נאסר על כיפת נאות הזהב לקבל מטופלים חדשים עד להחלטה אחרת

משרד הבריאות אוסר על בית אבות נאות כיפת הזהב לקבל מטופלים חדשים עד לקבלת החלטה אחרת, והדגיש כי יסייע למשפחות שירצו להעביר את קרוביהם מבית האבות המדובר למקום חלופי.

01_בית_אבות.GIF


בעקבות פרשת ההתעללות בקשישים חסרי הישע שנחשפה בערוץ 2 והשימוע שנערך להנהלת ובעלי בית האבות. החליט משרד הבריאות להוציא רישיון חדש זמני ומוגבל למקום למשך שלושה חודשים בלבד. ואסר עליו לקבל מטופלים חדשים עד קבלת החלטה אחרת. כמו כן, הוחלט להפחית את תעריף יום האשפוז בהתאם.

בנוסף, הוחלט כי במהלך החודש הקרוב תוחלף הנהלת בית האבות בממלאי תפקידים אחרים שיקבעו בהסכמה עם משרד הבריאות. ההנהלה שתוחלף תכלול את שני מנהלי בית האבות, המנהלת הרפואית, האחות הראשית, מנהל העבודה הסוציאלית ומנהל מחלקה א1. הפרדה בין הבעלים למנהלי המוסד, החלפת מנהל רפואי, החלפת אחות ראשית וסגניתה, עובדת סוציאלית ראשית ושאר מנהלי מקצועות הבריאות. את רשימת בעלי התפקידים יש להעביר לאישור המשרד.

בלילות יתווסף כוח עזר לכל מחלקה (ללא גריעה מהקיים בשאר המשמרות) ותוספת בכל לילה של אחות כללית שתסייר בין כלל מחלקות בית האבות ותעביר דיווח יומי ללשכה על עבודתה וממצאיה.

יש לציין כי המשך הפעלת בית האבות, הסרת המגבלה על קבלת מטופלים חדשים ומתן רישיון חדש מותנים בהחלפת ההנהלה ובשלוש פעולות שיש לקיים אותן:

*

הגשת תוכנית מובנית הכוללת הגדרת יעדים ומדדי תוצאה ולוחות זמנים להשגתם למניעה של אלימות נגד מטופלים, מצלמות לאיתורה בזמן ולטיפול מיידי ומתאים בה. אחות של בית האבות תבצע בקרה על הנ”ל 24 שעות ביממה. בשלב ראשון היא תדווח גם לגריאטר המחוזי על הממצאים והטיפול בהם מדי יום.

*

חובת שילוט בכל מחלקה לגבי אפשרות פניה של מטופלים ובני משפחותיהם למוקד קול הבריאות (*5400) בכל תלונה.

*

הגשת תוכנית על תהליך הכנסת מטפל חדש לעבודה, היקף ההדרכה שלו והתנסותו וכן קביעת השלב בו יטפל באופן עצמאי.


הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו