גן המשחקים בטיילת לואי שומם מוזנח ובלי מתקנים

גן שעשועים טיילת לואי (צילום: סומר כרנתינג'י)

גן עצוב

(חי פה)מתקני משחקי הילדים הבודדים שהיו בגן המשחקים בטיילת לואי הוסרו, אך טרם הותקנו במקומם חדשים. הגן שומם ואינו מסביר פנים לא לילדים ובטח לא להורים שמגיעים יחד איתם.

גן משחקים שומם, לאחר פירוק המתקנים - טיילת לואי - חיפה (צילום: סומר כרנתינג'י)
גן משחקים שומם, לאחר פירוק המתקנים – טיילת לואי – חיפה (צילום: סומר כרנתינג'י)

לפני מספר חודשים החליטו בעיריית חיפה לפרק את מתקני המשחקים בגן המשחקים ע"ש רוזן בטיילת לואי שנחנך בשנת 2014, ע"י הקרן לחיפה, בהשקעה של כ- 2 מיליון ₪.

מתקני המשחקים נתרמו ע"י רוברט רוזן, להנצחת הוריו, ג'ון וזיטה רוזן. מדובר בגן המשחקים היחיד באזור, שהיווה מרכז פעילות ספורט ומשחק לילדים, בנוסף לגן האם.

הורים שהגיעו עם ילדיהם למקום ויכלו לשבת על הספסלים ולהירגע קצת, אל מול הנוף היפה של המפרץ, בזמן שילדיהם משחקים, כבר לא יכולים לעשות זאת, כי אין מתקנים. הגן שומם, חסר צבע ונכון לפרסום הכתבה אינו מזמין ולא מסביר פנים למשפחות ולילדים.

בגן היו בסך הכל 3 מתקנים בודדים ולא יותר. מתקן אחד (הרשת המיועד לטיפוס) אף לא פעם היווה סכנה בטיחותית לילדים בעקבות מעשי וונדליזם.

פנינו לעיריית חיפה בשאלה על מנת לדעת האם בכוונתה להתקין מתקנים חדשים ומתי?
אך מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

גן משחקים שומם, לאחר פירוק המתקנים - טיילת לואי - חיפה (צילום: סומר כרנתינג'י)
גן משחקים שומם, לאחר פירוק המתקנים – טיילת לואי – חיפה (צילום: סומר כרנתינג'י)

אין תגובה מעיריית חיפה – כל הכתבות עליהן העירייה מסרבת להגיב לתקשורת…

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. שפרה אמר/ה

  אולי הזדמנות לתת מענה לצורך בגינת כלבים בכרמל

 2. אולגה אמר/ה

  לילדים שגרים בסביבה אין כלום
  חוץ מאותו גן האם שהוא אותו דבר מאז שעליתי לארץ ב96
  אנחנו משלמים ארנונה כלכך יקרה והכל מוזנח ולפעוטות שלנו אין אפילו גן משחקים אחד ראוי באזור שדרות הנשיא

 3. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר. אמר/ה

  הגן היה מוזנח. שבוע טוב

 4. עובר בטיילת אמר/ה

  אה טיילת לואי… צריכה לשנות שמה ל"טיילת סטודיו לצילומים", בכניסה לטיילת מצד אחד דוכן פודטרק באווירת סלאמס עם מוזיקת היפ הופ, בצד שני של הטיילת ערימת אוטובוסים מרעישים ומזהמים את הסביבה, מורידים תיירים ליצילום ליד הבהאיים ואז בורחים משם, לא מכניס שום רווח לעירריה, סתם זיהום ורעש, בטיילת עצמה נערים ונערות לבושים תמיד בשחור ולבן מצטלמים, חתנים וכלות באים לסט צילומים לא אחד או שניים בשבוע כל הזמן כבר לא מיוחד.

 5. אייל אמר/ה

  כשאין רפורמה משפטית,
  אז מערכת המשפט לא מרתיעה,
  אז המשטרה סוגרת תיקים כי לא יורשעו ממילא,
  אז המצלמות רק לקישוט כי המשטרה לא תפעל,
  אז כל מה שמשופץ יהרס או יגנב בלי שום חשש,
  ואז העירייה מורידה את המתקנים,
  ואז הציבור לא מגיע למקום,
  מה שמגביר חוסר בטחון,
  מה שמגהיר הזנחה.
  זה הסייקל של הפרוגרסיבים שהרס את סן פרנסיסקו וערים אחרות. אין הפללה, אין הרתעה, מערכת משפט ושיטור מסורסות. אין משילות, ותקשורת שמתרצת תירוצים למה הפשיעה עלתה ולמה עסקים נסגרים ותושבים עוזבים. זה היה הסייקל של 20 שנה בחיפה. ככה סגר יהב 5 בתי ספר והביא להתרוקנות רחובות ושכונות וכניסת גורמי פשיעה ועבריינות. זה הסייקל בהעדר רפורמה משפטית, משילות, הרתעה, שיטור אפקטיבי שיהפוך את חיפה מעיר תרבות ותיירות לעיר פשיעה והזנחה. היום זה הדר וחליסה מחר כרמל צרפתי ומרכז הכרמל. עוד כמה שנים גם במוריה ובחורב תפחדו להסתובב בגלל קרבות ירי ומרוצי מכוניות וגני משחקים הרוסים ועסקים סגורים.

 6. אריאלה אמר/ה

  גן המשחקים בטיילת לואי היה מוזנח ולא ראוי למשחקים, כבר מספר שנים. הייתי בו עם נכדתי וראיתי שאין שם שום מתקן ראוי.
  אני גרה מול גן האם בפינת רח' שער הלבנון ובעלת כלבה. אני מטיילת מדי יום בגנים בסביבה. למדתי שאין טעם להתלונן בעיריה, הגנים מוזנחים ולא מטופלים, כפי שהיו בעבר. כשהתלוננתי לאחרונה שהגן לא נוקה, טלפנה אלי גברת ובקשה שאציין בדיוק ליד איזה ספסל נמצא הלכלוך, כי הגן מנוקה מדי יום. טענה מגוכחת כשהוא מלא חתח כל ספסליו, בשרידי צלחות וכווסות חד פעמיים, ניירות, קישקושים מיום העצמאות שחלף ובדלי סיגריות.
  המנקים שפגשתי במקום באופן נדיר, היו שרועים על ספסל בצל, שוכבים עליו או יושבים ומשחקים בטלפון הנייד שלהם. פקחים מטעם העיריה, הבודקים את עבודת עובדי הנקיון, כבר מזמן אין!

  1. שולה אמר/ה

   צודקת. בכל העיר הניקיון על הפנים.

הגיבו כאן לכתבה