באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

הדר הדועכת וייאושם של בעלי העסקים • מטה בורובסקי בסיור בשכונה שנלחמת על חייה

המועמד לרשות העיר יעקב בורובסקי ערך סיור בשכונת הדר יחד עם חברי סיעתו "מחוברים לחיפה ולקריית חיים" ופגשו בעלי עסקים שנאלצים לסגור את עסקיהם לאחר שנים רבות בשל קושי להתפרנס ודעיכתה המתמשכת של השכונה.


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

עו"ד יעקב בורובסקי:

"הסתובבתי במקום שהיה לב ליבה של העיר, בהדר. פגשתי בעלי עסקים רבים. מה מייחד את כולם? רוח לחימה לצד ייאוש גדול. אני מכיר את רובם, אני פריק של מסחר רחוב. זה הלב ואסור שהם ייעלמו, לא אאפשר זאת. אילחם על קיומם! זה יהיה מורכב אבל זה אפשרי", אמר בורובסקי לאחר הסיור.

בורובסקי עם חברי סיעתו בסיור בהדר • צפו

(צילום: סטודיו oneshot)

"'הממעט להבטיח נאמן לקיים' – זה משפט שמלווה אותי כל חיי, בעלי העסקים שבעו מהבטחות חסרות כל כיסוי ואני לא אמשיך את מסורת ההבטחות אלא אעבוד קשה כדי לייצר שינוי אמיתי, ולא רק עבורם אלא עבור כולנו. ההצלחה שלהם תהיה הרווח של העיר חיפה.
אני והצוות שלי באים לתקן ולהחזיר את האמון. נדליק בחזרה את האור שכיבו על הדר".

בורובסקי ומחוברים לחיפה ולקריית חיים בסיור בהדר (צילום: OCD)

הילה לאופר

"לטייל בהדר זה להיזכר בילדות, בילדותי, לנסוע להדר מהקריות היה יום חג, ועשיתי זאת לפחות אחת לשבוע עם החברים. הדר תססה. התחבורה הציבורית היתה זמינה ונגישה לכולם ומכל מקום. לטייל בהדר היום זה לראות פוטנציאל שכבר מומש ואז נחרב. נכון שהתווספו קניונים שפעם לא היו בעצימות כזו גדולה, אבל מסחר הרחוב תמיד יהיה אטרקטיבי ותיירותי אם נספק את התנאים הנכונים לכך".

הילה לאופר ובורובסקי בסיור בהדר – מחוברים לחיפה ולקריית חיים בסיור בהדר (צילום: OCD)

"לשם כך נדרשת תחבורה נגישה וישירה, חניות ללא תשלום לבאי המקום או חניה בחינם למשך שלוש שעות, כנהוג בקניון לב המפרץ, לדוגמה. הבאת מופעי רחוב, פעילויות לילדים ולמבוגרים וכל מה שיכול למשוך תיירות פנים. למעשה להכניס את האור במקום החושך שהביאו עליהם. חנויות רבות עומדות נטושות ועסקים שהיו משגשגים נועלים דלתות ב16:00!"

בורובסקי ומחוברים לחיפה ולקריית חיים בסיור בהדר (צילום: OCD)

"כמובן נושא הביטחון אישי שלא קיים לא בהדר ולא ברחבי חיפה, ואני מזכירה כי הותקפתי בתוך חניון העירייה על ידי שלושה נערים, זה משהו שתושבים חווים ביומיום, אחרי 19:00 אנשים חוששים ללכת ברחוב, איך אפשר להשלים עם דבר כזה? הטיפול חייב להיות יסודי בכמה חזיתות וזה אפשרי, אפשר להפריח את המסחר בחזרה וזה חייב להיעשות עם בעלי הידע והנסיון, גם תושבים שחיים את הדר וגם בעלי העסקים של הדר. הם יודעים הכי טוב וצריך לחבק את זה ולפעול ביחד, ואני מדגישה: ביחד!"

ארמונד טיבי מסיעתו של בורובסקי סיפר לאחר הסיור:

בורובסקי ומחוברים לחיפה ולקריית חיים בסיור בהדר (צילום: OCD)

"היה סיור מאוד מאוד קשה", מספר טיבי. "כואב לשמוע מרוב רובם של בעלי העסקים שאין להם פרנסה בכלל, הם לא מצליחים אפילו להחזיק את הראש מעל המים. כמה בעלי עסקים סיפרו שהם עומדים לסגור את העסק שלהם כבר בספטמבר הקרוב, כי פשוט אין להם שום דרך להחזיק אותו במצב הזה, עסקים שפעלו ופרנסו אותם ואת המשפחות שלהם במשך 40 שנה, זה מאוד קשה".

בורובסקי ומחוברים לחיפה ולקריית חיים בסיור בהדר (צילום: OCD)

"היחידים שעוד איכשהו מחזיקים מעמד, גם זה בקושי, זה אלה שבדמי מפתח. אלה שצריכים שלשלם שכירות אין להם שום סיכוי והם נסגרים.

בעיה נוספת עליהו סיפרו בעלי העסקים שפגשנו", אומר טיבי, "היא עם '20 דקות זוז'. לדבריהם, אנשים חונים, מר מאוד עוברות ה-20 דקות ואז הם מגלים שהם קיבלו 250 ש"ח קנס ולא חוזרים יותר. עם כל הדברים האלה, הדר תיסגר לגמרי, לא יהיה כבר מה לעשות שם בכלל".

בורובסקי ומחוברים לחיפה ולקריית חיים בסיור בהדר (צילום: OCD)

"כשבורובסקי יהיה ראש העיר, בעזרת השם, אני אטפל בנושאים האלה, כך שהדר תחזור לשגשג ולפרוח ושעסקים יוכלו להתנהל שם בכבוד ולזכות להתקיים ולשגשג ולעסקים תהיה פרנסה טובה כמו שיכולה וצריכה להיות להם".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מחוברים לחיפה וקריית חיים
מחוברים לחיפה וקריית חייםhttps://political-party-1780.business.site/
יעקב בורובסקי בראשות סיעת מחוברים לחיפה וקריית חיים - לראשות העיר - בחירות אוקטובר 2023

כתבות קשורות לנושא זה

20 תגובות

 1. כשהחלופות זה בורובסקי קליש יהב עציוני גולן האן… מובטח שחיפה תדעך גם עוד 5 שנים קדימה.
  חבורת עסקנים שאו נטולי נסיון ממשי או שהנסיון שלהם הרסני.

 2. הילה יש לי חדשות בשבילך, לא רק בחניון העירייה תוקפים , זה יכול לקרות בכל העיר, חוץ מזה אני גרה בהדר ובהחלט לא חווה את זה כל יום….מאיפה הרעיון? חוץ מזה אני לא פוחדת ללכת בערב אחרי 19.00 כאן. לא צריך להסחף.

 3. בורובסקי והילה לאופר הם היחידים שמסוגלים להביא להדר אלפי מקומות חניה ולשים אותן ע"י החנויות והעסקים.

 4. כולם חבטיחים לפני בחירות, אבל כשנבחרים ומגיעים ללשכה ורואים כמה עבודה ומיליונים הם צריכים לשיקום, הם מתקפלים על מנת לשקם את הדר, זה חא רק רחוב אחד זאת שכונת עסקים נרחבת, זה להכניס אוכלוסיה צעירה, זה להרים את כל חיפה התחתית, יש כאן עבודה ל-10 שנים, יש כאן חשיבת עבודה שמצריכה לתכנן ל-10 שנים, ולהקצות מיליונים, ואף אחד לא מסוגל, אז אל תאמינו להבטחות. העיר תלך ותעך ותעמוד במקום.

 5. הדר היא סימפטום של כל חיפה דועכת ולפני סגירה. מי שיעיר את הדר יאיר את כל חיפה ובטח זה לא יהיה בורובסקי.

 6. יונה יהב איפשר למשרד הבטחון לרכוש בשנות השפל הנדל"ני כ-200 דירות בהדר ולשכן בהן אוכלוסיה עוינת שניצלה את צה"ל להימלט מיו"ש בכל מיני טענות. מדובר במשפחות וחמולות פשיעה ואין פלא שזה העיסוק שלהם כשעברו להדר.
  זה גרם להדר נזק כבד מאד. בנוסף יהב דאג לסגור 4 בתי ספר אחרונים בהדר וככה הבריח ממנה אוכלוסיה חזקה שלא יכלה למצוא בתי ספר וגני ילדים.
  על מנת להיות ממש בטוח שהוא מחסל את הדר הוא גם סגר את מרתף 10, דאג להרוס את מדרחוב נורדאו, סגר את הסיטיהול בבית מכבי בשבתאי לוי, חיסל את הארועים בהדר כמו תהלוכות וחגיגות עירוניות (ביטול במת הארועים בגן הזכרון), סגרו את בסמ"ת, מסרו את בניין משרד הפנים בגן הזכרון שהיה אמור להיות מרכז נוער ויצירה לאגף פניות ציבור ודוברות. והשאירו את אזור שוק תלפיות מוזנח במכוון וניסו לבטל קוים שהגיעו אליו.
  את ועד הדר הכרמל חיסלו ואת ספריית פבזנר השאירו מוזנחת במכוון. שלד בניין לסדנאות ליד הספרייה לא הושלם במשך 10 שנים. אזור רחוב השומר הפך לאזור פשיעה וסמים עיקרי בצפון כולו.
  זאת מורשת יונה יהב בשכונת הדר.

  • מה אתה מדבר שטויות. בהשוואה לקליש הגרועה הזאת יהב הוא עילוי…
   ליהב אין קשר לרכש של משרד הביטחון ומשרד הביטחון בכלל לא שואל את ראש העיר מה לעשות או לא לעשות..
   יש שכונות שלמות בחיפה של אוכלוסיות ערביות שהשכונה גם נראית כמו כפר ערבי.. מנגד יש גם שכונות של חרדים שהשכונה נראית כמו גטו.. אז לכאן ולכאן יש ויש.

  • כן עילוי בהרס העיר ובזבוז הכספים שלה על מאות נסיעות בעולם שלו ובכירי העירייה
   מספיק הבנאדם חיסל את הדר הכרמל עד היסוד לפניו הייתה שכונה טובה מתפקדת ותוססת
   השאיר חורבות ומנסים פה להנדס תודעה ולבנות על הזכרון הקצר של התושבים?

 7. רח' הרצל מסריח כמו בית שימוש ציבור בסתימה מתמדת, מלא ג'וקים, עכברים, סירחון נוראי, הרחובות מזוהמים להחריד. ממש בושה לצעוד ולהצטלם ברחוב הזה.
  אי אפשר לעשות שטיפה שבועית לרחוב, ואפשר לעשות את זה גם ים מי ים,
  סירחון כמו בימי הביניים, לא אתפלא אם בקרוב תתפרץ איזה מגיפה שם

 8. הדר פעם תססה ועוד איך אבל זה בתקופה שבני הדודים ישבו בשקט בשכונות שלהם ולא היו כל כך הרבה בני דודים בעיר שהביאו פשיעה ברמה מטורפת ולכל זה מצטרף העניין של נרקומנים ושתיינים מחבר העמים אז היום שאתה רוצה לקנות משהו זה בקניון.

  • "חבר העמים"? יהודה, אתה בדקתה ת.ז. לכל אחד בהדר ע"מ לראות איפה הוא נולד?

   הבעיה של הדר היא, שכל הצעירים, שגדלו שם, הרחו לקריות או למדינות אחרות. איפה, שדואגים לרמת החיים שלהם. ובהדר נשארו רק זקנים, שבקושי יודעים עברית, חוקים שלהם ולא יודעים לאן לפנות.

   במשך כמה שנים הייתי ועד בית באחד הבתים בחיפה וזה היה מאוד קשה למצוא שפה משותפת בין דיירי הבניין לעובדי העירייה. אצלנו בבניין רובם היו חרידים. הם בקושי הסכימו לשלם על שיפוצים בבניין כאשר תקרה נפלה כבר על הראש של דיירים ו/או מבור ביוב בחצר יצאה ביוב והיה סירחון מגעיל! ניקיון חצר בכלל לא עניין אותם.

   אפרופו העיר הכי מלוכלכת בישראל, מצטערת להגיד, זה בני-ברק. לפני כחודשיים רצו באמצע העיר עכברים בגודל של חתול כי ניקיון לא מעניין אותם. לכן העיר קבלה מענק לא קטן לנקות את העיר…

   ועכשיו קסם… אנו מתבגרים לאנשים דוברי לעניין, בלי גזענות ובלי עקיצות: לדעתי יש שתי פתרונות:
   א. שלכל בניין יהיה ועד הבניין, אשר חקבל משכורת נורמלית ויטפל בבניין וקופה של הבניין.
   ב. עיריית חיפה צריכה לעשות "משק בית קהילתי" ותושבי החיפה ישלמו לאותה קהילה כל חודש סכום מסויים עבור ניקיון החצר, שיפוץ של הבניין ואינסטלציה בבניין. וקהילה תטפל בבניין.

   וככה! כמה כבר אפשר לדבר על הדר כמה שהיא מסכנה ושצריך לטפל בה! סתם עוד פרסומת! מספיק דיבורים, צריך פשוט להרים ת'תוסיק לנקות ולשפץ את השכונה!

   תאמינו לי, שגם לי כואב לראות את החנויות המוזנחות בהדר, איפה שקניתי מחברות ראשונות שלי לבית-ספר ואת המוכרים, שהיו פעם יפים ושמחים והיום לאף אחד לא הכפת מהפרנסה שלהם.

   כל טוב לכל האנשים! מכל דת, לאום ומין! ♡

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

מכבי חיפה אמרה תודה ונפרדה ממאמנה מסאי דגו

במשחקה האחרון של מכבי חיפה במסגרת הדרבי החיפאי באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה נפרדה קבוצת מכבי חיפה ואמרה תודה למאמן הקבוצה מסאי דגו שהיה...

מעל 5 ק״ג חשיש ונשק נתפסו בשטח פתוח

(חי פה) למעלה מ- 5 ק״ג חומר החשוד כחשיש מחולק לפלטות ונשק "סופטאייר" ארוך נתפסו בשטח פתוח בבסמת טבעון. ממשטרה ישראל נמסר לחי פה תאגיד...

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

השחמטאי שנפצע ב-7 באוקטובר ורגלו נקטעה ינסה לזכות באליפות ישראל לאנשים עם מוגבלויות

חיפה מארחת את אליפות ישראל עשרות שחמטאים, ובהם אמנים ורבי אמנים, הבטיחו כבר את הגעתם לאליפות הארץ, שתיערך ביום חמישי בבית הלוחם חיפה ותחולק לקטגוריות...

ארגון וניהול דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 • מנשה שמש קיים טכנולוגיות

דיירים אשר מעוניינים לחדש את הנכס אשר בבעלותם במסגרת פרויקט של פינוי בינוי או תמ"א 38 הריסה ובינוי, צריכים לפנות לחברה המתמחה בליווי דיירים...