז"ל, אחות בכירה – אחראית חדרי ניתוח ברמב"ם, שפרשה לפנסיה ונפטרה לפני מספר חודשים.

פרופ מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, מסר: "רמב"ם כמרכז על רפואי בצפון מטפל מזה עשרות שנים בנפגעי מלחמות ישראל ופעולות איבה, והנה השכול מכה במשפחות של עובדים יקרים לנו. זה מצב שאי אפשר להתרגל אליו, אך אנו נמשיך לחבק ולסייע למשפחות הנופלים ולתפקד למרות הכאב בראש מורם".

ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, ספד לנתנאל אלקובי:

"הלב נשבר. בלב כבד ובצער עמוק, אנו נאלצים לקבל את הבשורה המרה על נפילתו של גיבור ישראל, סא"ל נתנאל יעקב אלקובי ז"ל שנפל בקרבות בעזה. נתנאל ז"ל שגדל בקריית ים הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים. אביו שיבדל"א תושב העיר, חמתו ובת דודתו הן עובדות העירייה.
תנחומיי הכנים למשפחה, יהי זכרו ברוך".

הנה כתבה שהכנו עם נתנאל ז"ל, בעת זכייתו באות מצטיין הרמטכ"ל בשנת 2019:

צוות אתר "חי פה תאגיד החדשות", מביע את תנחומיו ומשתתף בצערה ובאבלה הכבד של משפחת אלקובי, יהי זיכרו של סא"ל נתנאל אלקובי, ברוך !

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. נירה כלב אמר/ה

  כמה ביקשתי שתפסיקו כבר לצלם חילים במילוי תפקידם בפנים חשופות ובשם מלא? דיי לצילומים די לצלם אותם ,אתם גוזרים עליהם דין.

 2. זהבה אמר/ה

  מנוחתו עדן וזכרו לעד

 3. רבקה אמר/ה

  יהי זכרו ברוך הי"ד ת.נ.צ.ב.ה

 4. גילה אמר/ה

  נורא ומזעזע כמה צעירים וטובים נפלו בטרם עת יהי זכרו ברוך
  למשפחה צנחמו משמיים

 5. אמיר אמר/ה

  יום עצוב משתתף בצער המשפחה

 6. אייל אמר/ה

  גיבור ישראל הי״ד
  ת.נ.צ.ב.ה

הגיבו כאן לכתבה