באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

עו"ד אורטל גל-ערד מצטרפת ליעקב בורובסקי ולסיעת 'מחוברים לחיפה'

מצטרפת חדשה ל'מחוברים לחיפה' בראשות עו"ד יעקב בורובסקי – עו"ד אורטל גל ערד.

מחוברים


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

אורטל גל-ערד בת 41, נשואה ואמא ל-3. אורטל הינה עורכת דין ונוטריונית והבעלים של משרד עו"ד ונוטריון, העוסק בתחומי הגישור, החוזים והמקרקעין ובתחום ההתחדשות העירונית.

אורטל גדלה והתחנכה בחיפה, היא בוגרת בית הספר הריאלי בהצטיינות יתרה והשלימה את לימודי התואר במשפטים בהצטיינות באוניברסיטת חיפה.

אורטל בוגרת תוכנית "משפיעות" במסגרת שותפות חיפה-בוסטון, פעילה בלשכת עורכי הדין במחוז חיפה כחברת ועדת תרבות וכחברת ועדת התחדשות עירונית.

אורטל מאמינה בהתפתחות אישית ומקצועית ורואה בלמידה מתמדת חשיבות רבה. בהתאם, היא דואגת לעשות כך למשל במסגרת לימודי יזמות ובנייה בטכניון, בלימודי מאסטר ב-NLP, תוכנית להכשרת דירקטורים ועוד.

במסגרת עבודתה פוגשת אורטל אנשים ובעלי עסקים רבים ומגוונים, היא רואה בכך הזדמנות לשיתופי פעולה פורים. בהתאם, היא יוזמת רבות חיבורים בין אנשים שונים ובין מגוון בעלי עסקים, שלא למטרת רווח, אלא מתוך אהבת אדם ורצון אמיתי לסייע. היא רואה בחיבורים בין אלה כמנוע לצמיחה, להתפתחות וליצירת הזדמנויות עבור הנוגעים בדבר.

'האני מאמין' של אורטל, במילותיה:

"מי שמכיר אותי מבין שהכניסה לפוליטיקה אינה מובנת מאליה עבורי. יחד עם זאת, כשיעקב בורובסקי פנה אליי בבקשה להצטרף אליו ול'מחוברים לחיפה', ראיתי לנכון להיעתר להזמנה לפעול. אני מבינה שלא ניתן עוד לצפות מהצד על מה שקורה כאן בחיפה, מבלי לפעול באופן מעשי, מתוך אהבה ואכפתיות אמיתית לעיר.

אני חושבת שהמצב בו מצויה העיר כיום ובשנים האחרונות בכלל, איננו גזירת גורל. יש הרבה מה לעשות וצריך לעשות על מנת להצעיד את חיפה קדימה, למקום לו היא ותושביה ראויים.
הגיעה העת לקבץ יחד אנשים שבדמם לא העניין הפוליטי אלא הרצון לעשות למען העיר והתושבים.

אורטל גל ערד (צילום: מיכה בריקמן)

בראש ובראשונה – להחיות את חיפה

על כל המשתמע מכך! בחיפה יש את כל המשאבים והפוטנציאל להפוך לאחת הערים המדהימות בארץ, מכל הבחינות. למעשה יש בחיפה הכל מהכל: אנשים מצוינים ואיכותיים, ים, טבע, הרים, מישור, מיקום, נוף משגע, נמל, קמפוסים אקדמיים ועוד. אך לצערי, עד היום אף ראש עיר לא השכיל להשתמש במשאבים אלו על מנת למצב את חיפה במקום הראוי לה ובפרט כדי לשמר את הצעירים ובעלי העסקים בעיר.

כיום העיר "מנומנמת", שלא לומר רדומה ומשעממת. עסקים ובתי קפה נסגרים חדשות לבקרים, אין תרבות ראויה, אין כמעט מקומות בילוי, חסרים פתרונות, חוגים ואירועים להורים צעירים ולילדים, אנשים משוועים לתחושה של חיות ועניין. כאשר הם אינם מוצאים זאת בעיר הם מעתיקים את מקום מגורם לעיר אחרת, במקרה הגרוע או מוציאים את כספם בערים אחרות, בפרט בתל אביב, במקרה הפחות גרוע.

אם נייעד תקציבים מתאימים ומספקים ותשתיות לטובת העניין יהיה ניתן לנקוט בכל הצעדים הבאים, תוך ראיית התמונה הסופית הכוללת וכחלק מחזון "מחוברים לחיפה":

 1. עידוד בעלי עסקים ומשכירים, לפעול ולהקים עסקים במספר מוקדים בעיר, תוך הוזלת הארנונה, מתן הטבות שונות וצמצום הבירוקרטיה.
 2. פיתוח אזור חוף הים והטיילות בחיפה ובקרית חיים ועידוד פתיחת עסקים גם באזורים אלה.
 3. ייזום אירועי תרבות משמעותיים מבחינת קהלים, כמות ואיכות בעת שיגרה וכן בחגים ובמועדים מיוחדים, תוך פיזור האירועים במוקדים שונים בעיר.

חינוך

השיקולים המכריעים ביותר בהחלטה לגבי מקום מגורים, בפרט בקרב הורים לילדים צעירים, הוא מצב החינוך ואפשרויות החינוך הקיימות באותו אזור. כבר שנים רבות שמצב החינוך בחיפה בעייתי ואינו מספק. בלית ברירה הורים רבים נאלצים לשלם הון עתק במסגרת חלופות החינוך הפרטי הקיימות בעיר. זהו וודאי אינו הפתרון הנכון והמתאים. הגיעה העת שהחינוך בעיר חיפה יהיה איכותי וראוי. יש להשקיע בכך תקציבים ומחשבה. רפורמה בחינוך העירוני צריכה להתחיל בהשקעה באיתור ובגיוס מנהלים ואנשי צוות איכותיים (בוודאי לאור העובדה שבעיר ישנם מוסדות חינוך על אקדמאי מעולים שיכולים בוודאי לתרום לעניין זה) ובנוסף, כך יש להקצות תקציבים ראויים לאבטחה במסגרת מוסדות חינוך (למשל לטובת הצבת מאבטחים בגני ילדים) וכן לשיפוץ מבני החינוך ומיגונם.

ביטחון התושבים

כשאני מתייחסת לביטחון התושבים אני מתייחסת בעיקר לשני מישורים:
האחד הוא טיפול מיידי ומעשי בבעיית חזירי הבר. בעיה זאת הולכת ומחריפה. תושבים בכלל וילדים וקשישים בפרט חוששים להסתובב ליד ביתם פן יותקפו על ידי חזירי בר. הגענו למצב בו העיר מנוהלת על ידי חזירי בר! היכן נשמע דבר כזה?! הגיע הזמן להחזיר את החזירים לטבע ולאפשר לתושבים לצאת לרחובות ללא פחד וחשש.

המישור השני, הוא קידום פרויקטים של התחדשות עירונית, קרי מתחמי פינוי בינוי ותמא 38 בכל רחבי העיר ובקרית חיים. בראש ובראשונה על מנת לשמור על חיי אדם במקרה של רעידות אדמה ולצורך מיגון הדירות גם במצבי מלחמה וחירום, ובנוסף, על מנת לשפר את איכות חיי הדיירים המתגוררים בדירות הישנות שלעיתים הוכרזו כבר כמבנים מסוכנים והן מטות ליפול.

כיום, פרויקטים מסוג זה מתקדמים בעצלתיים ונבלמים חדשות לבקרים בדרישות שונות ומשונות של רשויות התכנון והעירייה. העירייה מקשה עם בירוקרטיה שבלתי אפשרי לצלוח, מתחמים שלמים מוכרזים, ללא כל הצדקה, כמבנים לשימור. כל אלה גורמים לכך שהכוח המניע המשמעותי של היזמים, המשקיעים ובעלי ההון, מתייאש ובוחר להשקיע את הונו ומרצו באזורים אחרים בארץ.

מכל אלה נפגעים התושבים, אשר נשארים באותם בתים רעועים, בחשש מתמיד ממצבם ולרוב ללא יכולת כלכלית לשנות את המצב הקיים. קידום פרויקטים מסוג זה יהווה פתרון גם לזוגות צעירים ולמשפרי דיור ויעלה את היצע הדירות בעיר ויגדיל את מגוון מחירי הדירות".


יעקב בורובסקי

יעקב בורובסקי מברך את אורטל:

אורטל היא מודל למנהיגות צעירה, לא עסקנית, לא שואלת מה יוצא לי מזה? אלא מבינה שכדי להשפיע צריך להשקיע.
אורטל מביאה איתה מצויינות, מקצועיות וסביב שולחן המועצה ישמעו דברי טעם ולא סיסמאות ריקות מתוכן.
ברוכה הבאה אורטל בטוח שתצליחי את מכפיל כח ובעיקר הגדרה אחרת לשליחת ציבור.
את מתחילה עכשיו בדרך הציבורית חדשה יבוא יום ותמודדי גם על תפקיד ראש העיר כל שתבקשי לו יהי.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מחוברים לחיפה וקריית חיים
מחוברים לחיפה וקריית חייםhttps://political-party-1780.business.site/
יעקב בורובסקי בראשות סיעת מחוברים לחיפה וקריית חיים - לראשות העיר - בחירות אוקטובר 2023

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

 1. ערב טוב אדון יעקב.
  בקרית חיים מזרחית ברחובות :מבצע קדש וציזלינג מצב הכבישים גרוע ביותר.
  הכבישים מטולאים.. מצבם גרוע ביותר. הגיע הזמן לטפל בכבישים,
  אני נותן לך את קולי. מקווה שזה ישפיע .
  בהצלחה. אורי.

 2. הלוואי והצטרפו עוד אנשים איכותיים
  שידעו שיש הרבה מה לשפר בעיר
  ולחשוב מחוץ לקופסה כולל שינוי
  תפיסה של בעלי תפקידים במערכת
  העירונית

 3. אורטל – גאה בך!
  המועמדת הראויה והנכונה להכניס שינוי משמעותי לעיר.
  אמא ורעייה למופת, אשת חייל, משכילה וראויה ביותר.
  המון הצלחה!

 4. היי שוב אייל, הגבלות אלו לא ישפיעו על מגוון האוכלוסייה שתשב על הכיסאות במועצה, שזו היתה תלונתך המקורית.

 5. שלום חיפאי עם תקוה. בהחלט מסכים איתך שאחת הבעיות זה תגמול ראוי. בעיה נוספת זה ישיבת חברי המועצה בועדה לתכנון ובניה – הרי לא לחינם נמשכים אנשי הנדלן ונציגי קבלנים לשבת במועצה. הרכבי הועדות והמועצות בישראל זה נושא בעייתי.
  לדעתי צריך לתגמל חברי מועצה אבל מנגד לבוא בדרישות מחמירות מי יכול להתמודד ברשימות:
  א. שירתו שירות צבאי או שירות לאומי מלא.
  ב. החל מגיל 30, כך שיהיו בעלי נסיון מקצועי של 5 שנים לפחות בתחום עיסוקם ללא הרשעות כמובן.
  ג. הרשימות מקום 1-10 יכללו מספר שווה של נשים וגברים.
  ד. לא תהיה רשימה המבוססת על שכונה או יחידה גאוגרפית מבודלת. כל רשימה תכלול נציגי כל 5 האזורים בחיפה לכל הפחות -על סמך חלוקת העיר לאזורים.
  ה. המועמדים יהיו תושבי העיר לפחות 5 שנים – ממועד הבחירות הקודם.
  ו. חבר ועדת תכנון ורישוי יחתמו הסכם ניגוד עניינים.
  ז. כל חבר מועצה יחתים 300 תושבים התומכים אישית במועמדותו במסגרת הרשימה.
  ח. כל חבר מועצה וראש עיר וסגניו יוכלו לכהן שתי קדנציות ושלישית ורביעית רק אם נבחרו ברוב של 65% לראשות העיר, וכחברי מועצה אם סיעתם זכתה ב-4 מנדטים ומעלה משמע אם ירוצו פעם שלישית ורביעית יוצבו אוטומטית במקום רביעי.
  ט. חברי המועצה יקיימו כסיעה אספת תושבים בנושא מהותי לעיר אחת לחצי שנה.

 6. עו"ד אורטל הנכבדה,
  עדיף שתעסקי במקצוע בו התמחית, חלף הפצת דיעות מפחידות חסרות שחר ובסיס בעניין תמ"א 38 ההרסנית העירונית כפי שמתבצעת בחיפה !!
  השאירי נא את תחום הבנייה בידי המהנדסים, ככל שאינך מבינה דבר וחצי דבר בתחום הנדסת מבנים, ולמרות זאת הינך מרשה לעצמך להתבטא בתחום זר לך לחלוטין.
  זאת ועוד, פרנסי העיר הרסו את חיפה החל מהקדנציה הקודמת עם התפשטות מגיפת התמ"א 38. למצער הנך מבקשת להגביר את ההרס המיותר הזה עם הפחדה דמגוגית של התושבים מרעידת אדמה. כל הצהרותיך המופרכות בתחום זה רק ירחיקו ממך תושבים מודאגים מהתפשטות התמ"א ההרסנית בעיר.
  להווי ידוע לך שמרבית המבנים שנהרסו ברכס הכרמל מכוח חוק תמ"א 38 היו תוצאה של הצהרות כוזבות של המהנדס העירוני בשיתוף פעולה הדוק עם מנהל ההנדסה העירוני.
  התחדשות עירונית אין פירושה הרס העיר.

  • באם בנו על ידך בנין חדש עם תוספת קומות ושטחים לפי תמא 38 – זכותך להגיש תביעה בגין נזקיך. המשלמת היא הועדה המקומית. הכסף מונח על המדרכה וצריך פשוט להתכופף ולהרים. אולם אנשים לא מתכופפים …

  • קשקוש מוחלט! אחרי רעידת האדמה האחרונה קבלנו סימן קריאה בוהק. בחיפה יש למשל מאות בנייני דבש שנבנו לפני קום המדינה ובעשור הראשון. אלו בניינים שנחשבו עמידים בחוזקם, אלא שאין להם שום עמידות לווקטורים האופקיים של רעידות אדמה. פשוט סכנת נפשות. פרנסי העיר חייבים לשאת באחריות ולפנות באופן יזום לבעלי הדירות שבסיכון כדי לקדם את מיזמי תמא 38 הריסה בניה

 7. בורובסקי מכיר רק מתווכים, נדלניסטים ועורכי דין בתחום.
  זה מדהים הייתי מצפה לראות מהנדסים, אנשי חינוך, תרבות, ניהול ותעשיינים ברשימה.
  זה פשוט סיעת הנדל"ן.
  כלומר היא מצוינת וראויה אבל האם מועצת העיר צריכה 30 עורכי דין ומתווכים ונציגי קבלנים? העיר לא מעניינת אף סקטור אחר?

  • היי אייל, מהות הבעיה שאתה מעלה היא הזמן הפנוי. למי בעיקר יש זמן פנוי להתנדבות שעות רבות, למעשה, ימים רבים בחודש למען העיר, כלומר, לשבת במועצה?

   לפנסיונרים, ולאנשים שאין להם דאגות כלכליות. אני לא מכיר הרבה אנשים אמידים בתחום החינוך, ואלו שבפנסיה כבר לא יעשו רפורמות בתחום.
   כנ"ל לגבי אנשי תרבות ומהנדסים.. כך שהבעיה היא לא למה אלו שם ואלו לא, אלא, איך משנים את המצב. זה יקרה רק כשיהיה תגמול על העבודה. חבר מועצה יקבל שכר בסיסי, ותוספות לפי פועלו ועשייתו, ואז תוכל לראות גם תפקידים אחרים ממלאים את הכיסאות.. עד אז, זה המצב.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

פעילות אכיפה כנגד טרקטורונים ואופנועים משופרים שמסכנים את הציבור וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר • צפו

(חי פה) מאבק המשטרה בם שנוסעים בניגוד לחוק, מסכנים את הציבור ברכס הכרמל וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר https://youtu.be/Ct3yu5crbE0 מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: במסגרת...

הנחיות להדלקת מדורות ל"ג בעומר לתושבי חיפה

(חי פה) - השנה יחול ערב ל"ג בעומר במוצאי שבת הקרובה 25/5/24 ובעיריית חיפה פועלים ליישום הנחיות צו נציב הכבאות הארצי, האוסר על הדלקת...

רוכב אופניים נפגע מרכב ברחוב נתן אלבז בחיפה

ממד"א נמסר לחי פה: בערב יום ג', 21/5/24, בשעה 18:40, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על רוכב אופניים שנפגע מרכב ברחוב...

המשך השבעת חברי מועצה וקידום מספר נושאים ◄ צפו בשידור ישיבת מועצת העיר חיפה

(חי פה) - מועצת העיר חיפה תתכנס הערב (שלישי 21/5/24) בשעה 18:00 באולם הישיבות להמשך השבעת חברי מועצת העירייה שטרם הושבעו, העלאת הצעות לסדר...

אם וילדה קטנה הותקפו באבנים בחיפה

(חי פה) - אישה ובתה בת ה 8.5 שנים הותקפו באבנים ע"י צעירים דתיים ברחוב הפועל בחיפה. הילדה סובלת מחרדות והאם נחבלה ברגלה ונזקקה...