מצב המשפחות נפגעות השריפה נידון בועדת הכספים בכנסת

ח”כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) בדיון שיזמה בועדת הכספים אודות 100 משפחות שלא חזרו לבתיהן ותלונות תושבים על יחסו של מס רכוש:

“מפניות שהגיעו אלינו אנו שומעים על בלבול וואי וודאות גדולים היוצרים חוסר אונים ותחושות ייאוש אצל משפחות רבות, על פערים גדולים בין הערכות מס רכוש ולבין הערך האמיתי של הנזקים, דווח על תופעה מזעזעת של מעכערים המנצלים את ההזדמנות העסקית שנקרתה לפניהם והופכים מייצגים בפני מס רכוש, מול תושבים תמימים המאמינים כי די בתסקירי שמאות והנדסה מגורמים מוסמכים. תושבים מדווחים על קושי באפשרויות ההתקשרות למס רכוש. הם מחוייבים להתייצב אישית בכל פניה כאילו אין להם עבודה ומחוייבויות אחרות. ”

הדיון נערך ביום ג’ בועדת הכספים בכנסת ויזמו אותו ח”כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני ויעקב אשר מש”ס. ח”כ רועי פולקמן (כולנו) אשר ניהל את הישיבה, צידד בטענות מס רכוש ונציגי משרד הפנים מחוז חיפה אשר העידו על טיפול לעילא ולעילא בזמן ותפקוד יוצא דופן כלפי הנפגעים בשריפה וההחלצות לטיפול חירום בזמן אמת.

הנוכחים כולם הביעו תימהון ואף תדהמה על כך שאף נציג לא הגיע מעיריית חיפה למרות שהדיון הוא מצוקתם של תושבי חיפה. ייצוג הם אמרו כי ישלחו מכתב לאחראים בעיריית חיפה כדי לדרוש הסבר לאי ייצוגה בדיון.

מול דיווחים מלאי שבחים עצמים של נציגי משרד הפנים מחוז חיפה ומס רכוש אמרה ח”כ סבטלובה: “לא יתכן שאנשים שעולמם וביתם חרב בשריפה, יעמדו כחשודים מיידיים מול מס רכוש, רק משום שהם רוצים להחזיר את מצב ביתם למצבו טרום השריפה. 

קסניה.GIF

לא יתכן שאנשים יאלצו להוציא כסף מכיסם, ללוות ולהיכנס לחובות, כי פשוט אין אפשרות אחרת לשקם את ההרס, או שמס רכוש החליט לפצות חלקית או בסכומים לא ריאליים לשיקום הנדרש.
לאור מה ששמענו מהתושבים ברור שיש כאן פער קשה בין מצב התושבים שנפגעו ולבין תחושת המערכות הציבוריות החשות כי הן עושות מעל ומעבר וראויות להכרת תודה. אני דורשת שיעשה כאן הליך ייחודי של לקיחת אחריות ממלכתית, שתמגר את כל הכשלים שהועלו בפנינו וכל מה שצריך לעשות כדי להקל על האנשים המצויים ממילא במשבר עמוק ואובדן יציבות חייהם.”

ח”כ סבטלובה פונה לתושבי חיפה שנפגעו בשריפה וחשים כי המקרה שלהם לא טופל באופן הוגן ומזמינה אותם לפנות באמצעותה לנציג הקרן לפיצויים של מס רכוש.

להלן כתובת המייל לפניות:ksenias@KNESSET.GOV.IL

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו