באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

אושר: אלפי יחידות דיור יוקמו בדאליית אל כרמל

נסללה הדרך להקמת אלפי יחידות דיור ביישוב הדרוזי דאלית אל כרמל

ועדת הפנים של הכנסת אישרה הבוקר, שני 20/22/23, תיקון שיאשר קידום שתי תוכניות ענק ביישוב, המאפשרות הוצאת היתרי בנייה באופן מיידי.


שכונות חדשות

ועדת הפנים של הכנסת, בראשות חה"כ יעקב אשר, אישרה הבוקר (20/11/23) הליך של גריעת שמורת טבע לטובת הקמת אלפי יחידות דיור בשכונות חדשות – "אל ראנדה" ו"ח'לת נאסר" ביישוב דאלית אל כרמל.

תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה "אל ראנדה", הינה על שטח כולל של כ-630 דונם והיא ממוקמת במערב היישוב. מדובר בתוכנית ראשונה ביישובים הדרוזים, שכוללת איחוד וחלוקה של קרקעות פרטיות ותכנונה התחשב בדפוסי הדיור של החברה הדרוזית.

התוכנית, שיזם מינהל התכנון, כוללת כ-3,200 יחידות דיור בבינוי של 8 יחידות דיור לדונם שיוקמו במבני מגורים של 4-5 קומות, חלקם משולבים בחזיתות מסחריות. כמו כן, התוכנית מספקת מענה, הן ברמת צרכי השכונה והן ברמת הצרכים של היישוב, זאת באמצעות קריית חינוך יסודי ועל יסודי אשר תיתן מענה לשכונה ולשכונות הסמוכות.

התוכנית שמה דגש על שמירת השטחים הפתוחים, ערכי הטבע והנוף הייחודים לאזור, וכוללת טיפול בוואדיות שבתחומה ועל ידי יצירת קשר לוואדיות הסובבים ולגן הלאומי.

התוכנית ברובה הינה על קרקע פרטית וקדם לה מהלך מורכב ויסודי של שיתוף הציבור, שכלל בחינת והתאמה של המגרשים בתוכנית לבעליהם.

התוכנית אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה בספטמבר 2022.


תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה "ח'לת נאסר" משתרעת על שטח של כ-207 דונם וכוללת 1,000 יחידות דיור חדשות במבנים בני 4 קומות.

התוכנית, שנערכה על ידי האדריכלית רוזה דיאמנט, הינה תוכנית איחוד וחלוקה השומרת על חיבור לשכונות הקיימות בדרום היישוב. התוכנית קודמה על ידי אגף מינהל התכנון, וכוללת מבני ציבור, שטחי מסחר, שטחים לספורט, פנאי ונופש.

מנכ"ל מינהל התכנון, רפי אלמליח:

"אני מברך על החלטת ועדת הפנים ואת יו"ר הוועדה חה"כ יעקב אשר. ההחלטה תאפשר לקדם ולאשר תוכניות חשובות לפיתוח היישוב דאלית אל כרמל. תוכניות אלו מאפשרות את התפתחות היישוב באופן ניכר, תוך הרחבת שטחי הפיתוח ומתן מענה לדורות הבאים. התוכניות שמות דגש על חיזוק מערך התשתיות ושטחי הציבור ביישובים ושמירה על השטחים הפתוחים העוטפים אותם".

רפיק חלבי – ראש המועצה דאליית אל כרמל (צילום: ירון כרמי)

רפיק חלבי, ראש מועצת דאלית אל כרמל אמר לאחר ההחלטה:
"מדובר בהישג ענק שלא הצליחו להגיע אליו לפני כן. אני חושב שזה יום גדול לדאלית אל כרמל – כך אנחנו יכולים לתת היתרי בנייה ולקדם את התוכניות המפורטות. אני מאחל שהישג זה יחול גם בכפרים אחרים כמו בית ג'אן ופקיעין, הסובלים מבעיות הפארקים. התזמון הזה של האישורים אינו מקרי אך מתבקש. אני לא מתבייש בזה שאנחנו צריכים לדרוש ולקבל".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

 1. היוזמה מבורכת רק אסור לשכוח , כי הבנייה היא על חשבון פארק הכרמל שבסופו של יום יעלם לטובת הבנייה בכפרים הדרוזים שילכו ויתרחבו עם גידול האוכלוסייה.
  בעיה נוספת היא כמובן חזירי הבר שיחפשו אלטרנטיבה למזון ומים בתוך הכפרים והתוצאה ברורה.

 2. עד שהם יחסלו את כל שמורת פארק הכרמל. הגודל של דליה ועוספיה 30,000 תושבים כמו נשר, בעוד נשר 13 קמר – דליה ועוספיה 20 קמר ומתרחבות על חשבון הרס פארק הכרמל.
  בעוד בנשר בונים 20 קומות בדליה ועוספיה עד 4 קומות.
  אין דיבור על פינוי בינוי. אין דיבור על ניצול שטחי מסחר לבניית מגורים מעליהם.
  צפיפות המגורים בחיפה פי 5 מבדליה ועוספיה ובחיפה ובנשר מדברים על 30 יחידות לדונם בעוד בדליה ועוספיה רק עד 8.
  מדובר בנזק לדורות, חיסול שטחים פתוחים יהפוך את כל הכרמל לגוש בנוי. חיסול הואדיות המערביים בחיפה. חיבורה לטירת הכרמל לגוש בטון. והשתלטות עוספיה ודליה על אלפי דונמים שטח שטח שמורה ביוספרית שנהרסת.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פשיעה בחברה הערבית • נשקים ארוכים, אקדחים, רימונים, תחמושת, אמצעי לחימה וחלקי נשקים נתפסו

(חי פה) נשקים ארוכים, אקדחים, רימונים, תחמושת, אמצעי לחימה וחלקי נשקים נתפסו בעוספיא. אב ובנו נעצרו מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: שוטרי המפקדה המשימתית...

תאונת עבודה • נפצע במהלך עבודתו בבית עסק

(חי פה) גבר כבן 20 נפצע במהלך עבודתו בבית עסק בשדרות וייצמן בקרית מוצקין ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: הלילה בשעה 23:40 התקבל דיווח...

חיפה • שריפה במבנה מגורים

( חי פה) שריפה במבנה מגורים ברחוב כברי בקרית חיים. מכבאות והצלה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 05:20 התקבלה הודעה במשל"ט כבאות והצלה לישראל...

איפה שומרי הסף? דו"ח חמור ביותר של מבקר עיריית חיפה על תפקוד העירייה בשנת 2022 ◄ צפו

(חי פה) - מועצת העיר אישרה הערב (שלישי 28/05/24) את דו"ח מבקר העירייה 2022 והצעות וועדת הביקורת. בשנת 2022 כיהנה ד"ר עינת קליש-רותם בתפקיד...

תרגיל צה"ל בעיר נשר – יום ד' – 29/5/24

מדובר צה"ל נמסר לחי פה: תרגיל חומרים מסוכנים של פיקוד העורף יתקיים מחר (ד׳, 29/5/24) בנשר.במהלך התרגיל תופץ התרעה שתשמע בצופרים על חומרים מסוכנים.ההתרעה תופץ...