עיריית חיפה החליטה להנגיש גן שכבר מונגש ובכך הורסת צמחייה ענקית

מנגישים גן מונגש (צילום: חי פה בשטח)

(חי פה) – תושבי שכונת כרמל צרפתי הופתעו לגלות היום (ראשון 11/2/24) שעיריית חיפה החליטה לקיים עבודות להנגשת גן אדמונד פלג שכבר מונגש. התושבים זועמים על הריסת הצמחייה והגן.

כניסה מונגשת (צילום: אסתי אברמוביץ׳)
כניסה מונגשת (צילום: אסתי אברמוביץ׳)

הריסת הצמחייה לשם הנגשה שכבר קיימת ◄ צפו


חי פה – חדשות חיפה: גן אדמונד פלג (צילום: חי פה בשטח)

גן אדמונד פלג בשכונת כרמל צרפתי מונגש מזה שנים. מבין שלושת הכניסות לגן – רק אחת אינה מונגשת. על כן, לא נשמעו תלונות וגם לא היו פניות בנושא הנגשת הגן. התושבים הופתעו כשראו היום דחפורים שהורסים את הגן ואת הצמחייה הענקית. כאשר התושבים פנו למנהל העבודה בשטח, הוא טען כי הם מבצעים עבודות להנגשת הגן. תשובתו גרמה ללא מעט שאלות ותהיות, שכן הגן כבר מונגש.

כניסה לא מונגשת (צילום: אסתי אברמוביץ׳)
הכניסה שאינה מונגשת (צילום: אסתי אברמוביץ׳)

הזמינו דף עיסקי בחי פה – פרטים…

הגן המונגש ◄ צפו

גן אדמונד פלג מונגש (צילום: חי פה בשטח)

יוליאנה אליעזר ישי ועד השכונה, סיפרה לחי פה:

אנחנו לא פנינו לעיריית חיפה ולא ביקשנו להנגיש את הגן שכבר מונגש. יכול להיות שיש מישהו שפנה לא באמצעות הועד, וגם אם כן, על עיריית חיפה לשתף את הועד ואת התושבים. לפני שנתיים פנינו לעיריית חיפה בבקשה לשפר מתקני משחקים ולצערנו פנייתנו לא טופלה. כמו כן פנינו בבקשה לטפל בכבישים ובמדרכות, והטיפול נעשה באופן חלקי. חבל שעיריית חיפה לא מטפלת בפניות התושבים ומחליטה לטפל בדברים אחרים על דעת עצמה. זה עצוב איך שהשכונה נראית.

מעיריית חיפה נמסר לחיפה תאגיד החדשות:

הגן המדובר אינו עומד בתקני הנגישות – הגן לא נהרס ולא נכרתו בו עצים. הגן עובר תהליך הנגשה כחלק מתכנית הנגשת הגנים הציבוריים בעיר כמתחייב על פי התקן והחוק. בגן בוצע ניקוש שיחים כחלק מהתכנית המאושרת להנגשת הגן. עם סיום העבודות יבוצע בגן גם עיבוי וחידוש של הצמחייה.

פריצת צמחייה (צילום: אסתי אברמוביץ׳)
פריצת צמחייה (צילום: אסתי אברמוביץ׳)

עוד נמסר מהעירייה, כי בחיפה ישנם 315 גנים ציבוריים אותם מחויבת העירייה להנגיש בהתאם להוראות חוק ההסדרים 2022. עיריית חיפה משלימה בימים אלה הנגשתם של 206 גנים ציבוריים. יתר הגנים יונגשו בהתאם להוראות החוק עד לחודש מרץ 2026. ההנגשה בכל אחד מהגנים מתבצעת על פי הנחיות ספציפיות של מורשה נגישות מוסמך המוסמך לאשר גם בסיום העבודה כי הגן הונגש ועומד בתנאי החוק. באתר עיריית חיפה מופיעה רשימת כל הגנים ובכלל זה הגנים שכבר הונגשו לרבות עבודות ההנגשה שבוצעו בהם וכן רשימת יתר הגנים המיועדים להנגשה לרבות המועד הצפוי להנגשתם.

הגיבו כאן לכתבה

19 תגובות
 1. לימבו אמר/ה

  צמיחה יש לדלל,
  צמיחה צפופה עלולה להפוך כל הצתה קטנה לשריפה ויש להקפיד על כך ביחוד בזמננו.
  ובנוסף, גושים של שיחים הם מהווים ״ספוג״ ללכלוך ואשפה…

 2. אלי אמר/ה

  עיריית חלם. טמטום מוחלט, כמו כל מה שהעירייה וראש העיר הזו עושה בשנים האחרונות.

 3. יהודה פרחי אמר/ה

  חוק ההסדרים משנת 2022 מגדיר דרישות חדשות, ועיריית חיפה פועלת בעניין במלוא המר. והרצינות על פי הנחיות ספציפיות של מורשה נגישות מוסמך.
  יתרה מזאת, עיריית חיפה משלימה בימים אלה הנגשתם של 206 גנים ציבוריים, מתוך 315 גנים. יתר הגנים יונגשו בהתאם להוראות החוק עד לחודש מרץ 2026.
  באתר עיריית חיפה מופיעה רשימת כל הגנים ובכלל זה הגנים שכבר הונגשו לרבות עבודות ההנגשה שבוצעו בהם וכן רשימת יתר הגנים המיועדים להנגשה לרבות המועד הצפוי להנגשתם.

 4. ערן ברזלי אמר/ה

  זה בגלל הבחירות שראו מראש העיר עושה. בעיר זו

 5. מורדי גפן אמר/ה

  בכי ונהי מכל עבר ללא כל סיבה. די לספורט החיפא בואו ונשמיץ את ראש העיר.
  אני מאמין למקטרים שהגן אכן הונגש בעבר, אולם חוק ההסדרים משנת 2022 מגדיר דרישות חדשות, ועיריית חיפה פועלת בעניין במלוא המר. והרצינות על פי הנחיות ספציפיות של מורשה נגישות מוסמך.
  יתרה מזאת, עיריית חיפה משלימה בימים אלה הנגשתם של 206 גנים ציבוריים, מתוך 315 גנים. יתר הגנים יונגשו בהתאם להוראות החוק עד לחודש מרץ 2026.
  באתר עיריית חיפה מופיעה רשימת כל הגנים ובכלל זה הגנים שכבר הונגשו לרבות עבודות ההנגשה שבוצעו בהם וכן רשימת יתר הגנים המיועדים להנגשה לרבות המועד הצפוי להנגשתם.

 6. חיפאית אמר/ה

  אני מחליטה נא-בעין

 7. יוני אמר/ה

  הגן מונגש .עבודה כפולה ומ יותרת על חשבון משלמי מיסים…ארנונה הכבדה שגובה העירייה הולכת כמובן לעבודות מסוג זה.

 8. אייל אמר/ה

  כשההנהלה עקומה – כל העירייה עובדת עקום..
  להערכתי המטרה בכלל עוד חניות. כדי לשנות לחניות בניצב. יגזלו משטח הגן.
  לא שום דבר אחר. ואז יסמנו אחת מהן כחניה לנכה יגידו שזה היה בגלל נגישות. מכיר את הפטנט.. פונקציונר בעירייה שגר שם אמר כסחו את הצמחיה תעשו אספלט ותכשירו חניות בניצב במקום לאורך המדרכה. זה כל הסיפור.

 9. אייל אמר/ה

  כשההנהלה עקומה – כל העירייה עובדת עקום..
  להערכתי המטרה בכלל עוד חניו. כדי לשנות לחניות בניצב. יכזלו משטח הגן.
  לא שום דבר אחר. ואז יסמנו אחת מהן כחניה לנכה ייגעדו שזה היה בגלל נגישות. מכיר את הפטנט.. פונקציונר בעיריה שגר שם אמר להם כסחו את התמחיה תעשו אספלט ותכשירו חניות בניצב במקום לאורך המדרכה. זה כל הסיפור.

 10. ירון ב. אמר/ה

  ושוב חי-פה נותן כותרות מרעישות ובסוף מתברר שאין כלום מאחורי הכתבה: התנהלות נכונה של העיריה מול התנהלות מבישה של כלי תקשורת.

 11. לודמילה אמר/ה

  חיפאים למופת – כשעושים, הם בוכים.
  כשלא עושים, הם בוכים.
  תשקיעו בשכונות שזקוקות לכך ויודעות להעריך.

 12. גילה אמר/ה

  ניקוש שיחים?
  בדוברות לא טורחים לעשות הגהה?
  גן השלום ברחוב הרב אוחנה מחכה במצב של חורבן טוטאלי לשיקום מקיף שהכסף עבורו אושר בועדת כספים ומועצת העיר. הצ׳ק מחכה למיטב ידיעתי לחתימה של קליש

 13. ש אמר/ה

  לפי הסרטון הדרך לגן נראית מונגשת, כך שנראה שהרס הצמחייה מיותר…
  חבל להרוס צמחייה קיימת.. ואח"כ לעשות עבוי וחידוש צמחייה..

 14. יוסי מ-חיפה אמר/ה

  תבדקו את 90% מעבודות הפיתוח של העירייה בשנים האחרונות. לכאורה הקריטריון היחיד והבלעדי לביצוע העבודה הוא אילו כלים הנדסיים היו מובטלים אצל אירגוני הפשע שהשתלטו על מכרזי עיריית חיפה. אין שום קשר לצרכי הציבור. צרכי הציבור כבר מזמן אינם קריטריון מוביל לביצוע עבודות פיתוח בחיפה.

 15. פיני, לא גרשון. אמר/ה

  אולי מחפשים מנהרות של חיזבאללה…???

 16. יהודה פרחי אמר/ה

  הגן אינו מונגש

 17. יהודית אמר/ה

  הדבר היחיד שקליש עשתה בצורה מושלמת זה לאפשר כריתת עצים

 18. אלי אמר/ה

  הכי טוב להנגיש פארק מונגש. הוא אמנם מונגש לכסא גלגלים… אבל למסוקים לא.

 19. שרון אמר/ה

  לפני כ4 שנים פניתי לעירית חיפה בקשר לגינה ברח. חנה סנש. במקום מופלא עם נוף עוצר נשימה מוזנחת שנים רבות. אז אמרו לי שמחכים לתרומות. המקום נמצא בין גב בי" ס חוגים ורחוב חנה סנש. 4 שנים בערך מחכים לתרומות ואין בסביבה שום גינה. במקום גינה יש שם שברי זכוכיות. זבל. מבנה שמשמש מסוממים. רהיטים ישנים זרוקים ו…כאב לב אחד גדול. מי ירים את הכפפה? אולי הבחירות הקרבות ובאות? רק לא קאליש…

הגיבו כאן לכתבה