באנר גודון 240624

גשם ביולי 2024: מראה נדיר בצפון

בראשון 14/7/24 תושבי צפון הגולן הופתעו לגלות שמים נפתחו...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

יום הבסטיליה • רשמים מקבלת הפנים בחיפה

ביום שישי, 12 ביולי, ערך קונסול צרפת בחיפה, מר...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חזית הים רחב
באנר גורדון 240624
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"לב הכרמל״ בחיפה ממשיך לפעול אחרי השתלה מוצלחת

במרחק של כ-100 מטרים ממגדל המים ותחנת מכבי האש...

ארבעה שיאים בנחל הגיבורים – ואחד בדיבורים • אבי אלבאום

נחל הגיבורים הוא וואדי רושמיה. ראש מיא בארמית פרושו...

החברה הכלכלית לחיפה ממשיכה לקדם את כלכלת העיר • פורום תיירות עם מומחים ותושבים

החברה הכלכלית לחיפה משיקה פורום תיירות, עם מומחים חיפאים ובשיתוף התושבים, לקידום כלכלת חיפה. הפורום הינו כחלק מתכנית עבודה של שיתוף מומחים חיפאים ושיתוף תושבים בתחומי תיירות, הייטק, עסקים קטנים ובינוניים.

פרויקט חדש של החברה הכלכלית לחיפה

החברה הכלכלית לחיפה יוצאת בפרויקט חדש של צוותי חשיבה עם יכולות פרקטיות עם אנשי מקצוע ותושבים חיפאיים המומחים בתחומי צמיחה – תיירות, הייטק וביוטק, ועסקים קטנים ובינוניים, שמטרתם הסופית תהיה לגבש תוכנית לקידום כלכלת העיר חיפה.

מטרת צוותי החשיבה היא לקיים מפגשי היוועצות ולמידה בעזרת שיתוף מומחים החיים את השטח, והחלפת דעות לקידום כלכלת העיר. מטרת התהליך הינה בניית נייר עמדה אשר יהווה בסיס לפרויקטים שהחברה הכלכלית לחיפה תיזום במסגרת תוכנית העבודה לשנת 2025. המומחים שהוזמנו לתהליך הינם בהתנדבות מלאה.

המפגש הראשון

המפגש הראשון בנושא קידום התיירות כמנוע צמיחה כלכלית בעיר התקיים השבוע, במשרדי החברה הכלכלית בחיפה בהובלת יו"ר החברה הכלכלית, רני בנדר, מנכ"ל החברה אור שחף, ומוטי מאיר מנהל הפיתוח העסקי של החברה.

צוותי החשיבה המלווים על ידי חברת טגה יועצות, המתמחה בניהול תהליכים וייעוץ לארגונים, בראשות טלי גזית וגל זילברשטיין יפגשו על בסיס קבוע ויידונו במצב הקיים בתחום, פערים ואתגרים, שאלות וחסמים, כיווני פעולה אפשריים והמלצות לפרויקטים ישימים. כל צוות יכלול משתתפים המייצגים את תחום מומחיותם מתוך חשיבה ששילוב אנשים מהשטח החיים את התחום תתרום רבות להצלחת התהליך שיערך כארבה חודשים, במהלכה צוותי החשיבה יוועצו גם עם תושבים שיהיו מעוניינים להביע את דעתם.

רני בנדר יו"ר החברה הכלכלית לחיפה:

הדבר הראשון הנדרש בעשייה זה לשמוע את השטח ולכן אנו משתפים את המומחים החיפאים ואת התושבים. תיירות היא מנוע כלכלי משמעותי לכלכלת העיר. השבוע נפגשתי עם משרד הכלכלה והתיירות, כולם מחכים שנתחיל להניע את התהליכים. יש לנו תמיכה וגיבוי מלא גם ממנכ"ל העירייה גדי מרגלית ומראש העיר מיונה יהב, להצעיד את חיפה קדימה גם בתחום התיירות.

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, שפתח את האירוע:

לחיפה פוטציאל עצום בתחום התיירות ומשאבים טבעיים כמו חופי הים והואדיות שאנחנו צריכים למנף. אין סיבה שהעיר לא תהפוך להיות עיר התיירות המובילה בישראל הן לתיירות פנים והן לתיירות חוץ. אנחנו צריכים לשתף פעולה ביחד, ולקדם את המטרה המשותפת של כל מי שיושב סביב השולחן: פיתוח כלכלי ותיירותי של העיר חיפה.

בצוות החשיבה נכחו:

יוסי שלום סגן ראש העיר, מחזיק תיק התרבות ויו"ר אתו"ס, יוסי אני, מנכ"ל המדעטק חיפה, ד"ר גלית רנד, מעיריית חיפה, אסטרטגיה ומחקר יחידת מטה דיירקטורית בחברה הכלכלית זוהר רום, דובר נמל חיפה, מנהל תחום הקרוזים ופתיחת חזית הים, יותם יקיר, מנהל המוזיאונים בחיפה, עטיה עשמאוי, מנכ"ל מלון בוטניקה, דוד בארי יזם חיפאי והבעלים של מלון "שומאכר" בחיפה, ליאור אלפסי מנהל תחום השייט בחוף השקט, אורי פלקס, מומחה בתחום התיירות הימית, יותם הולץ, מסעדן, ורד פרן יוזמת קולינרית משוק תלפיות, שירי וייצנר בעלת הבלוג חי פאית, מיכל סני, מנהלת פרוייקטים בחברה הכלכלית ואנדרה סואידן מומחה בתחום היין ובעל עסקים בתחום.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

 1. כל היוזמות מבורכות כל עוד הן אינן פוגעות באיכות החיים של התושבים. לצערי אין אוזן קשבת למשל לנושא הטרמינל בנמל. הרעש שהוא מייצר לתושבי האזור לא רק שהוא חריג אלא עובר על חוק שעות מנוחה.
  פניתי כמה פעמים לעירייה ולחברה הכלכלית, בשיח פנים אל פנים עם יוסי שלום (בפגישת מט"י), אין קול ואין עונה. בוחרת לא להציג כאן את מה שיוסי ענה לי…כי זו לא היתה תשובה של נבחר ציבור איכפתי.

 2. רוצים עיר תיירות אבל:
  – לא מטפחים את רצועת החוף של חיפה, מלאה מפגעים
  – אין שוברי גלים למנוע את נסיגת החול במקום חופים רחבים.
  – עודף חניונים לרכב פרטי במקום להרחיב טיילות ולשפר תחבורה ציבורית.
  – אין גביית תשלום על משאב החניה בחופים – בדיחה של ניהול עירוני כושל.
  – אין הקמה של מרינה בבת גלים מול רמב"ם = עיר חוף עם ידיים קשורות מאחורי הגב.
  – העירייה עובדת עם משרדי מיתוג ופרסום במקום עם מנהלי מוצר ועיצוב עירוני.
  – תוכנית אב לשבילי אופניים = מעלה אבק במגירות. לא מיישמים
  – תוכנית אב לשבילי הליכה בואדיות = מעלה אבק במגירות. לא מיישמים
  – תוכנית שיפוץ בוסתן כיאט כאתר תיירות = מעלה אבק במגירות. לא מיישמים
  – תוכנית רובע המדרגות לשיפוץ גרמי מדרגות = מעלה אבק במגירות. לא מיישמים
  איך רוצים להצליח ככה?
  בשביל מה צריך צילום קבוצתי ופאנלים, צריך לעשות.

 3. תשמעו חברים יקרים. בחיפה מומחים בועדות מומחים, בדו"חות עמדה ובשכירת שירותי משרדי ייעוץ. לפני 15 שנה הביאו לפה את הטובים שביועצי העולם, הביאו ב-2007 את ארנסט אנד יאנג שכתבה דו"חות עמדה, ייעוץ, הכוונה, פיתוח, שיווק, מיתוג. היינו בסרט הזה. עפת"ח בעשרות מליוני ש"ח שיצאו על יועצים ופורומים וסיורי למידה והטסת מומחים והוצאת חוברות שיווק יכלה כבר לשפץ את כל טיילת בת גלים המיושנת בכסף הזה.
  באים, רואים מצגות יפות על מה עושה ברצלונה ומה עושה רומא ואיזה שיווק עשתה אתונה.
  את הבעיה הבסיסית אי אפשר לתקן בחיפה: עיוותים קשים של מאות מליוני שקלים לפנסיות תקציביות של גמלאיי העירייה ו-400 בכירים באיזה 30 אגפי עירייה שחצי מהם בכפילות, במקום שהכסף יילך לפיתוח ויחזור לתושב ויושקע בתשתיות העיר ומבנים ותחזוקה.
  תעשו לכם ניסוי קטן:
  תצאו מתחנות הרכבת מחיפה ותסתכלו מסביב. האם יש לכלוך שמתגלגל בכבישים. האם על הגשרים ובתחנות האוטובוס יש פרסום מסודר, או שמזמן כבר לא מפרסמים. האם המדרכות שבורות ובלי תאורה בלילה. האם יש רכבים שחונים וחוסמים מדרכות או שיש אכיפה ועמודים שמונעים. האם אתם רואים מבני ציבור חדשים או שאתם רואים מבנים ישנים מאד.
  האם הכבישים המובילים לתחנת הרכבת עם בורות או רובדו לאחרונה.
  אחרי שתעשו את התרגיל הקטן הזה בחיפה חוף הכרמל, חיפה בת גלים, חיפה השמונה ולב המפרץ תבינו למה תיירים מדלגים על חיפה יותר טוב מכל ועדת מומחים. בשביל לא לדלג על פעילות בעיר צריך קודם כל שהיא תהיה עיר עם פעילות.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איזה סוג צמיד מתאים לכן?

בואו נדבר על צמידי יוקרה, צמידים אלו הם הרבה יותר מרק פריט אופנתי, הם גם סמל ליוקרה, סטייל אישי וסטטוס. בחירת הצמיד המושלם למפרק...

תאונת דרכים עם 5 פצועים

(חי פה) תאונת דרכים ברחוב הרצל בטירת כרמל. ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 03:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על תאונת דרכים בין 2 כלי רכב ברחוב הרצל בטירת כרמל. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח רמב"ם, 5 פצועים בהם: 2 בינוני, גבר בן 63 עם חבלת בטן, אישה בת 39 עם חבלה בפלג גוף עליון ו- 3 פצועים במצב קל. 

ישר מהאולימפית: איתן אזולאי חתם ל-4 עונות במכבי חיפה

מכבי חיפה ממשיכה במלוא המרץ את הכנותיה לעונת המשחקים החדשה לשנת 2024/25, ואחת מהכנותיה היא שהקשר, איתן אזולאי, קפטן הנבחרת האולימפית של ישראל, חתם...

לא חוזרים ל-6 באוקטובר • יוצאים למחות בצומת בחיפה • חמישי 8/8/24

(חי פה) - ביום חמישי 8/8/24 ייערך בחיפה אירוע האחדות הגדול במסגרתו החיפאים יוצאים לצומת מרכזית בליווי משפחות החטופים. 100 ב 100 - 100...

ותיקים • אירוע סוף שנה בקריית ביאליק

(חי פה) - ביום שלישי 23/7/24 ייערך אירוע סוף שנה מיוחד ומרגש לותיקים של קריית ביאליק. האירוע ייערך באשכול פיס רחוב דפנה 52. האירוע...